Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska

Wielkie widowisko, defilada wojskowa i przelot zespołu akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych - tak Brytyjczycy świętowali oficjalne urodziny królowej Elżbiety. Serca poddanych i widzów na całym świecie skradł jednak 23-miesięczny książę George, który z balkonu Pałacu Buckingham po raz pierwszy podziwiał pokaz lotniczy.

Brytyjski dwór ogłosił, że najmłodsza członkini rodziny królewskiej zostanie ochrzczona 5 lipca. Ceremonia z udziałem małej księżniczki Charlotte odbędzie się w tym samym kościele, w którym 54 lata temu ochrzczono księżną Dianę.

Policja w Irlandii zatrzymała sześciu mężczyzn w związku z odkryciem materiałów wybuchowych i broni w pobliżu miejsca, gdzie w przyszłym tygodniu mają zawitać książę Karol z małżonką. Jak podał dziennik "Irish Daily Mirror", zatrzymani planowali zamach na następcę brytyjskiego tronu.

Charlotte Elizabeth Diana - tak będzie nazywać się drugie dziecko księżnej Catherine i księcia Williama, które urodziło się w sobotę. O imionach nowo narodzonej, czwartej w kolejce do brytyjskiego tronu dziewczynki, poinformowano m.in. na Twitterze. Jej Królewska Wysokość Księżniczka Cambridge Charlotte - to oficjalny tytuł najmłodszego członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Para książęca pokazała światu swoją nowo narodzoną córkę. Kate i William krótko po 19 naszego czasu wyszli przed szpital St. Mary's w Londynie, a kilkanaście minut później odjechali sprzed niego samochodem. Kilka godzin wcześniej Kate trafiła na porodówkę, gdzie urodziła zdrową, ważącą 3,7 kg dziewczynkę. Pałac Kensington informował, że księżniczka przyszła na świat "bez komplikacji" o godzinie 8.34 (9.34 czasu polskiego) i przy porodzie obecny był ojciec, książę William.