USA

USA

Trump o Iranie: jestem zmęczony byciem wykorzystywanym

Całkowite zakończenie porozumienia nuklearnego z Iranem to "realna możliwość" - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Donald Trump. W piątek amerykański prezydent nie wycofał USA z układu, ale oznajmił, że Teheran nie przestrzega umowy.

Zszedł z posterunku, złapali go talibowie. Sierżant uznany za winnego

Amerykański sierżant Bowe Bergdahl został w poniedziałek uznany za winnego dezercji i niegodnego zachowania w obliczu wroga. W 2009 roku oddalił się z posterunku w Afganistanie i został schwytany przez talibów. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził życie i zdrowie kolegów z wojska.

Tankowała samochód, za kierownicę wsiadł złodziej

Kamery monitoringu zarejestrowały zuchwałą próbę kradzieży samochodu na stacji paliw w stanie Michigan. Gdy kobieta tankowała swój pojazd, od drugiej strony do auta podszedł ubrany na czarno mężczyzna i nieoczekiwanie wsiadł za kierownicę. Kradzież się jednak nie udała, bo kobieta zdążyła wskoczyć do samochodu i wystraszyć złodzieja. Mężczyzny poszukuje policja.

Hotel zaprzecza ustaleniom policji. Oświadczenie po ataku w Las Vegas

Stephen Paddock otworzył ogień do tłumów na koncercie w Las Vegas w ciągu 40 sekund po postrzeleniu hotelowego ochroniarza - oświadczył właściciel hotelu, z którego przeprowadzono atak. Tym samym podważył dotychczasowe ustalenia policji, jakoby pomiędzy tym zdarzeniami minęło sześć minut, przez które napastnik mógł spokojnie szykować się do przeprowadzenia ataku.

Rowhani: podwoimy wysiłki w budowaniu broni, rozszerzymy program rakietowy

Przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa było "pełne obelg i bezpodstawnych oskarżeń" wobec irańskiego narodu - oświadczył w państwowej telewizji prezydent Iranu Hasan Rowhani. To reakcja na wystąpienie Trumpa, w którym zapowiedział, że nie certyfikuje porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Media: muzycy Decapitated z zarzutami gwałtu

Wszyscy czterej członkowie polskiego zespołu deathmetalowego Decapitated zostali formalnie oskarżeni o gwałt - podają w piątek media. Muzyków we wrześniu zatrzymano podczas ich trasy koncertowej w USA. Porwanie i gwałt zarzuca mężczyznom jedna z fanek, która uczestniczyła w koncercie w Spokane w stanie Waszyngton.

"USS Pływające Więzienie". Mieli śledzić rakiety Kima, ale byli na skraju załamania

Archaiczna kara w postaci więzienia o chlebie i wodzie, powszechny terror psychiczny i skrajne wyczerpanie prowadzące do myśli samobójczych - tak miały wyglądać dwa lata na pokładzie krążownika USS Shiloh, odpowiedzialnego głównie za nadzorowanie sytuacji w Korei Północnej. Amerykańska prasa dotarła do ankiet przeprowadzanych wśród członków załogi. Wynika z nich, że dowódca wprowadził na pokładzie taki terror, że okręt przezywano "USS Pływające Więzienie".

Amerykanie ściągnęli rosyjskie flagi. Moskwa: wtargnęli

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji określiło w czwartek jako zbezczeszczenie symboli narodowych zdjęcie w USA flag rosyjskich z budynków zamkniętych we wrześniu obiektów dyplomatycznych - konsulatu generalnego w San Francisco i przedstawicielstwa handlowego w Waszyngtonie.

Amerykanie nie chcą się rozbrajać, ale lepiej strzelać. Kontrowersje po atakach w Las Vegas

Po tragicznej strzelaninie w Las Vegas, w której zginęło 58 osób, pojawiły się głosy o zakazie posiadania broni, jednak nie to przykuwa uwagę mieszkańców. Zauważono zwiększone zainteresowanie szkoleniami strzeleckimi. Ludzie nie chcą się rozbrajać, lecz skuteczniej bronić w razie zagrożenia - wskazują eksperci. Dotyczy to między innymi nauczycieli, którzy mają pozwolenie na przychodzenie z bronią do szkół. Zdaniem ekspertów, to jednak niewiele pomoże, a taki sposób radzenia sobie z problemem rodzi kontrowersje. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Noworodki uzależnione od narkotyków. "Patrzenie na te dzieci jest przygnębiające"

Ten rok przynosi coraz to nowe wiadomości o rosnącej skali uzależnienia od opioidów w USA. Według ostatnich szacunków, z przedawkowania w tym roku umrze nawet 77 tysięcy Amerykanów. Problem widać także w szpitalach położniczych, bo coraz częstsze są przypadki, że uzależnione kobiety rodzą dzieci, które od razu trzeba leczyć z narkomanii. - Patrzenie na te dzieci jest przygnębiające, kiedy widzisz jak się trzęsą czujesz się tak jakbyś nie mógł im pomóc - mówi David Egger z Multicare Deaconess Hospital. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.