Mieszkanka New Jersey otrzymała od nieznajomego serię wiadomości, w których mężczyzna groził śmiercią trójce jej ciemnoskórych dzieci. Zgłosiła sprawę na policję, która odkryła, że ich autor planował przeprowadzenie ataku na szkołę.
Nie żyje 26-letnia kobieta, która w czwartek zastrzeliła trzy osoby w Aberdeen w stanie Maryland, 55 kilometrów na północny wschód od Baltimore, raniła kolejne trzy, a następnie strzeliła do siebie - poinformowała policja.
Cztery osoby, w tym napastnik, zginęły w wyniku strzelaniny, do której doszło w czwartek rano czasu lokalnegow budynku Fifth Third Bank w centrum Cincinnati w stanie Ohio w USA - poinformował szef policji w tym mieście, Eliot Isaac.
Strzelanina w redakcji dziennika "Capital Gazette" w Annapolis (Maryland, USA). Napastnik strzelał ze strzelby do dziennikarzy, zabił pięć osób. To jeden z najkrwawszych ataków na przedstawicieli mediów w USA.
Ma 17 lat i właśnie usłyszał zarzuty - zabójstwa z premedytacją i napadu z bronią. Uczeń szkoły średniej w Santa Fe w Teksasie zaczął strzelać do swoich rówieśników. Z karabinu i strzelby ojca zabił dziewięcioro uczniów i nauczycielkę, a 10 innych osób ranił. - To się dzieje wszędzie. Zawsze miałam przeczucie, że może wydarzyć się i tutaj - powiedziała jedna z uczennic, która przeżyła strzelaninę.
10 osób zginęło w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według niej większość zabitych to uczniowie. Na miejscu znaleziono też materiały wybuchowe.
Prezydent Donald Trump występując w piątek podczas konwencji Krajowego Związku Strzeleckiego (NRA) w Dallas, w stanie Teksas, zapewnił, że "tak długo jak będzie prezydentem" gwarantowane przez II poprawkę do Konstytucji "prawo do posiadania broni palnej nie będzie zagrożone."
Szkoła w Parkland na Florydzie wymaga od swoich uczniów noszenia przezroczystych plecaków. Ma to być środek bezpieczeństwa wprowadzony po strzelaninie, w której w lutym zginęło 17 osób.
Twarzą sobotnich protestów, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych pod hasłem "March For Our Lives” stała się Emma Gonzalez - jedna z ocalałych podczas strzelaniny w Parkland na Florydzie. Swoim emocjonalnym przemówieniem poruszyła serca wielu Amerykanów - i nie tylko.
W Stanach Zjednoczonych trwają masowe protesty pod hasłem "March For Our Lives”. Demonstrujący, w dużej mierze młodzi ludzie, domagają się ograniczenia dostępu do broni.
W stanie Missisipi w USA zmarła 13-lenia dziewczynka, która została postrzelona przez swojego 9-letniego brata w tył głowy - podała miejscowa policja. Do tragedii doszło po tym, jak nastolatka odmówiła chłopcu oddania kontrolera do gier wideo.
Dwie osoby zostały ranne i walczą o życie po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy poranek w liceum w hrabstwie Saint Mary's niedaleko Waszyngtonu - poinformowały służby. Napastnik, który został postrzelony przez pracownika ochrony szkoły, zmarł.
Miesiąc po masakrze w liceum na Florydzie tysiące uczniów w Stanach Zjednoczonych uczciło pamięć ofiar tej tragedii. Protesty odbyły się w całym kraju, a manifestujący domagali się między innymi ograniczenia dostępu do broni.
Rząd Kanady planuje wprowadzenie zmian w prawie, które utrudnią dostęp do broni palnej. Jednym z powodów zaostrzenia przepisów jest wzrost w ostatnich latach liczby zabójstw, których sprawcami są gangi narkotykowe.
Wszedł do największego ośrodka dla weteranów wojennych w Stanach Zjednoczonych, wziął zakładników i najprawdopodobniej zabił trzy osoby, po czym sam zginął. W Kalifornii doszło do strzelaniny, której motywy nie są jeszcze znane. Napastnik to wielokrotnie odznaczany były żołnierz armii USA.
19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany. Doszło do tego w sobotę we wczesnych godzinach rannych, po wielogodzinnych poszukiwaniach mężczyzny przez ponad 100 policjantów.
Dwie osoby zginęły w piątek w wyniku strzałów na kampusie uczelni Central Michigan University w Mount Pleasant w stanie Michigan - poinformowała policja. Sprawca znajduje się na wolności.
Setki par z karabinami Ar-15 w rękach wzięły udział w specjalnej uroczystości odłamu Kościoła Zjednoczeniowego w Pensylwanii. Podczas niej błogosławiono ich małżeństwa i celebrowano przyniesioną broń. Wyznawcy uważają ją za biblijne "żelazne rózgi", które mogłyby ocalić życie w ostatniej strzelaninie w liceum na Florydzie.
Podczas strzelaniny w szkole na Florydzie na miejscu znajdował się zastępca szeryfa, ale nie podjął żadnej akcji - wynika z informacji przekazanych przez szeryfa oraz z nagrań z pobliskich kamer. Jak podał szeryf hrabstwa Broward, funkcjonariusz miał stać na zewnątrz i czekać, podczas gdy wewnątrz budynku nastolatek strzelał z broni maszynowej do uczniów i nauczycieli.
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę, że rozważy uzbrojenie w broń palną niektórych nauczycieli. Miałoby to pomóc chronić uczniów przed atakami podobnymi do tego, który 14 lutego pociągnął za sobą śmierć 17 uczniów w liceum na Florydzie.