TVN: filmy, seriale, programy i inne

TVN: filmy, seriale, programy i inne

Prezentujemy piąty odcinek "Dekady zmian", w którym podsumowaliśmy najważniejsze wydarzenia 2005 roku. Były wśród nich wybory parlamentarne i prezydenckie, śmierć Jana Pawła II i zamachy w Londynie.

10 lat temu słynni dziś politycy i ci bardziej już wtedy znani przystępowali do walki o miejsca w Sejmie. Każdy w charakterystyczny dla siebie sposób… Jak oni to robili wtedy i nieco później - w programie "Ciąg Dalszy Nastąpił".

Prezentujemy drugi odcinek "Dekady zmian", w którym podsumowaliśmy najważniejsze wydarzenia 2002 roku. Wśród nich afera Rywina, wybory samorządowe oraz ostatnia pielgrzymka Jana Pawła II do Polski.

Nie łatwo dotrzeć na kraniec świata, a jeszcze trudniej - jak przekonała się o tym Martyna Wojciechowska - z niego wrócić. Dziennikarka i podróżniczka utknęła w pół drogi z Samoa do Polski z powodu poważnej awarii silnika samolotu, którym leciała. Po kilku godzinach oczekiwania podstawiono nowy samolot i cała ekipa odleciała do Frankfurtu.

Relacje reporterów z miejsc, gdzie dzieją się najważniejsze i najciekawsze rzeczy, obrazy z miejsca ważnych zdarzeń, rozmowy z ich uczestnikami i świadkami - wszystko to w nowym programie "15. Na żywo" - od dziś na antenie TVN24. Nadawany będzie codziennie, od poniedziałku do piątku, a jego gospodynią będzie Anna Jędrzejowska.

Najlepsi tancerze znani z programów "You Can Dance - Po prostu tańcz!” i "Taniec z gwiazdami” w pojedynku na style. Na rynku w Białymstoku zmierzyli się finaliści obu programów, a wygrali ci z "Tańca z Gwiazdami". Na imprezie śpiewali też finaliści X Factor.

To będzie największy pojedynek taneczny w Polsce - już w sobotę w Białymstoku na przeciwko siebie staną ekipy tancerzy z "You Can Dance - Po prostu tańcz!" i "Tańca z gwiazdami". Kto będzie lepszy? Zadecyduje publiczność.

Emitowana w maju zeszłego roku relacja TVN24 z ewakuacji ludzi uwięzionych przez powódź w Sokolnikach, zdobyła ogromne uznanie na 51. Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo. "Sokolinikom" zabrakło tylko jednego głosu do zdobycia głównej nagrody Złotej Nimfy.

Było jej przykro, ale już się otrząsnęła. Ada Szulc, która w programie "X Factor" zajęła trzecie miejsce, już myśli o wydaniu własnej płyty. - Nie jest powiedziane, że osoba, która nie wygrała, nie będzie miała takiej szansy - powiedziała w Poranku TVN24 21-letnia studentka farmacji.

Najsłynniejszy Białorusin w Polsce i najpopularniejsza nowa gwiazda muzyki - Gienek Loska, zwycięzca pierwszej edycji programu X-Factor. Ma czek na 100 tysięcy i kontrakt na wydanie płyty - zapowiadanej już na jesień. W przypadku tego muzyka to wcale nie początek kariery, ale jej restart.

Wygrał sto tysięcy złotych i kontrakt płytowy, nadal jednak zamierza grać na ulicy. - Pieniądze to rzecz ulotna, a to jest stała, państwowa praca - stwierdza zwycięzca programu "X Factor" - Gienek Loska. W poniedziałek znów dał koncert "pod chmurką", w samym centrum Warszawy.

Gienek Loska wydaje się nie przejmować zwycięstwem w "X Factor". Obiecuje, że dalej będzie go można spotkać na ulicach czy dworcach. - Przebiorę się za Jaśka Muzykanta i będę wracał - powiedział.

Gienek Loska ma X Factor! Muzyk wygrał program, kontrakt płytowy i czek na 100 tysięcy. Drugie miejsce - i szansę zaśpiewania na Orange Warsaw Festival - zajął Michał Szpak, a najmniej wśród finalistów widzom spodobała się Ada Szulc.

„Gienek rulez” – uznała ponad połowa internautów, która w naszej sondzie postawiła na zwycięstwo Gienka Loski w X Factorze. Jedna czwarta uważa, że najlepszy jest Michał Szpak, a jedna piąta – że Ada Szulc. Do niedzielnego popołudnia zagłosowało prawie 6800 osób.

Ada Szulc, Michał Szpak czy Gienek Loska? Odpowiedź poznamy w niedzielę. Wtedy odbędzie finałowa rozgrywka, która wskaże zwycięzcę polskiej edycji programu X Factor. Finałowa trójka będzie miała za zadanie zaśpiewać w duetach. Pary mają być wyjątkowe.

Jak sam mówi o sobie, jest muzykiem, który żyje w sztucznym świecie, przy fortepianie i partyturze. Nie chce wdawać się w politykę, chociaż kiedyś chętnie odpowiadał na pytania o nią. - Gdy uznałem, że jestem sierotą po PO-PiS-ie, to przestałem się wypowiadać na tematy polityczne - mówi Wojciech Kilar w specjalnym wywiadzie dla Bogdana Rymanowskiego z cyklu "Dziękuję".

- Tam każdy ma po płycie, gra w zespole. A jakaś pani, która znalazła się w programie, która tego nie ma, odnalazła się i pokazała ten pazur małolatom. Niech wiedzą, że starsza pani też potrafi śpiewać - mówi Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz. W niedzielę 49-letnia uczestniczka "X Factor" opuściła program tuż przed finałem.

Ada Szulc, Michał Szpak i Gienek Loska w finale "X Factor". Decyzją widzów i jury z programem pożegnała się podopieczna Czesława Mozila - Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz.

"Nasz Dziennik" ma przeprosić TVN za określenie stacji TVN24 m.in. jako "paszkwilanckiej" i "wrogiej polskiemu patriotyzmowi" - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Gazeta ma też wpłacić 40 tys. zł na cel społeczny. - Napastliwa forma wypowiedzi, bez wystarczającej podstawy faktograficznej, wskazuje na motyw poniżenia, a nie na interes społeczny - podkreśliła sędzia Anna Owczarek ogłaszając wyrok.