Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zjadł w Stambule kolację z najbardziej znanym transseksualistą kraju - wynika ze zdjęć rozpowszechnionych przez służby prasowe głowy państwa w kilka godzin po rozpędzeniu przez policję manifestacji LGBT.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan potępił ubiegłotygodniowy atak w jednym ze sklepów muzycznych w Stambule, gdzie zgromadzeni słuchali najnowszej płyty zespołu Radiohead popijając alkohol. Do zdarzenia doszło podczas ramadanu, co miało zdenerwować napastników. Erdogan skrytykował też jednak tych, którzy "nie mają szacunku dla wrażliwości własnego narodu".
Organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka Human Rights Watch (HRW) wezwała w poniedziałek Unię Europejską, aby przestała odsyłać syryjskich uchodźców do Turcji. Według HRW uchodźcy nie mają w tym kraju pracy, dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej.
Tureccy funkcjonariusze straży granicznej zastrzelili co najmniej ośmioro Syryjczyków próbujących dostać się z północno-zachodniej Syrii do Turcji - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Doroczna parada środowisk LGBT w Stambule, Gay Pride, w tym roku nie odbędzie się - ogłosiły władze Stambułu. Zażądały od organizatorów, by podporządkowali się temu zakazowi. Parada miała się odbyć 26 czerwca, w środku ramadanu.
O rozbieżnościach między bułgarskim prezydentem Rosenem Plewnelijewem a centroprawicowym premierem Bojko Borysowem w sprawie współpracy wojskowej z państwami regionu informuje w czwartek sofijski dziennik "24 czasa".
Rosja chce powrotu dobrych relacji z Turcją, ale to Ankara musi zrobić pierwszy krok i przeprosić za zestrzelenie rosyjskiego samolotu - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. We wtorek prezydent Turcji wyraził nadzieję na normalizację stosunków.
Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wyraził nadzieję na poprawę stosunków między obu krajami - poinformowano w Ankarze. Turecki przywódca sformułował to w przesłaniu do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z okazji święta państwowego Rosji.
Redaktor naczelny tureckiego niezależnego dziennika "Hurriyet" Sedat Ergin otrzymał w Bonn nagrodę wolności prasy, przyznawaną co roku przez niemieckiego nadawcę Deutsche Welle dziennikarzom zasłużonym w walce o swobodę wypowiedzi mediów.
Syryjski dziennikarz zaangażowany w kampanię przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu został postrzelony przez dżihadystów na południowym wschodzie Turcji - podała w poniedziałek powiązana z islamistami agencja Al-Amak. Mężczyzna z ranami głowy trafił do szpitala.
Kurdyjskie ugrupowanie Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK) przyznało się w piątek do wtorkowego zamachu w Stambule, w którym zginęło 11 osób. Turcja nie jest już bezpiecznym miejscem dla zagranicznych turystów - głosi komunikat zamieszczony na stronie TAK.
Tureckie wojsko udostępniło wyjątkowe nagranie z niedawnych ćwiczeń morskich, podczas których użyto ostrej amunicji. Okręt podwodny zatopił torpedą starą fregatę. Na wideo widać, jak eksplozja podwodnego pocisku łamie stępkę celu i powoduje jego całkowite przełamanie się na pół.
Napięcie pomiędzy Niemcami a Turcją rośnie. Powód to przyjęta w zeszłym tygodniu przez Bundestag uchwała, w której niemieccy parlamentarzyści określili ludobójstwem masakrę dokonaną przez Turków na Ormianach. W odpowiedzi turecka gazeta rządowa oskarżyła Niemcy o odpowiedzialność za zamach w Stambule, a szef dyplomacji stwierdził, że media w Niemczech nie są wolne.
Trzy osoby zginęły, a ponad 30 zostało rannych w zamachu samobójczym na posterunek policji w Midyat na południowym wschodzie Turcji - poinformował premier tego kraju Binali Yildirim, wskazując Partię Pracujących Kurdystanu jako odpowiedzialną za atak.
Turecki charge d'affaires został we wtorek wezwany do niemieckiego MSZ w związku z wypowiedziami przedstawicieli władz Turcji pod adresem deputowanych do Bundestagu, który w ub. tygodniu przyjął uchwałę potępiającą ludobójstwo Ormian w imperium osmańskim.
Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wskazał we wtorek bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) jako odpowiedzialnych za zamach bombowy, w którym w historycznej dzielnicy Stambułu zginęło 11 osób. Cztery osoby zostały zatrzymane.
Ładunek wybuchowy, który eksplodował rano w pobliżu przystanku autobusowego w centrum Stambułu zabił 11 osób, a 36 ranił - poinformował gubernator największego tureckiego miasta. Potwierdziły się informacje telewizji CNN Turk o tym, że celem zamachu był policyjny autobus.
Co najmniej 14 osób, w tym sześcioro dzieci, zginęło, a 24 osoby zostały ranne, gdy w niedzielę autokar wpadł do kanału na południu Turcji. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, którym uczniowie wracali z wycieczki szkolnej - podały lokalne media.
Na tureckim Twitterze zaroiło się od wątpliwości, czy prezydent Recep Tayyip Erdogan ma rzeczywiście, jak sam twierdzi, wyższe wykształcenie - pisze w piątek BBC. Sprawa nie jest nowa - krytycy prezydenta podnosili ją już przed wyborami prezydenckimi w 2014 r.
Angela Merkel w nazistowskim mundurze, zarzuty o wbicie noża plecy przez sojuszników oraz stwierdzenia, że odpowiedzialny za Holokaust naród niemiecki nie ma prawa zarzucania ludobójstwa innym - w takim tonie turecka prasa skomentowała czwartkowe uznanie przez niemiecki parlament masakry Ormian w imperium osmańskim za ludobójstwo.