Robert Biedroń

Robert Biedroń

Apeluję o to, żebyśmy pokazali siłę naszych głosów, bo z im większą siłą wejdziemy do drugiej tury, tym bardziej inni będą się liczyli z naszym programem, naszymi wartościami, naszą wizją Polski - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Według niego, w kampanii "jest dwóch kandydatów", którzy unikają politycznej debaty.

Przedstawiciele sztabów wyborczych sześciu kandydatów na prezydenta, a następnie politolog prof. Antoni Dudek i publicysta Cezary Michalski ("Newsweek") w programie "Debata Faktów: Kampania 2020" rozmawiali o programach wyborczych i dotychczasowym przebiegu kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 28 czerwca.

Złe słowa krzywdzą bardziej niż pięści i plucie, złe słowa zabijają - zwróciła się do Andrzeja Dudy na konferencji przed Pałacem Prezydenckim Helena Biedroń, matka kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Odniosła się w ten sposób do kwestii osób LGBT, która zdominowała ostatni przekaz polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Dudy.