prognoza

prognoza

Kierowcy poruszający się po drogach położonych na północ od Warszawy powinni zachować szczególną ostrożność. W ciągu dnia, z powodu intensywnego deszczu i silnego wiatru należy spodziewać się tam wielu utrudnień.

Jedynym polskim akwenem, po którym da się we wtorek popływać będzie Jezioro Solińskie. Nad pozostałymi wodami będzie padać, a gdzieniegdzie rozpęta się sztorm. Siła wiatru sięgnie 8 st. Beauforta w Ustce, a także na pełnym morzu.

Wtorek będzie deszczowy i nieprzyjemny - tak ma się sytuacja pogodowa w polskich kurortach. Zupełnie inaczej będzie w europejskich lokalizacjach, tam nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Burze, które od rana przeszły nad Pomorzem, a potem Warmią i Mazurami, około południa opuściły terytorium Polski.

Przechodzący przez Polskę front atmosferyczny przyniesie trudne warunki do jazdy samochodem. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, bo drogi będą śliskie, a widzialność z powodu silnego deszczu ograniczona.

W Nowym Jorku Amerykanie obchodzą 10. rocznica zamachów na World Trade Center. Od rana czyste niebo towarzyszy uroczystościom odbywającym się na Manhattanie. Jednak z godziny na godzinę na niebie pojawią się coraz więcej chmur, a na wieczór i noc przewidywane są opady deszczu i burze.

Wrześniowa pogoda jeszcze przez następne kilka dni porozpieszcza nas wyższymi temperaturami. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza. Jednak już od środy 21.09 słupki na termometrach zaczną spadać, żeby pokazać nam temperatury w przedziale od 13 do 19 stopni.

W niedzielę warunki panujące na drogach prawie całej Polski będą dobre. Na śliską nawierzchnię, porywisty wiatr oraz ograniczoną widoczność będą mogli narzekać kierowcy poruszający się w północno-zachodniej Polsce oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Kurorty europejskie, z wyjątkiem polskich plaż, będą w niedzielę słoneczne. W Polsce spodziewamy się burz i deszczu. Jednak na Wybrzeżu będzie cieplej niż przez ostatnich kilka dni.

Na morzu burze, na jeziorach deszcze i pochmurne niebo. Tak ma się prognoza pogody dla żeglujących w niedzielę po Polsce. W Grecji i Chorwacji za to słonecznie.

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.