prognoza

prognoza

W środę mróz się zmniejszy, a śniegu przybędzie. Na termometrach zobaczymy od -6 do -11 st. Celsjusza. Warunki biometeo, niestety, nam nie dopiszą.

W środę w Alpach będzie sypać śnieg, a niebo będzie pochmurne. Weszędzie z wyjątkiem Francji. Tam stoki będa słoneczne. W północno-zachodnich Włoszech dalej brakować będzie śniegu.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie się na skraju niżu znad Grecji, pod wpływem przemieszczającego się powoli, ze wschodu na zachód, frontu atmosferycznego.

Kierowcy niemal w całej Polsce mogą napotkać na swojej drodze słabe opady śniegu. Dodatkowo na południu kraju powieje silny wiatr. Dobre warunki drogowe będą jedynie w północno-wschodniej Polsce.

W sześciu województwach pogoda utrudnia życie kierowcom. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, śnieg lokalnie sypie na północy Polski, a także na Podkarpaciu i na Śląsku.

Sobota w alpejskich kurortach upłynie przede wszystkim pod znakiem bardzo niskich temperatur. W Austrii, Szwajcarii i Niemczech mróz przekroczy -20 st. Celsjusza.

Nadchodzącej nocy zobaczymy na termometrach nawet -31 st. C, a lokalnie spadki temperatury mogą być jeszcze większe! Najchłodniejszymi regionami kraju będą północny wschód i tereny górskie. Tak niskie temperatury są niebezpieczne dla zdrowia i życia.

W czwartek warunki drogowe będą przeważnie dobre. Kierowcom da się jednak we znaki mróz, przez który akumulatory mogą odmówić posłuszeństwa.