owady

owady

Sposoby na meszki - jak uniknąć ukąszenia? Czy są groźne?

Sposoby na meszki warto znać i stosować na co dzień. Te wyjątkowo dokuczliwe owady mogą bowiem nie tylko powodować przykre dolegliwości, ale w skrajnych przypadkach nawet zagrażać naszemu zdrowiu. Jak uniknąć ukąszenia? I co zrobić, gdy nie uda mu się zapobiec?

Chrząszcze mogą pomóc ustalić kryminalistykom, kiedy nastąpiła śmierć

Padlińce pospolite to padlinożerne chrząszcze odżywiające się zwłokami dużych kręgowców, w tym ludzi. Pokrywają je wytwarzającą ciepło powłoką, a to zapewnia korzystne środowisko dla rozwoju ich potomstwa - wykazały analizy polskich naukowców. Badacze opisują, w jaki sposób owady te mogą pomagać specjalistom w dokładniejszym określaniu momentu zgonu człowieka.

W Waszyngtonie złapano pierwszego "szerszenia mordercę"

Urzędnicy z Departamentu Rolnictwa stanu Waszyngton (WSDA) złapali pierwszego szerszenia azjatyckiego, nazywanego też "szerszeniem mordercą". Specjaliści sądzą, że wyłapując szerszenie azjatyckie zdołają zapobiec rozprzestrzenianiu się tego inwazyjnego owada.

Cztery pszczoły pod dolną powieką. Wszystkie były żywe

29-letnia Tajwanka He, która udała się do szpitala z opuchniętymi oczami, wywołała zdumienie wśród lekarzy. Na początku myśleli, że to infekcja. Pod powieką znaleźli jednak cztery żywe owady z rodziny smuklikowatych, należące do tej samej nadrodziny co pszczoła miodna.