Młodzież

Młodzież

"Świeże PESEL-e" zagłosowały. Mówią, że przy urnach "włożyli nogę w uchylone drzwi"

Maria od 16. roku życia chodzi na protesty. Grzesiek już w liceum poszedł do polityki, bo jako osoba homoseksualna chce żyć w bezpiecznym kraju. Jakub spędził kilka lat w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska i tam uczył się, czym jest demokracja. Przeżył wstrząs po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Poszli do urn, bo są zmęczeni mową nienawiści, szkołą na modłę ministra Przemysława Czarnka. Zapytaliśmy najmłodszych wyborców, czego mają dosyć i jakiej Polski chcą. 

Witaj szkoło, żegnaj ministrze Czarnek? "Będzie to szczególny rok szkolny"

Za mało nauczycieli, fatalna kondycja psychiczna i emocjonalna dzieci i młodzieży, ciągłe zmiany prawa oświatowego i podstaw programowych - to trzy największe bolączki polskiej szkoły, w chwili gdy zaczyna się rok szkolny 2023/2024. Niestety bolączki niejedyne. Co jeszcze uwiera nauczycieli i uczniów? Co nie pozwala spokojnie pracować, uczyć się i rozwijać?

Uwaga, talent. W samochodzie rajdowym z 12-letnim kierowcą

Młodziutki jest bardzo, rocznik 2011. Siada za kierownicą. Ja obok, w fotelu pasażera. Ciekawe to będzie doświadczenie, nie ma co. - Spokojnie, będzie dobrze - słyszę zapewnienie. Za chwilę wyjedziemy na tor jego starym, podrasowanym bmw, prezentem od taty. - Formuła 1 to moje marzenie, ale rajdy też. Uwielbiam te dwie dziedziny sportów motorowych - mówi 12-letni Piotrek Orcholski. I wciska pedał gazu.