Młodzież

Młodzież

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Młodzi mężczyźni są coraz bardziej samotni. Mają trudności z nawiązywaniem relacji towarzyskich i z wchodzeniem w związki. W efekcie rośnie ich frustracja, a nawet gniew wymierzony w stronę kobiet, co próbują wykorzystywać ugrupowania skrajnie prawicowe. - To problem bardzo poważny, o którym niestety wciąż bardzo mało się mówi. A on będzie narastał. Jest jak bomba zegarowa, która w końcu wybuchnie, jeżeli nie rozpoczniemy debaty, jak ją rozbroić - ostrzega filozofka dr Katarzyna Kasia.

Pokolenie Z zbadane

Właśnie wchodzą na rynek pracy, ale praca nie jest dla nich ważną sferą życia. Uniwersytet SWPS opublikował raport o pokoleniu Z, czyli o tych, którzy urodzili się po 1998 roku. Zbadano, ile ci młodzi ludzie chcą zarabiać, co jest dla nich najważniejsze w życiu, gdzie robią zakupy, czy i jakie mają podejście do religii. Wyniki mogą zaskoczyć. Łukasz Wieczorek.

Wychowani w "kulturze zap****olu" mówią o nich "śnieżynki". Bez urazy? 

Szef każe zostawać po godzinach? Młodzi odmawiają, już nie dają się pokroić za etat. Z badań zaś wynika, że są grupą, która najczęściej doświadcza mobbingu. - Walka pokoleń na rynku pracy jest jak wojna światów. Zetki od razu rozpoznają przemocowe zachowania, do tego mają umiejętności interpersonalne i znają na wylot Kodeks pracy. To może budzić w starszych pokoleniach poczucie zagrożenia - mówi Monika Klonowska, psycholożka i ekspertka badająca zjawisko mobbingu.