Młodzież

Młodzież

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Młodzi mężczyźni są coraz bardziej samotni. Mają trudności z nawiązywaniem relacji towarzyskich i z wchodzeniem w związki. W efekcie rośnie ich frustracja, a nawet gniew wymierzony w stronę kobiet, co próbują wykorzystywać ugrupowania skrajnie prawicowe. - To problem bardzo poważny, o którym niestety wciąż bardzo mało się mówi. A on będzie narastał. Jest jak bomba zegarowa, która w końcu wybuchnie, jeżeli nie rozpoczniemy debaty, jak ją rozbroić - ostrzega filozofka dr Katarzyna Kasia.

Pokolenie Z zbadane

Właśnie wchodzą na rynek pracy, ale praca nie jest dla nich ważną sferą życia. Uniwersytet SWPS opublikował raport o pokoleniu Z, czyli o tych, którzy urodzili się po 1998 roku. Zbadano, ile ci młodzi ludzie chcą zarabiać, co jest dla nich najważniejsze w życiu, gdzie robią zakupy, czy i jakie mają podejście do religii. Wyniki mogą zaskoczyć. Łukasz Wieczorek.

Wychowani w "kulturze zap****olu" mówią o nich "śnieżynki". Bez urazy? 

Szef każe zostawać po godzinach? Młodzi odmawiają, już nie dają się pokroić za etat. Z badań zaś wynika, że są grupą, która najczęściej doświadcza mobbingu. - Walka pokoleń na rynku pracy jest jak wojna światów. Zetki od razu rozpoznają przemocowe zachowania, do tego mają umiejętności interpersonalne i znają na wylot Kodeks pracy. To może budzić w starszych pokoleniach poczucie zagrożenia - mówi Monika Klonowska, psycholożka i ekspertka badająca zjawisko mobbingu. 

Dopadły ją koszty, pandemia i ambicje rodziców. "To jakiś horror"

Wolę świętować po maturze z najbliższymi niż teraz z ludźmi, których nawet nie znam - mówi maturzystka. Uczniowie, którzy za kilka miesięcy skończą szkołę średnią, przetrwali pandemię, naukę zdalną i powrót do klas. I wcale nie mają ochoty na zabawę. Jedną z przyczyn są koszty - wejście na studniówkę to nieraz już nawet tysiąc złotych.

Wyzwiska i poniżanie uczniów w Stężycy. Gmina pozywa sygnalistów. Chce po 100 tysięcy złotych

Gmina Stężyca pozywa do sądu osoby, które odważyły się otwarcie, nie ukrywając swoich nazwisk, opowiedzieć tvn24.pl o skandalicznych zachowaniach dyrektora Akademii Piłkarskiej. Po naszych publikacjach i prokuratorskim śledztwie Michał C. został oskarżony o znieważanie uczniów. Sygnaliści, dzięki którym sprawa znalazła finał w sądzie, mają teraz zapłacić po sto tysięcy złotych - za "szkalowanie Gminy Stężyca".

Ministerstwo zapowiada likwidację, ale nauczyciele wcale się nie cieszą

To był flagowy edukacyjny pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Dziś uczniowie mówią o nim: "Nikt w zasadzie nie wie, o co chodzi w tym hicie" albo "Ten przedmiot nie miał sensu". Politycy nowej, demokratycznej koalicji rządowej zapowiadają likwidację HiT-u, ale w szkołach nie wszyscy są tym pomysłem zachwyceni.