Media społecznościowe

Media społecznościowe

11-latek z autyzmem poszedł do szkoły. "Został upokorzony i pobity". Apel matki

Amerykanka Ashley Bibbo opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie syna z bruzdami na twarzy. Chłopiec ma autyzm w formie tzw. wysokofunkcjonującej, co oznacza, że mimo swej wrażliwości jest w stanie odnaleźć się w grupach obcych ludzi. Dzięki wysiłkom rodziców mógł również pójść do szkoły. Pierwsze sto dni przyniosły jednak rodzinie zimny prysznic, który matka opisała we wpisie na Facebooku.

Kaczyński czyta "Atlas Kotów", internauci komentują. "A Wy jak świętujecie piąteczek?"

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego czytającego "Atlas Kotów. Dzikie i domowe" błyskawicznie obiegło sieć i wywołało falę komentarzy użytkowników serwisów społecznościowych. Internauci zareagowali błyskawicznie i stworzyli już własne memy przedstawiające rasy, które powinny znaleźć się w książce, jak "Śnieżkot" czy "Klatkot". Sieć podbija też nowy hashtag: #AtlasKotów, którym oznaczane są zdjęcia i wpisy.

Świerk, który "może zabić człowieka" w kampanii ministerstwa

Na Twitterze Ministerstwa Środowiska pojawiła się seria grafik, których celem jest uzyskanie społecznego poparcia dla prowadzonej w Puszczy Białowieskiej wycinki drzew. Jedno hasło osiągnęło jednak efekt przeciwny do zamierzonego, wywołując wśród internautów falę prześmiewczych komentarzy.

"Ja też". Internautki wyznają, że były molestowane

Po tym, jak hollywoodzkie gwiazdy przerwały milczenie na temat producenta filmowego Harveya Weinsteina, wiele kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznało, że również doświadczyło molestowania seksualnego. Na Twitterze powstał specjalny hashtag #MeToo, który ma pokazać, jak ogromna jest skala tego zjawiska.

Rolnik amator i kabaczek gigant. "Moja żona myśli, że jestem szalony"

Tytuł największego kabaczka świata trafił do ważącej 960 kilogramów rośliny wyhodowanej przez Joe Jutrasa z Rhode Island (USA). Dla 62-letniego rolnika amatora nie jest to pierwszy tego typu sukces. W 2007 roku zaprezentował ważącą 766 kilogramów dynię. - Chodzi o rywalizację i przesuwanie granic - wyjaśnia.

"Azjatyckie nazwy mogą dezorientować". Burza wokół słów kuratorki British Museum

13 września był dniem, w którym każdy mógł zadać pytanie kuratorowi z wybranego przez siebie muzeum. Dyskusję wywołał komentarz londyńskiego British Museum, którego kuratorka negowała potrzebę używania zbyt wielu azjatyckich nazw w opisach informacyjnych, bo "mogą być dezorientujące". Placówka przeprosiła za tę wypowiedź.

Premier o "dawnym środkowopomorskim". Takiego województwa nigdy nie było

Premier Beata Szydło zagalopowała się w gratulacjach z okazji otwarcia oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie. "Mieszkańcom dawnego województwa środkowopomorskiego życzę, by kolejne lata urzeczywistniły Wasze marzenia, by Oddział Terenowy KOWR jak najskuteczniej Wam służył" - napisała premier. Takiego województwa jak środkowopomorskie jednak nigdy nie było.

"Bouthaina mówi światu: otwórzcie oczy". Internauci solidarni z osieroconą dziewczynką

Zdjęcie kilkuletniej Bouthainy, która została poważnie ranna w ataku bombowym w Jemenie i straciła rodziców oraz sześcioro rodzeństwa, poruszyło sieć. Fotografia zapoczątkowała akcję w mediach społecznościowych, która ma zwrócić uwagę na kryzys humanitarny wywołany jemeńską wojną domową. W geście solidarności internauci publikują swoje zdjęcia z przymkniętym okiem, na wzór portretu Bouthainy.