Kościół hierarchowie

Kościół hierarchowie

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź nie sprawował mszy w archikatedrze oliwskiej w Niedzielę Palmową. Księża z jego liczącej 201 parafii diecezji mówią tvn24.pl: „naszego pasterza nie ma z nami od tygodni”. Na pytania nie odpowiedziała gdańska kuria a sam arcybiskup w niejasny sposób. 

Kardynał George Pell, skazany na 6 lat więzienia za czyny pedofilskie, wyszedł z więzienia w Barwon w stanie Wiktoria. Sąd Najwyższy Australii uchylił we wtorek wyrok skazujący i tym samym przyjął odwołanie złożone przez 78-letniego dostojnika. Pell w więzieniu spędził ponad rok. Oskarżany był o to, że w latach 90. dopuścił się czynów pedofilskich wobec dwóch niepełnoletnich chłopców.

- Zwiększenie liczby mszy świętych jest podyktowane troską, żeby nie było sytuacji, że w kościele odległość między wiernymi była poniżej metra. Jest to zasadne i sensowne - przekonywał na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pytany o możliwe zamknięcie kościołów, z powodu rozprzestrzeniającego się w kraju koronawirusa, odpowiedział, że na ten moment "nie ma takich potrzeb". W środę w kraju odnotowano 25. przypadek zarażenia.