Kenia

Kenia

Siedem osób zginęło w wąwozie Wrota Piekieł w parku narodowym o tej samej nazwie znajdującym się w południowo-zachodniej Kenii. Ofiary, w tym dwoje dzieci, zostały porwane przez rwące wody, które napełniły wąwóz po nagłej ulewie.

W niedzielnej katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób z 35 krajów. Wśród ofiar jest wielu pracowników organizacji pomocowych i osób związanych z ONZ - informują agencje. W poniedziałek w Nairobi, dokąd leciał samolot, rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Środowiskowego ONZ.

Żołnierz brytyjskich sił specjalnych na własną rękę wziął udział w walce z terrorystami, którzy we wtorek zaatakowali hotel w Nairobi - poinformowały brytyjskiej media. Komandos miał ryzykować własnym życiem wielokrotnie wbiegając do hotelu i ratując z niego ludzi, a także przejmując dowodzenie nad całą operacją sił bezpieczeństwa.

Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku terrorystów z somalijskiej organizacji al-Szabab na hotel w stolicy Kenii - poinformował w środę szef kenijskiej policji Joseph Boinnet. 28 rannych osób jest w szpitalu. Wszyscy napastnicy zostali zabici.

Kenijskie siły bezpieczeństwa przejęły kontrolę nad wszystkimi budynkami, które zostały zaatakowane przez terrorystów z somalijskiej organizacji al-Szabab - poinformował szef kenijskiego MSW Fred Matiang'i. W ataku zginęło co najmniej siedem osób.

Miguna Miguna, jeden z liderów kenijskiej opozycji, został ponownie zmuszony do opuszczenia kraju. Polityk od poniedziałku przetrzymywany był na lotnisku w Nairobi. Nocą deportowano go do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Skargi rolników na szkody wyrządzane przez słonie skłoniły kenijskie władze do przeniesienia zwierząt w inne, oddalone od farm miejsce. Operacja transportu 30 osobników stanowiła nie lada wyzwanie organizacyjne. Była też niezwykle kosztowna.

Poznańska fundacja „Redemptoris Missio” zbudowała w Kenii "Dom z Marzeń". To centrum pomocy dzieciom z pobliskiej misji w Kithatu. Prawie setka dzieci będzie mogła tam się uczyć i bawić przez cały dzień. Dzięki temu ich rodzice będą mogli pójść do pracy. Ośrodek prowadzić będzie Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii. Według lokalnej policji autobus jechał z nadmierną prędkością oraz na niewłaściwym pasie.

W Kenii rozpoczęły się w czwartek wybory prezydenckie bojkotowane przez opozycję, która kwestionuje wiarygodność głosowania. Powtórkę wyborów z 8 sierpnia, w których zwyciężył dotychczasowy szef państwa Uhuru Kenyatta, nakazał Sąd Najwyższy.