Co najmniej 36 osób zginęło w wyniku osunięcia się ziemi w hrabstwie West Pokot w zachodniej Kenii. Niektóre miejscowości zostały odcięte od świata. Lokalne powodzie zniszczyły mosty, a na drogach utknęły setki pojazdów.
Siedem osób zginęło w wąwozie Wrota Piekieł w parku narodowym o tej samej nazwie znajdującym się w południowo-zachodniej Kenii. Ofiary, w tym dwoje dzieci, zostały porwane przez rwące wody, które napełniły wąwóz po nagłej ulewie.
W niedzielnej katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób z 35 krajów. Wśród ofiar jest wielu pracowników organizacji pomocowych i osób związanych z ONZ - informują agencje. W poniedziałek w Nairobi, dokąd leciał samolot, rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Środowiskowego ONZ.
Żołnierz brytyjskich sił specjalnych na własną rękę wziął udział w walce z terrorystami, którzy we wtorek zaatakowali hotel w Nairobi - poinformowały brytyjskiej media. Komandos miał ryzykować własnym życiem wielokrotnie wbiegając do hotelu i ratując z niego ludzi, a także przejmując dowodzenie nad całą operacją sił bezpieczeństwa.
Amerykański przedsiębiorca, który przeżył zamachy na nowojorskie wieże World Trade Center w 2001 roku, jest jedną z ofiar śmiertelnych wtorkowego ataku na hotel w Nairobi. W stolicy Kenii terroryści zabili co najmniej 21 osób, a 28 zostało rannych.
Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku terrorystów z somalijskiej organizacji al-Szabab na hotel w stolicy Kenii - poinformował w środę szef kenijskiej policji Joseph Boinnet. 28 rannych osób jest w szpitalu. Wszyscy napastnicy zostali zabici.
Kenijskie siły bezpieczeństwa przejęły kontrolę nad wszystkimi budynkami, które zostały zaatakowane przez terrorystów z somalijskiej organizacji al-Szabab - poinformował szef kenijskiego MSW Fred Matiang'i. W ataku zginęło co najmniej siedem osób.
Nie żyją cztery z sześciu nosorożców czarnych, które przeniesiono z RPA do Czadu. Prawdopodobnie nie przystosowały się do nowego środowiska i padły z głodu. Dzięki wysiłkom aktywistów w ostatnich dwóch dekadach udało się podwoić liczbę tych zwierząt w Afryce, nadal są one jednak gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem.
Kenijski sędzia na krótko uchylił zakaz pokazywania filmu "Rafiki", opowiadającego o homoseksualnym związku dwóch kobiet. Obraz będzie można oglądać przez siedem dni, aby mógł zostać zgłoszony do Oscarów.
Do 47 wzrosła liczba ofiar zalania dużych terenów w wyniku przerwania tamy niedaleko miasta Nakuru w środkowej Kenii - poinformowały w czwartek władze tego kraju. Podtopionych zostało około 450 domów, a ucierpiało co najmniej dwa tysiące ludzi.
Miguna Miguna, jeden z liderów kenijskiej opozycji, został ponownie zmuszony do opuszczenia kraju. Polityk od poniedziałku przetrzymywany był na lotnisku w Nairobi. Nocą deportowano go do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Skargi rolników na szkody wyrządzane przez słonie skłoniły kenijskie władze do przeniesienia zwierząt w inne, oddalone od farm miejsce. Operacja transportu 30 osobników stanowiła nie lada wyzwanie organizacyjne. Była też niezwykle kosztowna.
Esmond Bradley Martin, czołowy amerykański ekspert badający przemyt kości słoniowej i rogów nosorożców, został znaleziony martwy w swoim domu w stolicy Kenii, Nairobi. Miał ranę kłutą szyi - poinformowały w poniedziałek władze.
Poznańska fundacja „Redemptoris Missio” zbudowała w Kenii "Dom z Marzeń". To centrum pomocy dzieciom z pobliskiej misji w Kithatu. Prawie setka dzieci będzie mogła tam się uczyć i bawić przez cały dzień. Dzięki temu ich rodzice będą mogli pójść do pracy. Ośrodek prowadzić będzie Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii. Według lokalnej policji autobus jechał z nadmierną prędkością oraz na niewłaściwym pasie.
Sąd Najwyższy Kenii jednomyślnie podtrzymał w poniedziałek legalność reelekcji prezydenta Uhuru Kenyatty w powtórzonym głosowaniu z zeszłego miesiąca. Zostało ono zbojkotowane przez opozycję, która twierdzi, że było niezgodne z prawem.
W Kenii rozpoczęły się w czwartek wybory prezydenckie bojkotowane przez opozycję, która kwestionuje wiarygodność głosowania. Powtórkę wyborów z 8 sierpnia, w których zwyciężył dotychczasowy szef państwa Uhuru Kenyatta, nakazał Sąd Najwyższy.
Lider opozycji kenijskiej Raila Odinga wezwał w środę do demonstracji w dniu powtarzanych wyborów prezydenckich 26 października. Odinga wycofał się z ponownego startu w wyborach. Jedynym kandydatem będzie ubiegający się o reelekcję prezydent Uhuru Kenyatta.