Bezpieczeństwo w internecie

Bezpieczeństwo w internecie

Kolejna ofiara "terroru w sieci"? 12-latka popełniła samobójstwo

12-letnia Rebecca Ann Sedwick popełniła samobójstwo w fabryce cementu w Lakeland na Florydzie. Na jej profilach w serwisach Instagram i Ask.fm odnaleziono wpisy z obelgami i groźbami. - Nie ma żadnych wątpliwości, że Rebecca był terroryzowana w sieci - mówi szeryf Grady Judd.

Syryjscy hakerzy zaatakowali stronę marines. "Obama chce narazić wasze życie"

Strona internetowa amerykańskiej piechoty morskiej została zaatakowana przez hakerów z Syryjskiej Armii Elektronicznej. "Obama jest zdrajcą, który chce narazić wasze życie na niebezpieczeństwo, aby ratować powstańców z Al-Kaidy" - napisali na zablokowanej stronie. "Syryjska armia powinna być waszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem" - dodali.

Cyberatak hakerów na stronę dalajlamy

Chińskojęzyczna strona internetowa tybetańskiego rządu na uchodźstwie, którego duchowym przywódcą jest Dalajlama XIV, została zaatakowana przez hakerów i zainfekowana wirusami - poinformowała firma zajmująca się bezpieczeństwem informatycznym Kaspersky Lab.

Brytyjczycy podglądali pół Europy? Bruksela chce wyjaśnień ws. programu "Tempora"

Komisja Europejska jest zaniepokojona informacjami o tym, że brytyjski wywiad podsłuchiwał międzynarodowe rozmowy telefoniczne i inwigilował internautów w ramach tajnego programu "Tempora". Wysłała list do brytyjskiego rządu z prośbą o wytłumaczenie się z tej sprawy. Wyjaśnień domaga się także rząd Niemiec. Informacje o programie "Tempora" przekazał "Guardianowi" Edward Snowden.

Nieznani hakerzy zaatakowali Seul

Władze Korei Południowej ogłosiły alarm w związku z najpewniej skoordynowanym atakiem hakerskim, do którego doszło we wtorek rano na strony internetowe kilku instytucji rządowych, kancelarii prezydenta i południowokoreańskich mediów.

Ile materiałów ma Snowden? Władze USA nie wiedzą

Służby wywiadowcze USA wciąż nie wiedzą, ile tajnych materiałów posiada Edward Snowden, który ujawnił amerykański program inwigilowania łączności telefonicznej i internetowej - poinformował Reuters, powołując się na przedstawicieli władz USA.

Hakerzy: Ujawnimy największe tajemnice Korei Północnej

Anonymous, którzy od kilku miesięcy atakują strony internetowe i systemy informatyczne północnokoreańskiej dyktatury, zapowiedzieli ujawnienie część zdobytych danych. Mają one obejmować ściśle tajne informacje na temat wojska Korei Północnej i programów zbrojeniowych.

FBI broni programu PRISM. "Używamy go do walki z terroryzmem"

Dyrektor FBI Robert Mueller zapewnił, że zbierane dane o rozmowach telefonicznych Amerykanów mogą być wykorzystane tylko do walki z terroryzmem, a nie innych śledztw. Rząd robi, co w jego mocy, by sprawca przecieków medialnych ws. PRISM stanął przed sądem - podkreślił.

NSA jest z siebie dumna. Inwigilacja "pozwoliła uniknąć tuzinów zamachów"

Ujawnione w ostatnich dniach tajne programy inwigilacji elektronicznej pomogły wywiadowi USA zapobiec tuzinom potencjalnych zamachów terrorystycznych - powiedział w środę w Senacie szef Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA), generał Keith Alexander. Dodał, że gdyby nie one, to w ostatnich latach w USA i na całym świecie doszłony do kilkudziesięciu innych poważnych zamachów terrorystycznych.

PRISM to tylko część obrazu. Najważniejsza jest elita hakerów TAO

Tajemnice ujawnione przez Edwarda Snowdena rzuciły trochę światła na działalność zazwyczaj bardzo skrytej NSA, czyli Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, a zwłaszcza na program PRISM. W cieniu pozostał jednak inny, jeszcze ważniejszy dla USA program o nazwie TAO. Jak pisze "Foreign Policy", ma on skupiać elitę amerykańskich hakerów, agresywnie wykradających dane z komputerów na całym świecie.