Grecja

Grecja

Hollande powiedział "tak". Wspiera Grecję ws. spłaty długu

Prezydent Francji Francois Hollande podczas oficjalnej wizyty w Atenach poparł w piątek prośbę Grecji o rozpoczęcie przed końcem roku negocjacji w sprawie lepszych warunków spłaty długu. Podkreślił przy tym, że Grecja musi spełnić swe zobowiązania.

ONZ: ponad pół miliona ludzi przybyło do Grecji w tym roku

Ponad pół miliona migrantów i uchodźców przybyło w tym roku do Grecji. Ich liczba rośnie: tylko w poniedziałek przybyło ponad 8 tys. kolejnych. Uciekinierzy starają się dotrzeć do Europy przed zimą - podało we wtorek Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Cipras: potrzebne szybkie działanie, by pozbyć się nadzoru

Wybrany ponownie na premiera Grecji Aleksis Cipras oświadczył w sobotę, że Ateny muszą szybko zrealizować żądany przez kredytodawców program dostosowawczy, by odzyskać dostęp do rynków finansowych i pozbyć się międzynarodowego nadzoru.

Grecy uratowali ponad 900 uchodźców w trzy doby

Grecka straż przybrzeżna poinformowała, że w ciągu ostatnich trzech dni uratowała 922 migrantów, kiedy próbowali przedostać się na wschodnie wyspy na Morzu Egejskim z pobliskiego wybrzeża Turcji.

Cipras i Putin przy telefonie. Wraca sprawa gazociągu przez Grecję

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Grecji Aleksis Cipras potwierdzili zainteresowanie umocnieniem współpracy we wszystkich dziedzinach, w tym w energetyce - poinformowała w piątek służba prasowa Kremla. W czerwcu Moskwa i Ateny podpisały memorandum w sprawie budowy gazociągu przez greckie terytorium.

Nowy grecki rząd już działa

Nowy rząd Grecji Aleksisa Ciprasa, którego skład podano we wtorek późnym wieczorem, został zaprzysiężony w środę, przed wylotem premiera na szczyt UE w Brukseli. Nowy rząd tworzy wielu ministrów z poprzedniego gabinetu.

Tornado w Grecji. Zginęły dwie osoby

Od niedzieli zachodnia i północna część Grecji nawiedzane są przez gwałtowne burze, którym towarzyszą wichury, ulewy, grad, a nawet trąby powietrzne. Najbardziej do tej pory ucierpiał region Attyka, gdzie zginęły dwie osoby.

Syriza ponownie triumfuje. "Cipras zrobił niesamowity manewr"

Syriza powtórnie wygrała wybory parlamentarne i Aleksis Cipras znów stanie na czele greckiego rządu. - Zrobił niesamowity manewr. Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem, że doprowadzi Grecję do katastrofy - przyznał Loukas Notopoulos, prezes firmy Vivus.pl. Zwrócił jednak uwagę, że "po siedmiu miesiącach Cipras stał się pierwszym premierem w ostatnich pięciu latach, który wprowadza nowy pakiet oszczędności i zostaje znowu wybrany". - Ludzie mu ufają i pokazują, że to jest nowa klasa polityczna Grecji - dodał gość "Otwarcia dnia".