Al-Kaida

Al-Kaida

Ścięli głowy dżihadystom i wystawili przy drodze

Członkowie milicji lojalnej wobec wpływowego przedstawiciela lokalnych władz obcięli głowy czterem terrorystom z tzw. Państwa Islamskiego (IS) i umieścili je przy głównej drodze we wschodnim Afganistanie - poinformowały w niedzielę lokalne władze afgańskie.

Talibowie: nie rozmawiamy z Rosją, nie było obiadu mułły z Putinem

Talibowie nie kontaktowali się z Rosjanami ws. rozpoczęcia wspólnej walki z tzw. Państwem Islamskim (IS) - poinformowali terroryści działający w Afganistanie i Pakistanie, dementując tym samym doniesienia brytyjskiego dziennika "Sunday Times", który stwierdził w niedzielę, że z liderem talibów spotkał się sam Władimir Putin.

Boko Haram już nie zagraża? "Poradziliśmy sobie z nimi"

Nigeryjska armia jest blisko całkowitego pokonania dżihadystów z Boko Haram - powiedział w środę BBC prezydent Nigerii Muhammadu Buhari. - Myślę, że formalnie wygraliśmy wojnę - dodał, choć zdaniem jego przeciwników prezydent jest zbyt optymistyczny.

Dziewięciu irackich żołnierzy zginęło w nalocie koalicji. "To błąd obu stron"

Dziewięciu irackich żołnierzy zginęło w piątek pod Faludżą, gdy samoloty dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji pomyłkowo ostrzelały ich zamiast dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) - oświadczył w sobotę iracki minister obrony Chalid al-Obeidi. Szef Pentagonu Ash Carter ocenił, że to był błąd strony amerykańskiej i irackiej.

Moskwa chwali się sukcesami w walce z terroryzmem

- W 2015 r. w Rosji dwa i pół raza zmalała liczba przestępstw o charakterze terrorystycznym, lecz sytuacja w tej dziedzinie pozostaje skomplikowana - oświadczył szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow.

Ponad 60 zabitych w ataku talibów

Afgańskie wojsko i siły bezpieczeństwa odparły trwający ponad dobę atak talibskich bojowników na lotnisko w Kandaharze na południu Afganistanu. W starciach zginęło ponad 60 osób, w większości cywilów - poinformowały władze afgańskie.

Zamachowcy z Kalifornii chcieli zabijać, nim pojawiło się tzw. Państwo Islamskie

Mężczyzna i kobieta, którzy zabili w Kalifornii 14 osób, składając wcześniej przysięgę na wierność tzw. Państwu Islamskiemu, byli zradykalizowani jeszcze przed rozpowszechnieniem się wiedzy o tej organizacji - powiedział dyrektor FBI James Corney w czasie środowego przesłuchania przed senacką komisją sprawiedliwości. 28-letni Syed Rizwan Farook chciał przeprowadzić atak w USA już w 2011 r., ale wtedy się wystraszył - powiedziało z kolei agencji Reutera jedno ze źródeł rządowych w Waszyngtonie.