Podróże

Podróże

Duch z zaświatów przemówił. Mamy nagranie

Nawijam taśmę na szpulę na magnetofonie Unitra ZK-140T, włączam "Start" i przenoszę się wstecz o niemal sto lat. "Przemierzywszy dżunglę, rysujemy jej pierwsze mapy w cichym, sielskim, kadzidłami pachnącym Sajgonie, a potem znów z głową naprzód rzucamy się w świat na dalszą stubarwną włóczęgę: Singapur, Cejlon, Mombasa, Zanzibar i dalej w głąb Czarnego Kontynentu" - opowiada swoim tubalnym głosem Tadeusz Perkitny o wyprawie dookoła świata. Na odnalezionym po 50 latach nagraniu wspomina zmarłego przyjaciela Leona Mroczkiewicza, z którym wyruszył w tę niezwykłą podróż.

"Pedagogika dumy zamiast pedagogiki wstydu". Czarnek zapowiada bony na wycieczki, nauczyciele mają dość

Przemysław Czarnek zapowiedział poszerzenie programu "Poznaj Polskę". Wycieczki, które dofinansowuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, mają teraz trwać już nie jeden, ale dwa dni. Problem w tym, że propozycja ministra, delikatnie mówiąc, sfrustrowała nauczycieli. - Wycieczka to praca całą dobę - mówi tvn24.pl nauczycielka Maria Kowalewska. Za tę pracę nikt dodatkowo nie płaci.

Nieszczęście jeździ do pracy samochodem

Istnieje wiele argumentów za tym, by nie jeździć samochodem do pracy: drogo, długo, stresująco... Ostatnie badania dostarczają nam jeszcze jednego: ci, którzy jeżdżą do pracy samochodem, okazują się być po prostu mniej szczęśliwi - pisze dla tvn24.pl Piotr Michoń - profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autor bloga i podcastu Ekonomia Szczęścia.