Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Podczas dzisiejszych rozmów było kilka tematów dotyczących spraw transatlantyckich, spraw europejskich, również kwestii związanych z kryzysem gospodarczym - powiedział o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z sekretarzem stanu USA Mike'em Pompeo rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, pierwszą omawianą kwestią była sytuacja na Białorusi. Mówiono także o budowie gazociągu Nord Stream 2 oraz rozwijaniu sieci 5G.

Rekonstrukcja rządu będzie, ale szczegółów personalnych na razie brak. Wyraźnie widać ścierające się siły i różne wizje Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry. Jest też dyskusja o programie 500 plus - czy ma zostać jak dotychczas, czy może ma być wypłacany w bonach? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ta proporcja jest dla Polaków bezpieczna - powiedział w czwartek premier, zapewniając o dostępności łóżek szpitalnych i respiratorów. - Tego wszyscy się boją, że jak zabraknie miejsc w szpitalach, to sytuacja będzie tragiczna - przestrzegał w TVN24 dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych. Przedstawiciele opozycji zarzucili szefowi rządu "igranie ze zdrowiem i życiem ludzkim".

Kierując się absolutnie słusznym przekonaniem, że należy chronić kobiety, że przemoc powinna być napiętnowana, próbuje wprowadzać się pewną ideologię - tak o konwencji stambulskiej mówił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Wniosek o wypowiedzenie przez Polskę konwencji, nazywanej również antyprzemocową, złożył w poniedziałek minister sprawiedliwości. Dworczyk zapowiedział, że w czwartek po południu premier Mateusz Morawiecki przedstawi rządowe stanowisko w tej sprawie.