Lex TVN

Lex TVN

Stawką jest wolność słowa i poszanowanie prawa własności - władza o lex TVN opowiada jednak zupełnie inaczej. Mówi o uszczelnianiu prawa i obronie przed biznesem z krajów niedemokratycznych. Michał Tracz sprawdził, jak to się ma do rzeczywistości.

Paweł Kukiz tłumaczy, że zagłosował za ustawą anty-TVN dla idei, a na stanowiska w nagrodę nie liczy. Co o tym myślą jego niedawni przyjaciele, znajomi i fani? Komentarze bywają ostre, bo zawód duży. Kuba Wojewódzki za dawnego kolegę przeprasza. Adrianna Otręba.

Lex TVN to zamach na wolność mediów, ale jednocześnie uderzenie w prawo własności - prawo fundamentalne dla gospodarki. Jego złamanie to fatalny sygnał dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, dużych i małych. Monika Celej.

W "Faktach po Faktach" w TVN24 konstytucjonalista prof. Wojciech Sadurski z Uniwersytetu w Sydney i prof. Jerzy Zajadło z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Discovery, Inc. podejmie kroki prawne wobec polskiego rządu za naruszenie polsko-amerykańskiego traktatu o stosunkach handlowych i gospodarczych.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie odczytała wyników głosowania, które spowodowało euforię wśród parlamentarzystów opozycji i konsternację w szeregach PiS. Zarządziła "piętnastominutową" przerwę, która skończyła się po dwóch godzinach. Wówczas posłowie Kukiz'15 zagłosowali odwrotnie niż za pierwszym razem. Przypominamy minuta po minucie, jak wyglądał dzień, w którym przegłosowano lex TVN.