WOŚP 2018

WOŚP 2018

My, Polacy, będziemy ze sobą po raz 26. - tak Jerzy Owsiak zapowiada niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze przeznaczone na pomoc dla wyrównania szans w leczeniu noworodków będzie zbierać ponad 120 tysięcy wolontariuszy - w całej Polsce, Chinach i nawet na biegunie północnym. Gospodarzem i partnerem finału jest Grupa TVN.

Wielkimi krokami zbliża się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji prowadzący program "Szkło Kontaktowe" w TVN24 zorganizowali specjalną aukcję. Biorąc udział w licytacji na stronie WOŚP, można wygrać udział w "Szkle Kontaktowym" w roli komentatora i wybrać sobie współprowadzącego.

Pięcioletni Arek, który zawstydził wielu turystów i wjechał nad Morskie Oko na wózku, zaprasza na wspólny spacer. Na aukcji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oferuje także sesję zdjęciową. - Arek też korzystał ze sprzętu WOŚP, chcemy dołożyć swoją cegiełkę w szczytnym celu - mówi pani Marzena, mama chłopca.

- Są bardziej niż niezwykłe. Obie pary mają ozdoby stworzone tak, jak robi się tatuaże – zachwala swoje dzieło Piotr Świątek, łódzki szewc, który przygotował dwie pary butów dla Jurka Owsiaka. Jedna z nich trafi na licytację.

Michał Wiatr, radny z Nowogardu (zachodniopomorskie), dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest gotowy na duże poświęcenie – nawet pot, zakwasy i pęcherze na dłoniach. Zdecydował się wystawić na aukcji swoje umiejętności drwala. – Spakuję siekierę w plecak i mogę jechać wszędzie – zarzeka się i liczy na jak najwyższą wylicytowaną kwotę.

Dziś kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 26. otwieramy serca - i portfele - na potrzeby innych. Niedziela 14 stycznia będzie dniem pełnym pozytywnych emocji. Pomóżcie nam je uwiecznić. Stwórzcie z nami wielką mapę orkiestrowych serc. Wasze relacje mogą się znaleźć na portalu tvn24.pl i na antenie TVN24. Sprawdźcie, w jaki sposób można wziąć udział w naszej akcji.

Gitara od Slasha, pejzaże Edwarda Dwurnika, Marlena Kuczko, bilety na mecze Bundesligi od Roberta Lewandowskiego czy komplet wizytowy pierwszej damy Agaty Dudy - to tylko niektóre aukcje, które towarzyszą 26. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, co można już wylicytować, odpowiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marlena Kuczko, koordynatorka działu aukcji WOŚP. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Trwają aukcje na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród darczyńców, tradycyjnie już, wielu aktorów i reżyserów. Pod młotek trafiły akredytacje festiwalowe, książki, albumy, płyty, nagrody a nawet kolacje z aktorami. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Albert i koledzy już za tydzień pojawią się między innymi na poznańskim rynku. Kilkudziesięciu wolontariuszy na czterech łapach będzie kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koło takiej zgrai "goldenów" trudno przejść obojętnie. Psy z czerwonymi obrożami i smyczami już podbiły serca poznaniaków.

Na co dzień zmaga się z wieloma ograniczeniami, dlatego wie, jak ważna jest pomoc. Sebastian Luty, kierowca rajdowy, który jest sparaliżowany, nie poddał się. Tak bardzo kocha auta i prędkość, że jeździ dalej, a teraz wystawia na aukcję WOŚP wspólną jazdę i obiecuje, że nie będzie nudno. Materiał z programu "Polska i Świat".

W Chinach są już Jerzy Owsiak, wolontariusze i zespół Roan. Polska grupa z Solca Kujawskiego zdobyła wielką popularność w Państwie Środka i tam też zdecydowała się rozpropagować ideę pomagania w ramach WOŚP. Chiński finał startuje w sobotę koncertem w Pekinie. Dzień później Orkiestra zagra w Szanghaju. Gospodarzem i partnerem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Jurek Owsiak i przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzą na początku stycznia Chiny. W tym roku w Państwie Środka zlokalizowany będzie jeden ze sztabów 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podjęte przez niego akcje będą umownym początkiem 26. Finału WOŚP, którego partnerem i gospodarzem jest Grupa TVN.

W Chinach mają status wielkiej gwiazdy i dziesiątki tysięcy fanów. Muzycy z zespołu Roan postanowili swoją sławę wykorzystać i po raz drugi w Państwie Środka będą zbierali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem zabierają ze sobą dyrygenta Orkiestry – Jurka Owsiaka.