Kropka nad i

Kropka nad i

Czwartek, 12 lutegoNa początku był "zły dzień stewardesy" - chaos przyszedł dopiero później. Z relacji Nelly Rokity wynika, że jej mąż został obrzucony obelgami i uderzony przez policjantów, którzy przyszli by wyprowadzić go z samolotu Lufthansy. Posłanka PO stanęła w obronie męża, ale funkcjonariusze poinformowali ją, że za chwilę "ona też dostanie". Teraz ma dostać się złym policjantom i stewardesie, która zdaniem żony b. posła sprowokowała całe zajście.

Środa, 11 lutegoPrezes PiS odcina przeszłość grubą kreską. - Ostry język nic nie dał. Nie będziemy go już używać w polityce - powiedział w "Kropce nad i" Jarosław Kaczyński. Dodał jednak: - Nie żałuję naszych rządów. Zrobiliśmy wiele dobrego.

Wtorek, 10 lutego- Byliśmy skazani na współpracę ze służbami pakistańskimi – przekonywał w „Kropce nad i” Grzegorz Schetyna, szef MSWiA. Wicepremier zasugerował, że strona pakistańska odradzała rządowi działanie na własną rękę zmierzające do uwolnienia porwanego Polaka. Schetyna ujawnił również, że rząd nie chciał "epatować finansami" i dlatego wcześniej nie ufundował nagrody, która pomogłaby odnaleźć miejsce uwięzienia Piotra S

Poniedziałek, 9 lutego- To niepotrzebna szczerość ministra Czumy, włos mi się na głowie zjeżył – grzmiał kilka godzin wcześniej w Radiu Zet Paweł Graś, poseł PO. Wieczorem, w „Kropce nad i” poseł nie był już tak bezwzględny wobec swojego partyjnego kolegi, który oznajmił, że polski wywiad zna nazwiska morderców polskiego inżyniera. – Nie chcę komentować wypowiedzi ministra Czumy – powiedział indagowany w tej sprawie przez Monikę Olejnik Graś.

Czwartek, 5 lutego- Daleką hipokryzją tchnie, gdy główna opozycyjna partia w sytuacji kryzysu wydaje pieniądze na kosmetyczki, nowe ubrania i PR. Tak nie można robić - mówił Monice Olejnik w "Kropce nad i" TVN24 prezydent Aleksander Kwaśniewski. I dodał, że w czasach obecnego kryzysu działania PiS są "niemoralne". Były też rady dla rządu.

Środa, 4 lutegoPilnowanie deficytu, zmniejszenie ustawowych wydatków na MON, ewentualne przesunięcie wejścia do strefy euro oraz zawieszenie subwencji dla partii politycznych - to recepta Donalda Tuska na kryzys. Według premiera opozycja w tej sytuacji nie pomaga. - PiS gra na kryzys i zaciska kciuki, żeby nam się powinęła noga. A teraz jeśli rządowi powinie się noga, to milionom ludzi też – argumentował w „Kropce nad i”.

Wtorek, 3 lutegoNajpierw zapowiadał, że w przebraniu kobiety pojawi się na kongresie PiS, teraz mówi, że starania nie miały sensu, bo był to tylko "teatr dla idiotów" zorganizowany przez Jarosława Kaczyńskiego. - Wszystko wyreżyserowane, szczyt manipulacji - wyliczał w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Nie oszczędził nawet kardynała Stanisława Dziwisza.

Poniedziałek, 2 lutegoNajpierw zapowiadał, że w przebraniu kobiety pojawi się na kongresie PiS, teraz mówi, że starania nie miały sensu, bo był to tylko "teatr dla idiotów" zorganizowany przez Jarosława Kaczyńskiego. - Wszystko wyreżyserowane, szczyt manipulacji - wyliczał w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Nie oszczędził nawet kardynała Stanisława Dziwisza.

Czwartek, 29 StyczniaPolski zapał do tarczy antyrakietowej słabnie? W "Kropce nad i" TVN24 szef MSZ Radosław Sikorski stwierdził, że Warszawa chce kontynuować rozmowy z Waszyngtonem na temat instalacji, ale "nie z jakąś natarczywą łapczywością".

Środa, 28 StyczniaKobieca ofensywa w spocie PiS nie przekonuje Stefana Niesiołowskiego. – Te trzy egerie są mało wiarygodne, bo jedna kłamie, druga ujada, a trzecia nie ma nic do powiedzenia. A prezes mógł wybrać bardziej fantazyjną fryzurę – powiedział wicemarszałek Sejmu z PO w „Kropce nad i” TVN24.

Wtorek, 27 StyczniaDonald Tusk ostrzega, że nikt w jego rządzie nie może spać spokojnie, ale Bogdan Klich najwyraźniej problemów ze snem nie ma. – Złożę dymisję, jeśli będzie tego sobie życzył, ale premier nie ma do mnie żadnych pretensji – zapewnił w „Kropce nad i”.

Poniedziałek, 26 Stycznia- Będziemy czuć się bardziej bezpieczni, jeśli będziemy mieć broń w domu - przekonywał w "Kropce nad I" szef resortu sprawiedliwości Andrzej Czuma. Nowy minister podtrzymał swój pomysł na "broń w każdym domu". - Przez sześć lat siedziałem w więzieniu z najgorszymi przestępcami i wiem, że złoczyńcy, którzy chcą zaatakować spokojnego, uczciwego obywatela pięć razy się zastanowią, jeżeli będą wiedzieli, że legalne jest posiadanie broni przez uczciwego obywatela - podkreślił Czuma.

Czwartek, 22 Stycznia- To jest polityczna porażka rządu Donalda Tuska - uważa Michał Kamiński, który w "Kropce nad i" TVN24 komentował niedawne "czystki" personalne w resorcie sprawiedliwości. Prezydencki minister cieszy się jednak z pierwszych zapowiedzi nowego ministra sprawiedliwości. I ma nadzieję, że "nowa sytuacja będzie przywróceniem tego, co było za rządów PiS".

Środa, 21 Stycznia- Zapomniałem o notesie, w którym notowałem błędy ministra Klicha - zarzekał się w "Kropce nad i" Aleksander Szczygło. Gdy został szefem BBN komentatorzy wieszczyli eskalację jego konfliktu z ministrem obrony, jak na razie jednak Szczygło zachowuje się, jakby jego drugie imię naprawdę brzmiało koncyliacja.

Wtorek, 20 StyczniaZmieniliśmy zdanie co do komisji śledczej, bo chcemy być transparentni – zdradził w "Kropce nad i" Sławomir Nowak. O byłym już ministrze sprawiedliwości wypowiadał się w samych superlatywach: - To kwestia honoru i za dymisję należy mu się pochwała – stwierdził.

Poniedziałek, 19 styczniaNie czuję się winny samobójczej śmierci Roberta Pazika, choć jest mi przykro, że do niej doszło - powiedział w "Kropce nad i" TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. I dodał, że jest gotów oddać się do dyspozycji premiera, jeśli tylko wyrazi taką wolę.

Czwartek, 15 Stycznia- W przypadku wielu biskupów współpraca mogła być nieświadoma, nie możemy dziś przesądzić czy kontakt informacyjny był świadomy czy nie - mówił w "Kropce nad i" ksiądz Isakowicz-Zaleski. Skrytykował jednak postawę Stolicy Apostolskiej, która nie wprowadziła personalnych zmian po zapoznaniu się z dokumentami kościelnej Komisji Historycznej: - Kościół nie powinien się bać. Przeciętny ksiądz nie był pazerny. Był nie do zwerbowania. Tylko mała grupa księży podjęła współpracę - przekonywał duchowny.

Środa, 14 Stycznia- Polityka to domena walki i jeśli jest się kobietą - politykiem, nie ma co obrażać się za naruszenie czci niewieściej - oceniła w "Kropce nad I" Kazimiera Szczuka, dziennikarka i feministka, zamieszanie wokół ostatnich wypowiedzi Janusza Palikota. - O naszą cześć niewieścią powinnyśmy dbać, mimo że żyjemy w XXI wieku - odparła Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego statusu prawnego.

Wtorek, 13 StyczniaNiech wszyscy zostawią Janusza Palikota w spokoju. Dlaczego? Bo, jeśli wierzyć zapewnieniom sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, "on już wie co zrobił". - To jest dla niego trudny czas. Wierzę, że wykorzysta go na refleksję. Musi zrozumieć jedno: czas znaleźć sobie nowe miejsce w polityce. Jestem przekonany, że wystarczy mu samozaparcia - mówił szef MSWiA w "Kropce nad i".

Poniedziałek, 12 stycznia- Zabawny poseł Janusz Palikot gra fantastyczną rolę, bo obnaża jak funkcjonują media i polityka. Natomiast większym szkodnikiem od niego jest Jarosław Gowin - powiedziała w "Kropce nad i" TVN24 prof. Magdalena Środa. Odpowiedziała jej posłanka PO Magda Kochan. - Nie zgadzam się z panią. Język Palikota jest godny budki z piwem - uważa.