Kropka nad i

Kropka nad i

Środa, 28 maja- Wasze pomysły, gdyby je zebrać razem, stanowią zagrożenie dla pluralizmu i demokracji w Polce - przekonywał w "Kropce nad i" sekretarz generalny PiS Jarosław Zieliński. - Wy mówicie o demokracji? Przecież to PiS nie ufa Polakom - odpowiadał Zbigniew Chlebowski z PO.

Wtorek, 27 maja- Kazimierz Marcinkiewicz miał szansę być poważnym politykiem, natomiast dzisiaj tę szansę roztrwonił - uważa poseł PiS Joachim Brudziński. Jak dodał, były premier próbuje teraz "za wszelką cenę przypodobać się tym, których określał mianem cieniasy".

Poniedziałek, 26 majaSwoim zachowaniem Marcinkiewicz najbardziej zaszkodził sobie, ale kompromituje także Polskę. Najlepiej by było o tym zapomnieć, ale chyba już się nie da - mówił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski z PO. Zgodził się z nim Zbigniew Girzyński z PiS. - Marcinkiewicz ma jakieś problemy osobowościowe - orzekł poseł PiS.

Środa, 21 maja- Sygnatariusze listu w sprawie obrony Lecha Wałęsy mocno się wygłupili, bo podpisali protest, choć nie czytali tej książki - powiedział Ludwik Dorn, odnosząc się do krytyki przygotowywanej przez IPN pracy o byłym prezydencie. Gość "Kropki nad i" skrytykował list otwarty przedstawicieli świata polityki, kultury i mediów, którzy apelują o obronę wizerunku i autorytetu byłego lidera "Solidarności".

Wtorek, 20 majaWizyta premiera nie była tylko podróżą życia, ale, rozszerzona na moją prośbę, przyniosła wymierne korzyści: trzy umowy w Peru, zniesienie wiz przez Kolumbię - powiedział w "Kropce nad i" Radosław Sikorski. Co jednak z terminem wizyty prezydenta Francji, zmianami ambasadorów czy tarczą? Na ten temat minister wolał milczeć.

Poniedziałek, 19 maja- Trzymam kciuki za to, żeby szefem SLD został Jerzy Urban, bo on wszystko wie najlepiej, nigdy nie był w PZPR i ma niespełnione ambicje polityczne od lat - ironizował w programie "Kropka nad i" Józef Oleksy. Nie chciał jednak zdradzić swoich prawdziwych preferencji. Podobnie Leszek Miller: - Nie chcemy uczestniczyć w wewnętrznej wojnie jaka toczy się w SLD między Napieralskim i Olejniczakiem. Może pojawi się ktoś trzeci? - dodał.

Czwartek, 15 maja- Nie rozmawiałem na temat raportu z likwidacji WSI, aneksu do tego raportu, ani samej weryfikacji oficerów z panami Lichockim, Bączkiem i Pietrzakiem - zapewniał w "Kropce nad I" zatrzymany we wtorek dziennikarz Wojciech Sumliński. - To tylko wersja jednej strony - komentował te słowa Grzegorz Dolniak z PO.

Środa, 14 majaPiS złoży w czwartek wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji kultury w sprawie wyjaśnienia, jak doszło do odebrania kamery dziennikarzom TVP, którzy filmowali przeszukanie w domu Piotra Bączka - poinformował Jacek Kurski (PiS) w programie "Kropka nad i". - Chodzi o napiętnowanie tego skandalicznego przypadku pogwałcenia wolności mediów - dodał.

Wtorek, 13 maja- O postępowaniu prowadzonym w sprawie przeszukania Piotra Bączka i Pawła Pietrzaka prezydent był dwuktronie informowany, zresztą podobnie jak premier - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier Grzegorz Schetyna. Dlatego, jak dodaje, jest zdziwiony postawą Lecha Kaczyńskiego, który zasugerował, że rząd PO korzysta z policyjnych metod.

Poniedziałek, 12 majaZa co kobiety powinny być wdzięczne Anecie Krawczyk? - pytała w "Kropce nad i" Monika Olejnik. Za to, że pokazała prawdziwe oblicze Andrzeja Leppera, doprowadziła do rozpadu koalicji, nagłośniła problem wykorzystywania seksualnego kobiet - wymieniały Renata Kim, publicystka "Dziennika" i prof. Magdalena Środa. Panie nie były jednak zgodne, czy Aneta Krawczyk nadaje się na symbol kobiet skrzywdzonych.

Czwartek, 08 majaNie zgodzimy się na masowe przekształcanie szpitali w spółki handlowe, bo to wstęp do prywatyzacji - mówił w "Kropce nad i" Przemysław Gosiewski z PiS. - Krzyki PiS nam nie przeszkodzą. Naprawimy służbę zdrowia - odparł Zbigniew Chlebowski z PO.

Środa, 07 majaOstre starcie w "Kropce nad i" – Prezydent nie przyszedł na debatę o polityce zagranicznej, bo spodziewał się, że będzie zaczepiany i chciał oszczędzić sobie przykrości – tłumaczyła Elżbieta Jakubiak (PiS). – To żenujące. Jak jest tak wrażliwy, niech zrezygnuje – ripostował Stefan Niesiołowski (PO).

Wtorek, 06 maja- Jedynym aspektem metody in vitro, który budzi mój sprzeciw, to tworzenie zarodków nadliczbowych, czyli dzieci skazanych na śmierć, do tego momentu dla mnie będzie to niedopuszczalne - mówił w "Kropce nad i" Jarosław Gowin. Poseł PO powiedział jednak, że odpowiednie prawo może tę metodę uczynić w pełni moralną i musi zadbać o to Sejm. - Nikt nie zwolni parlamentarzystów z ciężaru odpowiedzialności - dodał.

Poniedziałek, 05 maja- Prymas nie ma prawa tak nabijać się, wyszydzać i pogardzać kobietą, która miała tak wielki dylemat. To haniebne - tak Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica) skomentowała kontrowersyjną wypowiedź prymasa Józefa Glempa na temat Alicji Tysiąc, która bezskutecznie walczyła o prawo do aborcji. - Nie można wypominać prymasowi, że się nie zna na macierzyństwie - odpowiadał Tadeusz Cymański.

Środa, 30 kwietnia- Nie robimy zamachu na media publiczne. Chcemy wprowadzić inną formę pomocy państwa. Abonamentu Polacy nie kochają i nie chcą go płacić - uważa Iwona Iwona Śledzińska-Katarasińska. A zdaniem szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego oznaczać to będzie koniec TVP.

29 kwietnia- Postępowanie w sprawie ostrzelania wioski Nangar Khel zakończy się do końca czerwca aktem oskarżenia - powiedział w "Kropce nad I" Bogdan Klich. Takie zapewnienie szef MON otrzymał we wtorek od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

- Lewicowość to w 60-70 proc. sprawy socjalne. Będziemy dawać barom mlecznym, studentom, kobietom, emerytom - mówiła w "Kropce nad i" o linii programowej SLD Joanna Senyszyn. - Zazdroszczę Joannie Senyszyn dobrego samopoczucia, może to jest maniera, że lewica mówi zasłuchana sama w siebie, bo pomyliła drogę władzy z drogą do człowieka i wartości - odpowiedział były lider SLD Józef Oleksy.

- Posłowie PiS chcą zlekceważyć sprawę Barbary Blidy. To reakcja Zbigniewa Ćwiąkalskiego na porównywanie samobójstwa kobiety ze śmiercią sędziego z Garwolina. Mężczyzna odebrał sobie życie po tym, jak ABW przeszukało jego gabinet. - To są dwie zupełnie różne sprawy. Śmierć sędziego nie nastąpiła w trakcie czynności procesowych. Prokurator i funkcjonariusze ABW faktycznie udali się do gabinetu mężczyzny, żeby zająć jego komputer. Ale sędzia dowiedział się o tym następnego dnia i powiesił się w budowanym domu - mówił gość "Kropki nad i".

- Nie ma w tym nic niezwykłego, że ludzie mieszkający razem, narzeczeni, pożyczają sobie laptopa – tak w „Kropce nad i” Jacek Kurski wyjaśnił fakt znalezienia na komputerze Zbigniewa Ziobry materiałów Patrycji Koteckiej.

Najpierw mówił, że w sierpniu premier Donald Tusk może - tak jak w meczu piłkarskim - wymienić trzech zawodników swojego rządu, teraz podkreśla, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Wicepremier Grzegorz Schetyna już nie chce wysyłać ministrów "na ławkę" i podkreśla: - Dopóki drużyna gra dobrze to zmiany nie są potrzebne.