Kropka nad i

Kropka nad i

Środa, 15 października"Chcieć to sobie możesz" miał powiedzieć premier Tusk do prezydenta Kaczyńskiego podczas obrad szczytu UE w Brukseli. Prezydent ujawnił to w "Kropce nad i" TVN24. Była to odpowiedź na jego prośbę, że chciałby wiedzieć, o czym mówiono podczas gospodarczej części szczytu.

Wtorek, 14 październikaKontaktów z SB nie można ukrywać - mówił w "Kropce nad i" metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński, który już w grudniu zostanie ogłoszony nowym Prymasem Polski. W poniedziałek okazało się, że jest on zarejestrowany jako tajny współpracownik SB "Henryk".

Poniedziałek, 13 października- Nie jest zgodne z konstytucją, żeby premier uważał się za zwierzchnika prezydenta i wyznaczał mu zadania - mówił w "Kropce nad i" TVN24 szef kancelarii prezydenta Piotr Kownacki. Jego zdaniem, do Brukseli powinien jechać premier i prezydent, by lepiej reprezentować Polskę. Dodał, że są państwa, które na szczyt przysyłają i głowę państwa, i szefa rządu. - Prezydent nie będzie przedstawiał innego stanowiska niż rząd - dodał Kownacki.

Czwartek 9 października- Mamy ekspertyzy trzech profesorów i trzech doktorów habilitowanych, w których stwierdzają oni jasno, że to Prezes Rady Ministrów powinien wyznaczać skład delegacji na tego rodzaju szczyty. I tak też będzie w tym przypadku - powiedział Radosław Sikorski w "Kropce nad i". Chodzi o przyszłotygodniowy szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, na który premier nie chce zabrać Lecha Kaczyńskiego.

Środa 8 października- Bardzo źle, że Wiktor Juszczenko rozwiązał parlament. Wybory nie przyniosą przełomu i odwleką poważne rozmowy o członkostwie Ukrainy w UE i NATO – komentował na gorąco decyzję prezydenta Ukrainy o wcześniejszych wyborach Aleksander Kwaśniewski w „Kropce nad i”. Oceniając polityczne rozgrywki między rządem a Pałacem w Polsce stwierdził, że w porównaniu z Ukrainą to „pieszczoty”.

Wtorek 7 październikaRzecznik Praw Obywatelskich złoży do KRRiT skargę na poziom dialogów w programie TVP „Gwiazdy tańczą na lodzie”. - Zrobię to nie tylko dla pani, ale dla pani przede wszystkim. Język w mediach sięga dna, a takie rzeczy powinny być karane z całą surowością – obiecał Monice Olejnik w „Kropce nad I” Janusz Kochanowski.

Poniedziałek 6 października- Nie ma mowy o ustępowaniu przed szantażem. To FIFA się ugięła, przesunęła termin wycofania kuratora i będzie uczestniczyć w uzdrawianiu polskiej piłki – przekonywał w „Kropce nad I” na antenie TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

Czwartek 2 października- Nie ugnę się pod presją FIFA i nie wycofam kuratora. Sprawy w PZPN trzeba raz na zawsze uporządkować. Nawet kosztem meczów, trudno – deklarował w „Kropce nad I” minister sportu Mirosław Drzewicki

Środa 1 października- W Ameryce i w Europie ratuje się instytucje finansowe za gigantyczne pieniądze podatników. Może zróbmy z naszych stoczni banki i w ten sposób je uratujmy? - ironizował w "Kropce nad i" wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem los polskich zakładów nie jest jeszcze przesądzony.

Wtorek 30 wrześniaW "Kropce nad i" Monika Olejnik rozmawiała z Andrzejem Olechowskim. Według byłego ministra finansów, kryzys w USA już odbija się na polskiej gospodarce i dlatego "nie może być nam obojętne" co stanie się za chwilę za oceanem.

Poniedziałek 29 wrześniaW "Kropce nad i" Monika Olejnik rozmawiała z socjologami Barbarą Fedyszak-Radziejowską i Ireneusz Krzemińskim o jubileuszu Lecha Wałęsy. Były przywódca "Solidarność" świętował w poniedziałek 65. urodziny i 25-lecie otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla.

Czwartek 25 wrześniaW „Kropce nad i” TVN24 było gorąco. - Odebranie byłym esbekom i członkom WRON emerytur to świństwo i bezprawie. To obrzydliwy wykręt PO, która przypochlebia się motłochowi. Zwracam się publicznie do generała Jaruzelskiego z prośbą, by zechciał przyjąć ode mnie prywatne wyrównanie tego, co mu odbiorą z emerytury – powiedział były rzecznik PRL-owskiego rządu Jerzy Urban. – Chodzi o sprawiedliwość, nie o zemstę – odpierał zarzuty Antoni Mężydło (PO).

Środa 24 września- Nie ma takiego przywileju, który mógłby wyrównać Jaruzelskiemu jego zasługi - stwierdził w "Kropce nad i" Leszek Miller. Gorąca dyskusja dotyczyła nowego projektu PO, odbierającego esbekom i członkom WRON emerytury. - Choć późno, to się z tego projektu cieszę - stwierdził z kolei Jan Rokita.

Wtorek 23 wrześniaWicepremier Schetyna podkreślił, że pasa zaciskają wszystkie urzędy, a ani Kancelaria Prezydenta, ani IPN nie są „świętymi krowami”. W związku z tym nie mają co liczyć w przyszłorocznym budżecie na dodatkowe miliony, o które zabiegają. Także byli esbecy powinni przygotować się na ograniczenie wydatków – PO nie zrezygnuje z odebrania im emerytalnych przywilejów - zadeklarował wicepremier.

Poniedziałek 22 września- To nie była zemsta, wyrok, samosąd, to nie było pastwienie się. Broniłem siebie i rodziny - tłumaczył w "Kropce nad i" motywy głośnego podwójnego morderstwa Artur Bryliński, pierwowzór bohatera filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego. - Nie byłem jednak tak szlachetnym człowiekiem, jak bohater filmu - zaznaczył jednocześnie.

Czwartek 18 września- Bal będzie kosztował pół miliona złotych – zdradził szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. To około jedna dwudziesta tego, co Kancelaria wydaje na miesiąc. Kownacki zapewnił też, że Lech Kaczyński podpisze ewentualną nowelizację ustawy lustracyjnej.

Środa 11 wrześniaPrzewodniczący kolegium IPN prof. Andrzej Chojnowski w "Kropce nad i..." TVN24 zapowiedział, że komunikat IPN dementujący doniesienia o naciskach, zostanie zmodyfikowany. Instytut zaprzeczył dzisiaj, że były jakiekolwiek naciski ze strony polityków na dymisję Sławomira Cenckiewicza. Historyk zrezygnował ostatnio z pracy w IPN. Jak twierdził m.in. w wyniku nacisków Bogdana Borusewicza, marszałka Sejmu.

Wtorek 16 wrześniaKastracja chemiczna nie będzie karą, lecz kuracją – podkreślał wielokrotnie w „Kropce nad i” minister sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski zapewniał przy tym, że Polska - która nie jest pionierem we wprowadzaniu kastracji - będzie miała system leczenia pedofilów „najbardziej cywilizowany i zgodny z konstytucją”. – Kastracja to nie kara cielesna, bo ta charakteryzuje się odwetem, a kastracja jest w interesie sprawcy, mimo że nie musi się na to godzić – powiedział.

Poniedziałek 15 września- Ktoś kto nie widzi potrzeby przymusowego leczenia pedofilów nie ma podstawowych kwalifikacji moralnych - tłumaczył w "Kropce nad i" TVN24 premier Donald Tusk. - Chcę ustalić w Polsce wzorowy, to jest najbardziej rygorystyczny zapis karania zbrodniarzy gwałcących dzieci - dodał szef polskiego rządu i zapowiedział utworzenie nowej placówki, która ma leczyć pedofilów.

Czwartek, 11 września- Stanowisko Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej ewoluuje. Wracamy do rozmów o środkach wzajemnego zaufania - mówi w "Kropce nad i..." w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.