Kropka nad i

Kropka nad i

"Kropka nad i" 12.07

Wtorek, 12.07 - To jest akcja polityczna. W sierpniu powiedziałem, że wychodzę z PO a we wrześniu zaczyna mnie sprawdzać CBA. To jest typowe działanie PO. Strasznie się boją skoro potrzebują CBA na Palikota - mówił w "Kropce nad i" Janusz Palikot komentując działania CBA przeciwko sobie. Zdaniem byłego posła służby działają na zlecenie premiera Tuska i marszałka Schetyny.

"Kropka nad i" 11.07

Poniedziałek, 11.07 Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Według niego było to widać na 19. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Samo spotkanie podsumował krótko: kłamstwo, nienawiść, agresja, głupota.

"Kropka nad i" 07.07

Czwartek, 07.07 Co jest zniewagą prezydenta RP, a co tylko oceną człowieka? - To, co powiedział Wałęsa o Kaczyńskim ("Durnia mamy za prezydenta" - red.) to ocena, a nie zniewaga. "Cham" to też jest ocena - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 poseł SLD i adwokat Ryszard Kalisz. - Powiedzenie, że "Prezydent jest ruskim agentem", to już moim zdaniem jest zniewaga - dodał.

"Kropka nad i" 06.07

Środa, 06.07 - Nie ma sensu żeby panią zapraszać, bo pani monologuje, a nie odpowiada na pytania - powiedziała na zakończenie rozmowy z Beatą Kempą (PiS) Monika Olejnik. Dziennikarka nie wytrzymała, kiedy posłanka w swoim stylu odpowiadała na kolejne pytania. - Staram się pani redaktor, ale jeśli one nie spełniają pani oczekiwań, to bardzo mi przykro - odparła posłanka.

"Kropka nad i" 05.07

Wtorek, 05.07- Cała koncepcja pułapki z wykorzystaniem mgły i zaprzestania pracy samolotu na 15 metrach, to są moim zdaniem nierealne przypuszczenia - tak o słowach Antoniego Macierewicza mówił prof. Marek Żylicz, członek komisji Jerzego Millera badającej katastrofę smoleńską. O raporcie rosyjskiego MAK Żylicz mówił zaś: - Rosjanie postanowili nam dać nauczkę.

"Kropka nad i" 04.07

Poniedziałek, 04.07 Antoni Macierewicz w Kozach koło Bielska Białej o katastrofie smoleńskiej mówił, że jej ofiary "zostały złapane w śmiertelną pułapkę na rozkaz centrali moskiewskiej". Sławomir Nowak w "Kropce nad i" nie chciał nawet komentować tych słów. Po długiej chwili milczenia spytał tylko: A co na to lekarze?

"Kropka nad i" 30.06

Czwartek, 30 czerwca - Sensacją będzie to, w jak dużym stopniu I część "Białej księgi" będzie zbieżna z raportem komisji Millera - powiedział w "Kropce nad i" Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Powołał się na swoją "prywatną" wiedzę o tym, co znajduje się we fragmentach raportu, który trafił już do premiera.

"Kropka nad i" 29.06

Środa, 29 czerwca - To jest dokument suchy, komentarzy jest naprawdę niewiele. Przede wszystkim są pewne fakty - mówił o "Białej Księdze" PiS w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański. Oceniając stosunek Rosji wobec Polski ws. smoleńskiego śledztwa stwierdził, że "Rosjanie potraktowali nas z buta". Zaznaczył jednak, że nie jest prawdą, iż jego partia czy Jarosław Kaczyński uważają, by cała wina ws. katastrofy smoleńskiej leżała wyłącznie po stronie Moskwy

"Kropka nad i" 28.06

Wtorek, 28 czerwca - O. Rydzyk zgrzeszył przeciw ósmemu przekazaniu: dał fałszywe świadectwo przeciw Polsce – ocenił Radosław Sikorski. Jego zdaniem nota do Watykanu, na którą odpowiedzi Warszawa jeszcze nie ma, poskutkowała, bo o. Rydzyk przeprosił.

"Kropka nad i" 22.06

Środa, 22 czerwca - Ludzie czasami mówią: panie, niech pan wraca i zrobi z tym porządek - powiedział w "Kropce nad i" TVN24 prof. Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów. Jak podkreślił jednak, teraz zajmuje się nauką, a w polityce już swoje zrobił. - Czy dobrze, to już ludzie ocenią, ale się starałem - dodał.

"Kropka nad i" 21.06

Wtorek, 21 czerwca - Sam się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem na pasku w TVN24, że jestem "jedynką" w Warszawie - przekonywał w "Kropce nad i" Ryszard Kalisz, któremu miejsca na liście ustąpiła Katarzyna Piekarska. Poseł SLD twierdzi, że w tym czasie był w Karpaczu i o niczym nie wiedział, dlatego nie można mówić, że "wyciął" partyjną koleżankę.

"Kropka nad i" 20.06

Poniedziałek, 20 czerwca - Jak nazwać zachowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej? Transfer? To było ku**stwo – ogłosił Janusz Palikot. Dostało się też konwencji PO („szopka i bufonada za publiczne pieniądze”), Zbigniewowi Ziobrze („ma ręce umoczone we krwi”) i PiS („powinno być zdelegalizowane”). – Nie przekraczam granicy bicia parasolką po głowie – tłumaczył swoje mocne słowa polityk.

"Kropka nad i" 16.06

Czwartek, 16 czerwca - Związki dwóch osób tej samej płci nie mają nic wspólnego z naturalnym popędem ludzi. To nienormalne - ocenił Zbigniew Girzyński. - Mnie dziwi, że panowie dziwnie poubierani biegają po Watykanie, w swoim własnym sosie - odparowała Kazimiera Szczuka. Goście "Kropki nad i" spierali się o ustawę o związkach partnerskich.

"Kropka nad i" 15.06

Środa, 15 czerwca Grzegorz Napieralski jest zdziwiony zachowaniem premiera Donalda Tuska po publikacji raportu komisji badającej śmierć Barbary Blidy. Szef SLD podkreślał w "Kropce nad i", że w 2005 roku premier nie widział nic złego w stawianiu przed Trybunałem Stanu polityków lewicy, a dziś wraz z innymi politykami żartuje z autora raportu Ryszarda Kalisza. - To jest taki brak przyzwoitości - mówił.

"Kropka nad i" 14.06

Wtorek, 14 czerwca - Transfery to jakaś choroba, która zaczyna się niebezpiecznie szerzyć. A Joanna Kluzik-Rostkowska to rekord Guinnessa – ocenił Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem byłego prezydenta, zmiany barw partyjnych są nie fair wobec wyborcy, a poza tym są przeciwskuteczne.

"Kropka nad i" 13.06

Poniedziałek, 9 czerwca - PO jest partią otwartą, jest ruchem obywatelskim i przyjmuje osoby, które chcą działać w życiu publicznym. Kluzik-Rostkowska taką osobą właśnie jest - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując przejście do PO byłej szefowej PJN. Jej zdaniem "dzięki przejściu Kluzik-Rostkowskiej do PO partia zyskała otoczenie kordonem sanitarnym PiS, bo jest to partia, która chce Polskę cofnąć".

"Kropka nad i" 09.06

Czwartek, 9 czerwca - Być może Joanna Kluzik-Rostkowska będzie na sobotnim kongresie PO, ale decyzja należy do niej – zdradził w "Kropce nad i" w TVN24 marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. - Jeśli chciałaby być na listach PO, byłoby to dobre rozwiązanie dla naszej partii. Padła ofiarą politycznej gry w szeregach PiS-u – ocenił.

"Kropka nad i" 08.06

Środa, 8 czerwca 08.06 | Rząd w mediach zaczął się tłumaczyć i w ogóle rozmawiać. A wymógł to na nim PiS, który odszedł od uprawiania swojej propagandy przez Smoleńsk - oceniał w "Kropce nad i" Kazmierz Kutz. I dodawał: Ale w rządzie pewna skłonność do "dupowatości" istnieje, jednak to jest zawsze skłonność inteligenta.

"Kropka nad i" 07.06

Wtorek, 7 czerwca 7.06 | Nie wierzę w to. Aleksander Kwaśniewski jest mądrym i doświadczonym politykiem i wie, że ognia i wody nie należy żenić - powiedział w "Kropce nad i" senator Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się w ten sposób do spekulacji, że były prezydent miałby rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim na temat tzw. rządu ponadpartyjnego. Jego zdaniem, wiarygodność lewicy zostałaby zniszczona.

"Kropka nad i" 06.06

Poniedziałek, 6 czerwca - Nie zakładam wariantu, że Joanna odejdzie z PJN. Ona tworzyła, jest częścią jego historii - powiedziała w "Kropce nad i" Elżbieta Jakubiak, komentując doniesienia o tym, że jej koleżanka może wystartować z list PO. Zdecydowanie zapewniła, że z PJN nie rozstanie się Paweł Poncyljusz.