Kropka nad i

Kropka nad i

Środa, 15 lipca - Wraz ze Zbigniewem Zapasiewiczem odeszły resztki profesjonalizmu – wspominał w „Kropce nad i” swojego zmarłego kolegę Andrzej Łapicki. – Teraz każdy może zdjąć spodnie, pokazać co tam ma i jest aktorem – dodał artysta.

Wtorek, 14 lipca - Warto chwalić te inicjatywy, które są dobre - tak krótko zamieszanie wokół Jarosława Kaczyńskiego, który "genialnie" zachwalał nową telefonię komórkową o. Tadeusza Rydzyka, podsumowuje Joachim Brudziński. Poseł PiS zaznacza, że b. premier "miał święte prawo" wesprzeć ideę służącą polskiej gospodarce. A idee ojca Rydzyka służą ponoć zawsze.

Poniedziałek, 13 lipca - Prezydent ma wielką władzę, z którą wiąże się wielka odpowiedzialność - powiedział w TVN24 minister finansów Jacek Rostowski. Według niego prezydent, wetując rządowe ustawy mające na celu uzdrawianie finansów publicznych, przyczynia się do destrukcji kraju. Rostowski zapewnił też, że rząd nie planuje zamachu na NBP.

Czwartek, 9 lipca Rola Piotra Farfała w publicznej telewizji jest skończona, i musi się z tym pogodzić. W jednym zarządzie TVP już się z nim nie zmieszczę - powiedział w "Kropce nad i" TVN24 p.o. prezesa TVP Sławomir Siwek. I dodał, że nie będzie się poniżał, żeby walczyć fizycznie o swój stołek.

Środa, 8 lipca - Ostatnio znowu się zacięło - przyznaje Radosław Sikorski, pytany czy powoływanie ambasadorów idzie sprawnie. Szef MSZ zaznacza jednak, że nie wierzy, by prezydent Lech Kaczyński "z zemsty" zdecydował o tym, że do końca kadencji nie podpisze już żadnej nominacji.

Poniedziałek, 6 lipca Rola Piotra Farfała w publicznej telewizji jest skończona, i musi się z tym pogodzić. W jednym zarządzie TVP już się z nim nie zmieszczę - powiedział w "Kropce nad i" TVN24 p.o. prezesa TVP Sławomir Siwek. I dodał, że nie będzie się poniżał, żeby walczyć fizycznie o swój stołek.

Czwartek, 2 lipca - Andrzej Olechowski popełnił błąd wychodząc z Platformy Obywatelskiej – ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Według posła PO nie wszystko jest jeszcze stracone i już namawia Olechowskiego by wstąpił do lubelskiej Platformy, by "wspólnie przystąpić do podboju Warszawy".

Środa, 1 lipca Czy Andrzej Olechowski zostanie w Platformie Obywatelskiej? - Ja mam z tą sprawą duży kłopot. Decyzję już podjąłem, ale wypada żeby w pierwszej kolejności zakomunikować ją przewodniczącemu partii, a później publiczności - powiedział w "Kropce nad i" TVN24. A czy będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? - Najpierw chciałbym wiedzieć, gdzie zmierza Polska i po co pan Bóg stworzył Polaków - dodał.

Wtorek, 30 czerwca Ta wypowiedź była głupia i niepotrzebna - mówi Joachim Brudziński, poseł PiS komentując słowa partyjnej koleżanki Nelli Rokity. Kilka dni temu podczas rozmowy z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24 posłanka PiS stwierdziła, że bezpłodność nie jest chorobą.

Poniedziałek, 29 czerwca - Gdyby rząd Donalda Tuska zwiększył deficyt wcześniej i pieniądze te wrzucił do gospodarki, byłby w dużo lepszej sytuacji - mówił w "Kropce nad i" były wicepremier i minister finansów prof. Grzegorz Kołodko. Jego zdaniem obecna sytuacja przerosła rządzących i nie wiedzą, co z nią dalej robić.

Czwartek, 25 czerwca - Premier popełnił błąd - ocenił w "Kropce nad i" Józef Oleksy. Dlatego, że zarzucił opozycji "plądrowanie" statku w czasie sztormu? - Nawet nie, choć tak do opozycji zwracać się nie wolno. W końcu przyznał, że jest sztorm a wcześniej zapewniał o gładkiej tafli. Na tym polegał błąd - zaznaczył były premier. W opinii Oleksego do "bycia ostrym jak brzytwa" Tuskowi jednak jeszcze bardzo daleko.

Środa, 24 czerwca Nelli Rokita o in vitro, aborcji i ewentualnych kandydatkach na prezydenta w wyborach. W kwestii in vitro posłanka PiS jest zdania, że lepszym sposobem na leczenie bezpłodności jest "urlop i odpoczynek", a państwo nie może pozwolić sobie na finansowanie go z budżetu. Kandydatkę na prezydenta widziałaby natomiast w Grażynie Gęsickiej z PiS, chociaż, jak przyznaje, Pałac Prezydencki jest raczej dla "starszych panów".

Wtorek, 23 czerwca - Coraz więcej podmiotów nie odpisuje na moje listy z wnioskiem o interwencję - w "Kropce nad i" Rzecznik Praw Obywatelskich skarżył się na współpracę z ministrami rządu Donalda Tuska, którzy ponoć ignorują jego korespondencję. - A królowa Elżbieta II pewnie by mi odpisała, gdybym wysłał do niej list - dodał Janusz Kochanowski.

Poniedziałek, 22 czerwca W najbliższych wyborach na pewno nie wystartuję. Moje kandydowanie to political fiction - powiedziała w "Kropce nad i" Jolanta Kwaśniewska. Pierwsza Dama dała jednak do zrozumienia, że wszystko jest możliwie. - Kto wie, kobieta zmienną jest - dodała.

Czwartek, 18 czerwca - Czuję się niewinny. Ale publicznie jestem winny, bo cała Polska widziała, tylko nie wiem, co widziała - powiedział w programie "Kropka nad i" TVN24, były szef PZU Jaromir Netzel, oskarżony w jednym z wątków tak zwanej afery gruntowej.

Środa, 17 czerwca Z zaskoczeniem i zdumieniem - tak Sławomir Nowak przyjął wypowiedź Piotra Kownackiego, w której ten stwierdził, że "nie ma jeszcze kandydatury Jerzego Buzka na szefa PE". - Nie rozumiem tych słów. Może Piotr Kownacki nie zauważył pewnych rzeczy, a może chciał być po prostu oryginalny - zastanawiał się Nowak.

Wtorek, 16 czerwca - Nie można być właścicielem dziecka, ono ma niezbywalną i nienaruszalną godność – mówił w „Kropce nad i” Bolesław Piecha. Poseł PiS uzasadniał w ten sposób swój projekt, by w Polsce całkowicie zakazać zapłodnień metodą in vitro. Podczas rozmowy o wartościach Piecha przyznał, że jako ginekolog w latach 80. dokonywał aborcji. – Bardzo mi przykro, to był mój wielki błąd – bił się w piersi Piecha. I przyznał, że "dostał olśnienia" po obejrzeniu filmu "Niemy Krzyk".

Poniedziałek, 15 czerwca Wstąpię do Platformy Obywatelskiej. Zdecydowałem się, to jest dobry moment - ogłosił w programie "Kropka nad i" eurodeputowany Jerzy Buzek. I podkreślił, że utożsamia się z PO, a przede wszystkim odpowiada mu styl sprawowania władzy w tej partii.

Wtorek, 9 czerwca - O pobiciu Anny Cugier-Kotki dowiedzieliśmy się w sobotę wieczorem. Nie chcieliśmy jednak tego wykorzystywać tak, jak PO łzy Sawickiej – tłumaczył w „Kropce nad I” Jacek Kurski. Polityk PiS zapewniał, że cała sprawa aktorki ze spotu PiS dowodzi, ze media traktują jego partię gorzej niż inne.

Poniedziałek, 8 czerwca Byliśmy monitorowani przez PiS w trakcie kampanii wyborczej. Ale to dobrze, bo jest demokracja - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier Grzegorz Schetyna. I wyliczył w jaki sposób: były obserwacje i zdjęcia. Po co? Na to szef MSWiA też ma odpowiedź. Jego zdaniem PiS chciał sprawdzić m.in., czym w trakcie kampanii jeździli politycy PO na czele z premierem Donaldem Tuskiem.