Kropka nad i

Kropka nad i

Jeżeli mam być wybrany lub nie wybrany to tylko z werdyktu Łodzian a nie kilku panów z ulicy Rozbrat - w ten sposób Leszek Miller argumentuje swoją decyzje startowania z listy samoobrony w okręgu łódzkim. Były premier dodał w rozmowie z Moniką Olejnik, że właśnie te kilka osób z SLD już go politycznie pogrzebało.

- Niech premier pokaże dowody. Na gębę to jest krem Nivea - tak gość "Kropki nad i" Radek Sikorski odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Premier zarzucił mu promowanie generałów po szkołach radzieckich specsłużb - KGB i GRU.

Elżbieta Kruk rezygnuje z członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W "Kropce nad i" szefowa Rady zapowiedziała, że woli mandat posła i że wystartuje w wyborach do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

- Obsesja na punkcie Macierewicza uniemożliwiała dobre funkcjonowanie Sikorskiego jako ministra obrony narodowej - powiedział szef MON Aleksander Szczygło.

Nowe oblicze Michała Kamińskiego. Minister w kancelarii prezydenta stworzył scenariusz spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Pytany przez Monikę Olejnik w "Kropce nad i" stwierdził, że pełnienie funkcji urzędnika przy prezydencie nie koliduje z aktywnym działaniem w Prawie i Sprawiedliwości.

Sikorski kandydatem do sejmu z listy PO, a nie PiSu. Były szef MON, przyznał wczoraj, że zawiódł się na Jarosławie Kaczyńskim. Roman Giertych, mówi krótko: "Transfery PiSu czy PO mnie nie interesują". Szef LPR był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i".

Jest problem z bilbordami, jest też problem z listami wyborczymi. Jan Rokita zapowiedział, że nie wystartuje z krakowskiej listy, jeżeli władze partii nie zmienią jej kształtu. Obecnie brakuje na niej ludzi, kojarzonych z Rokitą - między innymi senatora Jarosława Gowina. Szef partii i gość "Kropki nad i", Donald Tusk zapowiada jednak, że listy nie będą układane pod dyktando pojedyńczych osób.

Jarosław Kaczyński ma zalety, których nie ma Donald Tusk. - Jest ciepły i słowny - mówi minister Zyta Gilowska, uzasadniając swoją współpracę z PiS. - Obaj całują kobiety w rękę, ale Donald chciał mi odgryźć palec - dodała.

Poseł Marek Kuchciński zapewniał Monikę Olejnik "Kropce nad i" że jego klub PiS zarzdził bezwzględną dyscyplinę obecności włącznie z surowymi sankcjami za nieobecność podczas piątkowego głosowania nad skróceniem kadencji sejmu.

Na listach LiD-u nie będzie nazwisk starych działaczy SLD- Millera, Dyducha, Piechoty, Janika - zapewniał w "Kropce nad i" Wojciech Olejniczak. Ich powrót określił jako "bezpodstawny".

Zbadania związków prezydenta Lecha Kaczyńskiego z politycznym i biznesowym Gdańskiem - domaga się Jan Rokita. Poseł Platformy Obywatelskiej był gościem Moniki Olejnik.

Kardynał Dziwisz chce zmienić zarządy Radia Maryja i TV Trwam. Tak wynika z przemówienia, jakie przed ponad tygodniem wygłosił w Częstochowie na spotkaniu z biskupami diecezjalnymi. Krakowski metropolita domagał się zmiany zarządu radia za antysemickie wypowiedzi na jego antenie i za jego upolitycznienie.... Ojca dyrektora w Kropce na I bronił Joachim Brudziński - sekretarz Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczmarek, Kornatowski i Netzel usłyszeli zarzuty - poinformował w programie "Kropka nad i" Dariusz Barszcz. Prokurator krajowy jednocześnie zaprzecza, iż ABW zatrzymało w sumie cztery osoby. Czwartą miał być przedsiębiorca Ryszard Krauze który obecnie przebywa za granicą. Nie wykluczone także, że prokuratura będzie chciała zatrzymać Lecha Woszczerowicza z Samoobrony którego, jak na razie, broni sejmowy immunitet.

- Dwie trzecie Sejmu jest zbulwersowana jak marszałek Dorn czyta zeznania Janusza Kaczmarka. Komisja śledcza jest konieczna, ale po odsunięciu PiS - mówił w "Kropce nad i" Andrzej Lepper. - Niech PO wskaże premiera, my go poprzemy - zapowiedział.

- Dopóki nie wyjaśnimy akcji CBA, polska polityka będzie zatruta - powiedział Donald Tusk w "Kropce nad i". Lider PO stwierdził także, po dzisiejszych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, że z psychiką premiera nie jest najlepiej.

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

Prawo i Sprawiedliwość pomimo złej polityki i słabszych notowań od Platformy Obywatelskiej może wygrać wybory parlamentarne - zasugerowała w "Kropce nad I" profesor Jadwiga Staniszkis. Taki scenariusz może, zdaniem Staniszkis, stać się faktem, bo PO nie ma ani mocnego przywódcy, ani dobrego programu.

- Mamy do czynienia z uzurpacją, która musi się skończyć. Marszałek Dorn jest dziś uzurpatorem, bo nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy - stwierdził w "Kropce nad I" Roman Giertych.

Nie będzie śledztwa w sprawie tak zwanych taśm Rydzyka. Z odrzucenia przez prokuraturę wniosku o wszczęście postępowania zadowolony jest poseł PiS, Jacek Kurski, który był gościem "Kropki nad i".

- Złożę donieniesie do prokuratury na działania ABW - taką informację podał w "Kropce na i" Janusz Kaczmarek. Były szef MSWiA podkreśla, że były wobec niego prowadzone bezprawne działania - chodzi między innymi o przeszukanie jego mieszkania.