Kropka nad i

Kropka nad i

Wtorek, 13 StyczniaNiech wszyscy zostawią Janusza Palikota w spokoju. Dlaczego? Bo, jeśli wierzyć zapewnieniom sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, "on już wie co zrobił". - To jest dla niego trudny czas. Wierzę, że wykorzysta go na refleksję. Musi zrozumieć jedno: czas znaleźć sobie nowe miejsce w polityce. Jestem przekonany, że wystarczy mu samozaparcia - mówił szef MSWiA w "Kropce nad i".

Poniedziałek, 12 stycznia- Zabawny poseł Janusz Palikot gra fantastyczną rolę, bo obnaża jak funkcjonują media i polityka. Natomiast większym szkodnikiem od niego jest Jarosław Gowin - powiedziała w "Kropce nad i" TVN24 prof. Magdalena Środa. Odpowiedziała jej posłanka PO Magda Kochan. - Nie zgadzam się z panią. Język Palikota jest godny budki z piwem - uważa.

Czwartek, 8 stycznia- Rząd oceniam dobrze, Donalda jako premiera też. Choć czasem miewam zastrzeżenia – stwierdził w „Kropce nad I” TVN24 były premier Tadeusz Mazowiecki. Według niego przez rok rządów ekipy Tuska „Polska odetchnęła”.

Środa, 7 stycznia- Moja sympatia jest po stronie Ukrainy, ale w jej konflikcie gazowym z Rosją musimy zachować obiektywizm. Mamy do wynegocjowania kontrakt z Gazpromem – przypomniał w „Kropce nad” TVN24 były premier Jerzy Buzek.

Wtorek, 6 styczniaBój o wolne w Trzech Króli - podejście drugie. Prezydent Łodzi złożył ponownie na ręce marszałka Sejmu obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. W październiku na wniosek PO odrzucili go posłowie, ale tym razie zwolennicy ustawy zapowiadają, że zbiorą po nią ponad milion podpisów. W programie "Kropka nad i" Jerzy Kropiwnicki podkreślał, że projekt już teraz cieszy się wielkim poparciem społecznym

Poniedziałek, 5 stycznia- Jesteśmy zwolennikami stanowiska UE, która apeluje do obu stron, by powstrzymały się od przemocy – oświadczył w „Kropce nad i” szef MON Bogdan Klich. Dodał jednocześnie, że reakcja Izraela jest przesadna. To pierwsze stanowisko w tej sprawie przedstawione przez członka polskiego rządu.

Wtorek, 30 grudnia- Władanie światem jest albo dla profesjonalistów, albo kompletnych pomyleńców – uważa Jan Nowicki. Podobnie aktorstwo, choć dziś – jego zdaniem – króluje bylejakość i amatorszczyzna, zwłaszcza w serialach. – Telewizor przez okno – radzi aktor w „Kropce nad i”.

Poniedziałek, 29 grudniaJarosław Gowin nie jest zaskoczony, że biskupi potępili in vitro, jednak dalej broni swojej ustawy. – To rozwiązania rozsądne, przybliżające do tych, za jakimi opowiada się Kościół – argumentował w „Kropce nad i”. – Ustawa jest niezgodna z konstytucją – uważa z kolei Ryszard Kalisz.

Wtorek, 23 grudniaMetoda sztucznego zapłodnienia, zaproponowana przez Jarosława Gowina nie jest formą aborcji, powiedział w "Kropce nad i" arcybiskup Józef Życiński. Podkreślił także, że chociaż sztuczne zapłodnienie jest sprzeczne z etyką kościoła, to lepsza jest jakakolwiek ustawa niż brak regulacji.

Środa, 22 grudniaJest notatka dotycząca tego, że grupa Urbańskiego próbowała się umawiać w KRS za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. To szokujące - mówi minister skarbu Aleksander Grad. To właśnie sąd rejestrowy ostatecznie zdecyduje, kto jest prezesem TVP, ale według ministra stanowisko Piotra Farfała, p.o. prezesa TVP w sporze ze starym zarządem jest spójne.

Czwartek, 18 grudniaNa pytanie, "czy jest dumny z tego jak wygląda polska piłka nożna?" minister sportu Mirosław Drzewiecki reaguje śmiechem. Ale dopytywany o to, jak dalej radzić sobie z leczeniem korupcyjnego raka, który toczy nasz futbol, odpowiada stanowczo. - Obiecałem, że polska piłka w pewnym momencie będzie czysta i to nastąpi - mówi minister. Kiedy? Nie wiadomo.

Środa, 17 grudniaNa linii rząd-związki zawodowe w kwestii pomostówek wciąż impas. - Nie zostawimy tych osób, które zostały skrzywdzone przez politykę pana prezydenta. Ale nowej ustawy nie będzie – obiecał w „Kropce nad i” TVN24 Sławomir Nitras (PO). - OPZZ ma plan B, C, a nawet D – zapewnił z kolei szef OPZZ Jan Guz. dodał jednak: - Wystarczy iskra, żeby się zapaliło.

Wtorek, 16 grudniaAlbo wszystko, albo nic. Nie będzie wracania do ustawy o "pomostówkach" i wywracania jej po raz kolejny do góry nogami, tylko dlatego, że prezydent zachowuje się nielogicznie. Tak zachowa się rząd w przypadku podtrzymania weta ws. ustawy. Taką deklarację złożył w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna. - Lech Kaczyński stanął u boku opozycji i central związkowych. Niech weźmie za to odpowiedzialność - mówił szef MSWiA.

Poniedziałek, 15 grudniaWcześniejsze wybory to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy prezydent wetuje najważniejsze ustawy, a opozycja jest „betonowa” – stwierdził w „Kropce nad i” TVN24 Janusz Palikot.

Czwartek, 12 grudniaCIA ma odtajnić akta dotyczące stanu wojennego w Polsce, które dostarczył Amerykanom płk Ryszard Kukliński. Goście "Kropki nad i" TVN24, były premier Leszek Miller i historyk Leszek Moczulski byli zgodni: polski szpieg nie był bohaterem.

Środa, 10 grudniaPrezydent nie powinien deklarować w Brukseli podpisania Traktatu Lizbońskiego - uważa Jarosław Kaczyński. Według prezesa PiS byłoby to wywieranie nacisku na Irlandię. - Mam nadzieję, że prezydent nie we wszystkim słucha brata - komentowała w "Kropce nad i" TVN24 socjolożka Jadwiga Staniszkis.

Wtorek, 9 grudniaSzef gabinetu politycznego premiera zapewnił w "Kropce nad i", że tym razem na szczycie UE przepychanek na linii prezydent-premier nie będzie. - Ten, kto włączy mikrofon, ten zabiera głos - żartował.. A już zupełnie na serio dodał: Ale mam nadzieję, że to premier przedstawi stanowisko Polski.

Poniedziałek, 8 grudnia- Słowa Jarosława Kaczyńskiego o Stefanie Niesiołowskim były niedopuszczalne, ale wicemarszałek też zachowuje się poniżej krytyki - ocenił w "Kropce nad i" publicysta Bronisław Wildstein. Nie zgodził się z nim Tomasz Wołek. Jego zdaniem wypowiedź prezesa PiS była haniebna.

Czwartek, 4 grudnia - Nie jesteśmy formalnymi sojusznikami, ale jesteśmy krajami zaprzyjaźnionymi i życzymy Gruzji dobrze. Mamy współpracę wojskową, nawet promujemy gruzińskie wina. Nie chcemy jednak zachowywać się tak jak Gruzja i nie chcemy skończyć tak jak ona - mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w "Kropce nad i" TVN24.

Wtorek, 3 grudnia - Prezydent uczynił ze swojej kancelarii kawałek PiS-owskiego państwa na wygnaniu, z telewizją z PiS-owskimi klakierami, CBA i IPN - przekonywał w programie "Kropka nad i" Stefan Niesiolowski (PO). Głowy państwa bronił były poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski (Polska XXI).