Liczba osób aresztowanych w poprzednich dniach oraz pokazowa brutalność służb policyjnych sprawiły to, że skala protestów jest mniejsza - mówił w TVN24 dziennikarz Andrzej Poczobut, działacz mniejszości Polskiej na Białorusi, odnosząc się do wtorkowych demonstracji. Dodał, że "już praktycznie wyłącznie młodzież walczy na ulicach".

Swiatłana Cichanouska została złamana przez służby białoruskie - powiedział w TVN24 wicedyrektor Biełsatu Alaksiej Dzikawicki, dodając, że została najprawdopodobniej szantażem zmuszona do wyjazdu na Litwę. Szef MSZ tego kraju Linas Linkevicius poinformował w środę, że rozmawiał z byłą kandydatką opozycji na prezydenta, "jest ona w dobrym humorze i wkrótce sama zabierze głos".

W piątek odbędzie się wideokonferencja ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w sprawie sytuacji Białorusi - potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W ocenie szefa MSZ Jacka Czaputowicza Unia "musi być aktywna w szukaniu sposobów na zatrzymanie przemocy i represji stosowanych wobec białoruskiego społeczeństwa".

Ulewy w Madrycie. Zamknięte metro, zalane ulice

Przez Madryt przetoczyły się ulewy, które spowodowały problemy komunikacyjne. Woda wdarła się do metra, konieczne było wyłączenie z ruchu dwóch linii. Przez pół godziny po ustaniu opadów, strażacy interweniowali blisko 40 razy.

W wieku 83 lat zmarł amerykański piosenkarz i gitarzysta Trini Lopez - poinformowały portale "Hollywood Reporter" i "Variety". Popularność przyniosły mu wykonania takich utworów jak "If I Had a Hammer" czy "La Bamba". Partner biznesowy Lopeza powiedział, że piosenkarz zmarł w szpitalu w Kalifornii z powodu komplikacji związanych z COVID-19.

Gwałtowny wzrost liczby dzieci chorych na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

Przez dwa ostatnie tygodnie lipca w Stanach Zjednoczonych COVID-19 zdiagnozowano u 97 tysięcy dzieci. Według raportu opublikowanego przez Amerykańską Akademię Pediatrii oraz Stowarzyszenie Szpitali Dziecięcych oznacza to 40-procentowy wzrost liczby zakażeń w tej grupie. Od maja w USA z powodu koronawirusa zmarło 86 dzieci.