Programy

"To jest przedwiośnie. My się dopiero rozkręcamy"

Programy

Robert Biedroń w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach"
Robert Biedroń w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach"tvn24
wideo 2/35

Wiosna jest trzecią siłą polityczną. Daliśmy radę, dajemy radę. To pokazuje też, że postępowe siły w polskiej polityce są potrzebne - powiedział lider ugrupowania Robert Biedroń w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach". Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24 Wiosna zajęła trzecie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU - WYNIKI SONDAŻOWE

- Mamy dwucyfrowy wynik, z przecinkiem, ale mamy, więc rezultat jest niezły - skomentował Biedroń w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" wyniki sondażu Ipsos.

Dodał, że jak na partię polityczną, która powstała cztery miesiące temu, to "całkiem dobry wynik".

Ocenił, że to "sukces, o którym mówi już dzisiaj cała Europa".

- Czujemy, że to jest dopiero przedwiośnie, że my się dopiero rozkręcamy - podkreślił lider Wiosny.

Według sondażu exit poll, Biedroń zdobył mandat europosła. Pytany, czy z niego zrezygnuje, powiedział, że jeszcze nie wie, czy będzie miał ten mandat.

- Na pewno będę liderem naszych list na jesieni. Jak widzicie państwo, Wiosna jest trzecią siłą polityczną. Daliśmy radę, dajemy radę. To pokazuje też, że postępowe siły w polskiej polityce są potrzebne - mówił.

- Cóż najpiękniejszego mogło się wydarzyć 26 maja na Dzień Matki jak nie Wiosna? To jest najpiękniejszy moment w naszym życiu - oświadczył Biedroń.

"Nie wierzymy w projekty budowane od sasa do lasa"

Pytany, czy Wiosna idzie dalej samodzielnie, powiedział: - Tak, idziemy samodzielnie, wybraliśmy tę drogę dlatego, że wierzymy w nasze wartości.

- Nie wierzymy w projekty, które są budowane od sasa do lasa, bo jak widać po tych wyborach, również nie do końca Polki i Polacy ufają takim projektom. Chcemy iść obok, chcemy wspierać prodemokratyczne siły, chcemy odsunąć oczywiście Prawo i Sprawiedliwość od władzy, ale z pewnym dodatkiem, żeby w końcu coś się zmieniło, i dlatego jest Wiosna - podkreślił Biedroń.

Pytany o ewentualną koalicję po wyborach parlamentarnych (mają się odbyć jesienią), powiedział: - Tego nie wykluczamy.

- Jesteśmy odpowiedzialni, jesteśmy poważną partią polityczną - dodał.

Robert Biedroń w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa
Robert Biedroń w "Faktach po Faktach". Cała rozmowatvn24

Wyniki exit poll

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobył 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych. Ostatnie miejsce na podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna - partię tę poparło 6,6 proc. badanych. Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 6,1 proc. \Te ugrupowania będą uczestniczyły w podziale mandatów.

Kukiz’15 według sondażu exit poll zdobył 4,1 proc. głosów. Na Lewicę Razem zagłosowało 1,3 proc. ankietowanych. Na inne ugrupowania - 0,4 proc. Sondażowa frekwencja w wyborach do europarlamentu wyniosła 43 proc.

Autor: js//plw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości