TVN24 | Pomorze

"Bez papierosów to ona tam nie zostanie". Miała przejść test na koronawirusa, uciekła ze szpitala

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
178 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
178 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24178 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

43-latka z podejrzeniem koronawirusa uciekła ze szpitala. Po kilku minutach policjanci zatrzymali kobietę. Jak tłumaczyła, uciekła, bo "bez papierosów to ona tam nie zostanie". Okazało się, że była pijana. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Sprawa trafi też do inspektora sanitarnego.

Kobieta uciekła ze Szpitala Powiatowego w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). Policja zgłoszenie otrzymała we wtorek około godziny 17.

- Pacjentka miała objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno służby sanitarne, pogotowie ratunkowe, jak i funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy - informuje sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Już po kilku minutach policjanci wyposażeni w środki ochrony indywidualnej zauważyli 43-latkę.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Nie chciała być hospitalizowana bez papierosów"

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i zaczęli z nią rozmawiać.

- Powiedziała, że opuściła szpital, bo "nie chciała być hospitalizowana bez papierosów". - przekazała Cyganiuk. - Na wydawane przez funkcjonariusze polecenia reagowała spokojnie i stosowała się do nich. Jak się szybko okazało, w trakcie zatrzymania była nietrzeźwa - dodała.

43-latce zrobiono test na obecność COVID-19 i przewieziono do policyjnej izby zatrzymań, specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Jak mówi sierż. Izabela Cyganiuk, kiedy kobieta wytrzeźwieje, zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty. Oddzielnie sprawę rozpatrzy również inspektor sanitarny.

Nie stosując się do poleceń wprowadzonych w związku z ogłoszoną epidemią koronawiruswa, narażamy życie i zdrowie swoje i innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń! Zróbmy to w trosce o nasze zdrowie!

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Szczytnie

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości