Sky Princess przypłynął. To najdłuższy wycieczkowiec, jaki gościł w gdyńskim porcie

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Wycieczkowiec Sky Princess wpłynął do Portu w Gdyni
Wycieczkowiec Sky Princess wpłynął do Portu w GdyniTVN24
wideo 2/5
TVN24Wycieczkowiec Sky Princess wpłynął do Portu w Gdyni

Wycieczkowiec Sky Princess ma 330 metrów długości. Tym samym jest najdłuższą jednostką, jaka zawitała do Portu Gdynia. Poprzednik, którego Sky Princess zdetronizowała swoim przybyciem, był o ponad cztery metry krótszy. W tym sezonie turystycznym port gości prawie 40 statków.

Sky Princess przypłynął do gdyńskiego portu we wtorek. Poprzednim, najdłuższym wycieczkowcem, który tutaj gościł był Norwegian Getaway - jest on jednak krótszy dokładnie o cztery metry i 16 centymetrów. Tym samym Sky Princess ustanowił nowy rekord. Chociaż - jak zapewnia Jakub Koczara z Portu Gdynia - port jest w stanie serwisować "wszystkie statki wycieczkowe świata".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nabrzeże Francuskie ma 500 metrów długości

- W Porcie w Gdyni w tym sezonie turystycznym gościmy 39 jednostek, co w trakcie trwania sezonu może się zmienić - mówi w rozmowie z TVN24 Koczara. - Są to jednostki głównie o długości dochodzących i przekraczających 300 metrów. Znajdujemy się obecnie przy Nabrzeżu Francuskim, które ma długość 500 metrów - dodał.

Przypomniał również, że najdłuższy wycieczkowiec ma długość 362 metrów. A to oznacza - jak zapewnia Koczara - że i dla niego znalazłoby się miejsce w gdyńskim porcie.

Nabrzeże Francuskie gdyńskiego portu ma długość 500 metrów

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości