"Kobiety powinny w tych wyborach dać radę"

[object Object]
Kidawa-Błońska o Leszczynie: siła argumentów i charakter Izy pokazują, że kobiety powinny w tych wyborach dać radętvn24
wideo 2/35

U nas każdy, dla kogo ważna jest demokracja, równość, szacunek dla innych ludzi, poszanowanie dla konstytucji, prawa człowieka, znajdzie dla siebie swoje miejsce - zapewniała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak mówiła, odnosząc się do udziału Izabeli Leszczyny (PO-KO) w debacie "Czas decyzji" w TVN24, "kobiety powinny w tych wyborach dać radę i przekonać inne kobiety, że trzeba iść głosować".

Małgorzata Kidawa-Błońska razem z Izabelą Leszczyną, Barbarą Nowacką, Markiem Borowskim, Dariuszem Jońskim, Bartoszem Arłukowiczem na konferencji prasowej ugrupowania zachęcała w środę rano do udziału w niedzielnych wyborach.

NA TVN24.PL RELACJONUJEMY KOLEJNY DZIEŃ KAMPANII WYBORCZEJ >

Kidawa-Błońska odniosła się między innymi do udziału Izabeli Leszczyny we wtorkowej debacie wyborczej "Czas decyzji" w TVN24.

- Siła argumentów Izy i jej charakter pokazują, że kobiety powinny w tych wyborach dać radę i przekonać inne kobiety, że trzeba iść głosować. Te wybory muszą pokazać, że potrafimy jako Koalicja Obywatelska otwierać się na różne środowiska - powiedziała.

- U nas każdy, dla kogo ważna jest demokracja, równość, szacunek dla innych ludzi, poszanowanie dla konstytucji, prawa człowieka, znajdzie dla siebie swoje miejsce - podkreśliła.

Jak wskazała Kidawa Błońska, jej ugrupowanie "potrafi współpracować". - Ja wielokrotnie mówiłam, że zależy mi na dobrej współpracy ze wszystkimi ludźmi, którym na sercu leży dobro Polski demokratycznej, wolnej, w której ludzie szanują się nawzajem. Pokazujemy, że warto być z nami, warto z nami współpracować, warto z nami zmieniać Polskę - zapewniała.

Nowacka: walczymy ramię w ramię

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polska, przypominała, że jej ugrupowanie podjęło decyzję o współpracy z Koalicją Obywatelską ponad rok temu.

- Udało się nam bardzo wiele - mówiła. - Wynegocjowaliśmy wspólnie, dochodząc do pewnych rozwiązań, bardzo dobry program dotyczący polityki społecznej, bardzo odpowiedzialny program dotyczący finansów i budżetu, mądry i równościowy program dotyczący edukacji, który daje równe prawa i równe szanse - wyliczała.

- Przede wszystkim jestem szczęśliwa, że spotykaliśmy się w gronie ludzi, dla których odpowiedzialność za państwo jest fundamentalne. Od przeszło roku współpracujemy, walczymy ramię w ramię o prawa kobiet, o sprawiedliwość społeczną, o równość praw i równość szans - podkreślała Nowacka.

Dodała, że w dniu wyborów Koalicja Obywatelska ma "olbrzymią szansę poczuć smak zwycięstwa". - Zwycięstwa, za którym wychodziliśmy na ulicach, walcząc o praworządność, konsytuację, demokrację, prawa kobiet - już od czterech lat. Ten smak zwycięstwa jest bardzo blisko i Koalicja Obywatelska jest gwarantem nie tylko dobrego samopoczucia 13 października, ale i później odpowiedzialnego uporządkowania Polski - zaznaczyła.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH PARLAMENTARNYCH TVN24.PL >

Nowacka: 13 października mamy olbrzymią szansę poczuć smak zwycięstwa
Nowacka: 13 października mamy olbrzymią szansę poczuć smak zwycięstwatvn24

Autor: akw//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Małgorzata Kidawa-Błońska

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości