TVN24 | Polska

Miał wyprodukować w Szwecji około tony amfetaminy. Zatrzymali go "łowcy cieni"

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Jeden miał wyprodukować około tony amfetaminy, drugi dopuścić się przestępstwa "przeciwko osobie". Obu zatrzymało CBŚP
Jeden miał wyprodukować około tony amfetaminy, drugi dopuścić się przestępstwa "przeciwko osobie". Obu zatrzymało CBŚPCBŚP
wideo 2/7
CBŚPJeden miał wyprodukować około tony amfetaminy, drugi dopuścić się przestępstwa "przeciwko osobie". Obu zatrzymało CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, z grupy "łowców cieni", zatrzymali dwóch mężczyzn ściganych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Pierwszy był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie Szwecji, drugi - w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa "przeciwko osobie" w Hiszpanii.

- Policjanci z grupy tak zwanych łowców cieni CBŚP, przy współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Zarządu w Lublinie CBŚP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Jakuba W. - informuje podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. I dodaje, że W. był ścigany od początku 2021 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Szwecję.

Z informacji szwedzkich służb wynikało, że Jakub W. jest poszukiwany, bo - na terenie Szwecji - miał wyprodukować około tony amfetaminy. Działania były prowadzone na zlecenie Zespołu Operacji Kryzysowych Komendy Głównej Policji Szwecji z siedzibą w Sztokholmie.

Policja: zmieniał miejsca zamieszkania, używał cudzych danych osobowych

Mężczyźni ścigani byli na podstawie Europejskiego Nakazu AresztowaniaCBŚP

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Jakub W. ze Szwecji trafił do naszego kraju. W trakcie pobytu na terenie Polski zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. Próbował w ten sposób zatrzeć za sobą ślady - relacjonuje Jurkiewicz. I podkreśla: - Nic mu to nie pomogło i w efekcie podjętych czynności "łowcy cieni" zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim.

Mężczyźni mają być przekazani Szwecji lub Hiszpanii

W. to niejedyna osoba zatrzymana przez "łowców cieni" w ostatnim czasie. Kolejnym zatrzymanym - jak przekazuje CBŚP - jest 31-letni Arkadiusz K., który był poszukiwany na podstawie ENA wydanego przez hiszpańskie służby w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa "przeciwko osobie". Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W stosunku do zatrzymanych zostanie - jak zapowiada Jurkiewicz - wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną oni przekonwojowani odpowiednio do krajów, przez które byli poszukiwani.

Jeden z mężczyzn wpadł w Wólce Rozwadowskiej w powiecie lubartowskim

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości