TVN24 | Polska

91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
mart/adso
Źródło:
tvn24.pl
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce
wideo 2/21
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 91 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też, że w ciągu ostatniej doby nie zmarł nikt zakażony koronawirusem.

Najwięcej z 91 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 16 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: podkarpackiego (11), małopolskiego (10), śląskiego (10), lubelskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), dolnośląskiego (4), łódzkiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), opolskiego (2), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1). W województwie lubuskim nie odnotowano żadnego zakażenia.

Cztery zakażenia to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak przekazał resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, jak również z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami nie zmarła żadna osoba.

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 2 883 029 osób, z których 75 261 zmarło.

W ciągu doby wykonano ponad 33,3 tys. testów na koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w niedzielę raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6184 łóżka są przeznaczone dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian w porównaniu do dnia poprzedniego), - z tego 277 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (-1), - 601 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian) - z tego 35 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (-1), - 77 828 osób jest objętych kwarantanną (-1966).  - 2 653 807 osób wyzdrowiało (+107).

Minister zdrowia o wariancie Delta w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił w piątek, że rząd jest przygotowany na większą liczbę zakażeń. Mówił także o obecności w naszym kraju bardziej zakaźnej mutacji Delta koronawirusa.

- Patrząc na ostatni miesiąc, przekroczyliśmy już 60 procent udziału wariantu Delta - poinformował. - Oznacza to, że rzeczywiście wariant Delta staje się wariantem dominującym. Jeżeli popatrzymy na ostatni tydzień, to wręcz te parametry opisujące udział wariantu Delta w całej liczbie badanych próbek dochodzi do 80 procent - mówił.

Minister zdrowia przekazał też, że Delta dominuje w największym stopniu w województwie pomorskim.

Autor:mart/adso

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości