Giertych: znam wszystkie taśmy z nagraniami od Tomasza Mraza

Źródło:
TVN24
Giertych: jest wiele dowodów, które gromadził Tomasz Mraz, nie tylko nagrań
Giertych: jest wiele dowodów, które gromadził Tomasz Mraz, nie tylko nagrań TVN24
wideo 2/9
Giertych: Mraz sam się do mnie zgłosiłTVN24

- Jest wiele dowodów, które gromadził Tomasz Mraz, nie tylko nagrań, również dokumentów - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Roman Giertych, który jest obrońcą Mraza, byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jego zdaniem te dowody stanowią "podstawę do stwierdzenia, że mieliśmy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą".

W środę zebrał się parlamentarny zespół do spraw rozliczeń PiS. W posiedzeniu wziął udział Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. Mraz jest jednym z podejrzanych w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości i jest określany jako "główny świadek" w tej sprawie, który "sypie ziobrystów". Jest klientem Romana Giertycha, szefa tego parlamentarnego zespołu.

AFERA WOKÓŁ FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI

Mraz mówił między innymi, że w sprawach dotyczących rozstrzygnięć konkursowych w ramach Funduszu Sprawiedliwości to Zbigniew Ziobro był "tak naprawdę głównym decydentem".

CZYTAJ WIĘCEJ: Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości

Giertych: Mraz sam się do mnie zgłosił

Więcej o tej sprawie Giertych, który jest też posłem i wiceprzewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej, mówił w "Kropce nad i" w TVN24.

Został zapytany, czy Mraz sam się do niego zgłosił.

- Tak, na początku tego roku przyszedł na apel, który ponawiam zawsze, aby osoby, które mają wiedzę na temat nieprawidłowości, przestępstw popełnianych w obozie PiS, zgłaszały się do mnie, zgłaszały się na przykład też do Jacka Dubois, który jest również jego obrońcą, abyśmy mogli, korzystając z przepisów Kodeksu postępowania karnego, z artykułu 60 Kk, czyli statusu tzw. małego świadka koronnego, złożyć zeznania i też ujawnić opinii publicznej to, co jest możliwe do ujawnienia - powiedział.

Giertych: znam treść nagrań Mraza

Giertych został zapytany, czy wiedział o tym, że - jak poinformował Onet - Mraz przez niemal dwa lata nagrywał kierownictwo resortu sprawiedliwości i zgromadził około 50 godzin nagrań.  

- Jest wiele dowodów, które gromadził pan Tomasz Mraz, nie tylko nagrań, również dokumentów, które stanowią moim zdaniem podstawę do stwierdzenia, że mieliśmy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą, która działała pod kierownictwem pana Zbigniewa Ziobro i której celem było zagarnięcie pieniędzy przeznaczonych dla najbiedniejszych, dla tych osób, które miały korzystać z Funduszu Sprawiedliwości - odpowiedział Giertych.

Dopytywany, czy zna treść tych nagrań, odparł: - Tak, wszystkie znam. 

Dodał, że słuchał ich "bardzo długo". - Myślę, że to jest ważny materiał zgromadzony w tym postępowaniu, które się toczy, w związku z czym nie chcę (ujawniać - red.) szczegółów w tym zakresie, bo nie chciałbym prokuraturze w jakiś sposób psuć postępowania. Aczkolwiek oczywiście te dowody zostały zgromadzone w mojej kancelarii, zanim się w ogóle postępowanie zadziało - zaznaczył.

Giertych: kiedy usłyszałem tę historię pierwszy raz, to myślałem, że spadnę z krzesła

Giertych komentował szerzej fragment nagrania Mraza, który opublikował Onet. Chodzi o rozmowę z 2022 roku między ówczesnym wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim i Jakubem Romelczykiem, ówczesnym prokuratorem regionalnym w Warszawie, podczas której ustalają, jaką decyzję podejmie prokuratura w jednej ze spraw.

- Jak pierwszy raz usłyszałem tę historię - to był chyba styczeń tego roku - to myślałem, że spadnę z krzesła. Nigdy czegoś takiego nie było. Po pierwsze, żeby była zorganizowana grupa kierowana przez prokuratora generalnego, czyli tego, który miał konstytucyjny obowiązek strzec sprawiedliwości, przestrzegać prawa, wykonywać zasady konstytucji. Na dodatek, żeby ta zorganizowana grupa przestępcza została odkryta w tak nieprawdopodobny sposób - powiedział. 

- To jest szokujące, dlatego że mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której prokurator dzwoni do potencjalnego podejrzanego, mówiąc po pierwsze, że "nie będziemy prowadzić postępowania", a po drugie, jak uniknąć sytuacji, w której sędzia uchyli ewentualną decyzję prokuratury o odmowie postępowania - kontynuował. 

Giertych: kiedy usłyszałem tę historię pierwszy raz, to myślałem, że spadnę z krzesła
Giertych: kiedy usłyszałem tę historię pierwszy raz, to myślałem, że spadnę z krzesła

Giertych: prokuratorzy mają jeszcze dużo do roboty

- W moim przekonaniu materiał dowodowy, i to mówię z całą odpowiedzialnością, wystarcza do tego, aby prawie dwie trzecie tych posłów Solidarnej Polski postawić w stan oskarżenia - dodał. Jego zdaniem "postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie". - Prokuratorzy są po prostu zarzuceni dokumentacją, (...), bardzo ciężko pracują i myślę, że tutaj mają jeszcze bardzo dużo do roboty - ocenił Giertych.  Gość TVN24 zapytany, czy jego klient nagrywał także rozmowy Zbigniewa Ziobry, odparł, że nie chce ujawniać szczegółów. 

Giertych: Mraz w którymś momencie zdał sobie sprawę, że znajduje się w układzie przestępczym

Giertych został zapytany, dlaczego jego zdaniem Tomasz Mraz zdecydował się nagrywać rozmowy.

- Moim zdaniem on w którymś momencie zdał sobie sprawę, że znajduje się w układzie, który jest po prostu przestępczy (...). On się zorientował, że znajduje się w bardzo nieciekawym środowisku i zaczął (to - red.) dokumentować - odpowiedział Roman Giertych. 

Giertych: Mraz przyszedł do mnie w pierwszym możliwym momencie

Giertych był też pytany o to, czemu Mraz nie zgłosił się wcześniej do organów ścigania, skoro już wówczas dysponował nagraniami.  Zdaniem adwokata "on przyszedł w pierwszym możliwym momencie, w którym mu nie groziło", że za ujawnienie tego typu historii zostanie natychmiast zatrzymany i aresztowany. - A te informacje, które przekazał Mraz, mówiące o tym, że wykorzystywano pieniądze publiczne do celów politycznych, uderzały i uderzają teraz to środowisko tak, że po prostu nie ma co zbierać - skomentował Giertych. 

Giertych o "limitach" posłów: niech już się szykują

Gość TVN24 odniósł się też do słów Mraza z jego środowego wystąpienia, kiedy to mówił, że "w momencie ustalenia budżetów na dany rok powstawała nieformalna lista uznająca limity poszczególnym przewodniczącym okręgów wyborczych". Mraz mówił, że "w ramach tych limitów politycy kupczyli tymi pieniędzmi".

- Chcę powiedzieć każdemu z tych posłów, który miał limit, że niech się już szykuje. Dlatego, że jeżeli brał pieniądze publiczne i przeznaczał na kampanię wyborczą, to popełniał przestępstwo. Okradał tych najbiedniejszych, żeby sobie poprawić sytuację wyborczą - powiedział Giertych.  Giertych został również zapytany o zasadność przekazywania przez Mraza informacji opinii publicznej, skoro jest on podejrzanym w toczącym się śledztwie. 

- Jeżeli ktoś ma wiedzę o przestępczej działalności i powie to w prokuraturze, to nie oznacza, że nie może o tym mówić. Wręcz przeciwnie, czasami jest nawet moralny wymóg tego, aby powiedzieć. I mi się wydaje, że taki imperatyw moralny kierował panem dyrektorem, że się zdecydował na wczorajsze wystąpienie - tłumaczył mecenas. 

Dodał, że tajemnica śledztwa dotyczy tego, o czym ktoś dowiedział się z samego postępowania.

Giertych: prostuję, chodziło o dwa kolana

Giertych odniósł się także do słów Mraza o "pierwszym kolanie RP". Zgodnie z tym, co powiedział Mraz, chodziło o dofinansowanie placówki medycznej, w której operację kolana przeszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dziennikarze pytają Kaczyńskiego, czyje jest "pierwsze kolano RP"

- Chcę sprostować tę informację, bo to chodziło - z tego co mi mówił pan dyrektor - o dwa kolana. Ponoć były dwie płatności na to kolano, chociaż o pierwszej to on wie tylko ze słyszenia, a drugiej to on jakby uczestniczył - powiedział.  - Można powiedzieć, że w pewien sposób Jarosław Kaczyński ocalił te pieniądze dla celów publicznych, bo kupiono jakąś maszynę i ten sprzęt medyczny służy, a reszta została zdefraudowana. Ale z drugiej strony świadczy to o tym, w jakim Bantustanie myśmy żyli, że ktoś chciał się przypodobać lekarzom, którzy leczyli wodza narodu - dodał gość "Kropki nad i".

Dopytywany, czy Tomasz Mraz jego zdaniem zostanie jakoś ukarany przez sąd, odparł: - Myślę, że jakąś symboliczną może karę dostanie, ale na pewno może spać spokojnie.

Giertych o "pierwszym kolanie RP": prostuję, chodziło o dwa kolana
Giertych: prostuję, chodziło o dwa kolana

Giertych: jesteśmy w przełomowym momencie

Giertych mówił także o tym, jak jego zdaniem ujawnienie nieprawidłowości związanych z Funduszem Sprawiedliwości wpłynie na postrzeganie przez społeczeństwo PiS-u i Suwerennej Polski. 

- W moim przekonaniu jesteśmy w przełomowym momencie - stwierdził.  

- Pokazanie tego, czym był PiS i na przykładzie Solidarnej (Suwerennej - red.) Polski, która była najbardziej zwyrodniałą częścią PiS-u, jest tym momentem, w którym społeczeństwo wreszcie ma okazję na własne oczy, na własne uszy usłyszeć, zobaczyć, jak to rzeczywiście przebiegało. I te wszystkie kłamstwa, te opowieści, te banialuki, które opowiadał Ziobro z kolegami, one w kontekście konfrontacji z dowodami po prostu padają - mówił dalej. 

Dodał, że "ludzie mają prawo do tego, żeby więcej się o tej sprawie dowiedzieć". 

Giertych: jesteśmy w przełomowym momencie
Giertych: jesteśmy w przełomowym momencieTVN24

Giertych: nie widzę żadnego konfliktu interesów

Na koniec rozmowy Giertych został zapytany o to, czy nie widzi konfliktu interesów w sytuacji, w której jest jednocześnie adwokatem i posłem. Odparł, że "nie widzi żadnego".

 - Działam w granicach prawa, nie jestem posłem zawodowym. Prowadzę swoją kancelarię, mam prawo reprezentować ludzi i to wykorzystuję - odparł.

Autorka/Autor:mjz/tr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Kiedyś był zagorzałym krytykiem Trumpa, nazwał go "kulturową heroiną", a nawet "amerykańskim Hitlerem". Jednak teraz 39-letni J.D. Vance, przeciwnik amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, staje u boku Trumpa jako jego kandydat na wiceprezydenta. Dzieli ich niemal 40 lat, czy połączy prezydentura?

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Źródło:
New York Times, Reuters

Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości, usłyszał zarzuty dotyczące jego działań związanych z Funduszem Sprawiedliwości. Romanowski został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim mieszkaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Krajowej. 

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Jeff Bezos, Bernard Arnault i Bill Gates - miliarderzy z czołówki rankingu najbogatszych na świecie - przypłynęli superjachtami na wakacje na Sardynię - informują lokalne media. Luksusowe jednostki warte są w sumie setki milionów dolarów.

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Źródło:
PAP, Bloomberg

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Fala upałów dotrze w środę do Hiszpanii, przynosząc ze sobą temperaturę sięgającą 45 stopni Celsjusza. Gorąco utrudni pracę strażaków, którzy już w poniedziałek walczyli z ogniem w kilkudziesięciu miejscach. Najtrudniejsza sytuacja panuje na południu kraju.

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Źródło:
PAP, eltiempo.es, INFOCA

Daniel Obajtek przekonuje, że upublicznione nagranie jego rozmowy z dziennikarzem Piotrem Nisztorem nie jest prawdziwe, bo "prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania". Według niego to właśnie jest dowód, że "nie ma żadnych nagrań". Były prezes Orlenu manipuluje. Powód decyzji prokuratury był inny. Śledczy w ogóle nie badali prawdziwości nagrań.

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie 

Źródło:
Konkret24

Rada Dialogu Społecznego nie wypracowała wspólnego stanowiska w sprawie propozycji podwyżki najniższej krajowej w 2025 roku. Rząd ma czas do 15 września na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie wysokości płacy minimalnej.

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Źródło:
PAP

Sprawa wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że dotąd takich przepisów resort pracy nie przygotował. Chodzi o to, w jakiej temperaturze można pracować, a powyżej ilu stopni już nie, i na co może liczyć pracownik oprócz wody - chodzi o przerwę i odpoczynek w chłodnym miejscu.

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że potrzeba 25 systemów obrony powietrznej Patriot, aby całkowicie "zamknąć niebo" nad krajem i uniemożliwić rosyjskie ataki lotnicze i rakietowe. Zapewnił też, że zamierza współpracować z Donaldem Trumpem, jeśli ten wygra tegoroczne wybory prezydenckie w USA.

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Źródło:
PAP

- Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO), komentując niedzielne wystąpienie redemptorysty na Jasnej Górze dotyczące posła klubu PiS Marcina Romanowskiego. - Należy się modlić za każdego. Na pewno za pana Romanowskiego, któremu w tej chwili stawiane są bardzo poważne zarzuty - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

Źródło:
TVN24

Inspekcja pracy może wkrótce otrzymać nowe uprawnienie. To nakaz zamiany umowy B2B, umowy zlecenia czy umowy o dzieło na umowę o pracę. - To priorytet. Prace nad projektem trwają - poinformował w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Tomasz Zalewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Głównego Inspektora Pracy. Jak wyjaśnił, regulacja szykowana jest w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci poszukują mężczyzny, który w czerwcu w warszawskim Ursusie uderzył i kopnął czekającą na taksówkę kobietę. Komenda rejonowa opublikowała zdjęcia mężczyzny z psem, który może mieć związek ze sprawą. Prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kenijska policja aresztowała mężczyznę, który miał się przyznać do zabójstwa 42 kobiet. - Mamy do czynienia z seryjnym zabójcą, psychopatycznym seryjnym zabójcą, który nie ma szacunku dla ludzkiego życia - mówi szef tamtejszych śledczych, cytowany przez media.

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Źródło:
PAP, CNN, Reuters

- W amerykańskiej polityce głośne wydarzenia polityczne interpretuje się w kategoriach zerojedynkowych, a to sprzyja rozpowszechnianiu teorii spiskowych - uważa prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Według profesor, te zaś powstają zwykle na zamówienie polityczne. Nie inaczej jest po zamachu na Donalda Trumpa w Pensylwanii.

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

Źródło:
Konkret24

Perseidy już w tym tygodniu pojawią się na polskim niebie. Ten popularny rój meteorów, zwany także "łzami świętego Wawrzyńca", powiązany jest z kometą Swift-Tuttle, która po raz ostatni zawitała do nas w 1992 roku. Na maksimum zjawiska przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Źródło:
Time And Date, tvnmeteo.pl

Blisko miesiąc po zaginięciu dziewiętnastoletniego brytyjskiego turysty na Teneryfie, miejscowe władze poinformowały o odnalezieniu ciała młodego mężczyzny.

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Coolcation to jeden z nowych trendów w turystyce, który cieszy się coraz większą popularnością. W związku z nim szczególnie zadowoleni będą przedstawiciele branży z północnych regionów Europy. W obliczu zmian klimatu coolcation może przyciągać coraz więcej ludzi. Magazyn "Condé Nast Traveler" umieścił go wśród największych trendów turystycznych na rok 2024.

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Źródło:
Euronews, Bloomberg, Visit Sweden, tvn24.pl

Trwa przebudowa drogi krajowej numer 7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na odcinku położonym najbliżej Warszawy, czyli pomiędzy Modlinem a Czosnowem. Utrudnień będzie nieco mniej. Z kolei policja apeluje do kierowców o ostrożność. Na przebudowywanym fragmencie trasy dochodzi do wielu kolizji.

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Dogi, które pod koniec czerwca zagryzły na posesji w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) siedmioletnią dziewczynkę, wróciły do gospodarstwa. Jednak, jako że zostały uznane za dowód rzeczowy, właścicielka nie może nimi dobrowolnie rozporządzać, np. sprzedać. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. 

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Źródło:
PAP

We Wrocławiu motocyklista pobił się z kierowcą samochodu osobowego. Awantura wywiązała się na światłach na ulicy Ślężnej. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z zabójstwem 39-letniej mieszkanki Chorzowa. Policja poinformowała w poniedziałek, że zwłoki kobiety uważanej za zaginioną po ponad dwóch miesiącach znaleziono w Piekarach Śląskich.

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Źródło:
PAP

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Polskę można zwiedzać wzdłuż i wszerz na wiele sposobów. Jednym z nich jest podążanie szlakiem polskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej aż 17 obiektów. Pierwszy trafił na nią w 1978 roku.

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Od weekendu Łazienki Królewskie są zamknięte z powodu usuwania skutków nawałnicy. Początkowo planowano, że zostaną otwarte w poniedziałek w południe, ale ze względów bezpieczeństwa tego samego dnia zapadła decyzja o nieotwieraniu zabytkowego parku.

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl