Tragedia podczas finału WOŚP. "Zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę"

Autor:
jdw//am
Źródło:
Facebook
Wielkopolski ZPNDariusz Szczepaniak

Nie żyje Dariusz Szczepaniak. Trener, nauczyciel wychowania fizycznego, a niegdyś piłkarz miał zaledwie 46 lat. "Zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - informuje na Facebooku Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

O jego śmierci poinformował również burmistrz miasta i gminy Ostrzeszów Patryk Jędrowiak. "Wciąż nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim naszego sportowego środowiska. Był naszym wychowawcą, mentorem piłkarskim i przede wszystkim dobrym kolegą" - napisał w mediach społecznościowym burmistrz. "Swoją pracą ukształtował setki młodych mieszkańców naszego powiatu" - dodał, opisując zmarłego sportowca. 

Jak informuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Dariusz Szczepaniak był założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, menedżerem sportu, organizatorem szkolenia młodzieży. Pełnił również funkcję trenera kadry Południe w ramach projektu Kadr Regionów.

Dariusz Szczepaniak zmarł nagle podczas finału WOŚP

Nagła śmierć na boisku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyła mieszkańców Ostrzeszowa i tamtejszą społeczność piłkarską. "Dariusz charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Był oddanym nauczycielem i dobrym kolegą. To olbrzymia strata dla całego środowiska piłkarskiego, ale i dla naszej społeczności" - napisał jeden z byłych uczniów Dariusza Szczepaniaka.

 "Miałem marzenie żebyś zobaczył mój mecz na największych stadionach. Zrobię to dla Ciebie trenerze trzymaj kciuki z góry"- tak zmarłego trenera pożegnał jeden z podopiecznych. 

"Darku, Kolego łzy cisną się do oczu... Nie mogę ciągle w to uwierzyć, że nie ma Ciebie pośród nas. Dziękuję Ci za to jakim byłeś Człowiekiem, Kolegą, Trenerem i Wychowawcą naszych dzieci. Swoją pracą i zaangażowaniem inspirowałeś wszystkich dookoła. Zbyt wcześnie od nas odszedłeś..." - czytamy na profilu założonej przez Szczepaniaka Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. 

Jak wymienił burmistrz miasta i gminy Ostrzeszów, podczas kariery zawodniczej Szczepaniak reprezentował pięć klubów piłkarskich. Były to Victoria Ostrzeszów, Biały Orzeł Koźmin Wlkp., LKS Czarnylas, LKS Jankowy 1968 oraz Centra Ostrów Wlkp. W późniejszych latach pracował z młodzieżowymi drużynami UKS Trójka Ostrzeszów i KP Victoria Polsam Ostrzeszów, a także prowadził seniorskie drużyny Victorii Ostrzeszów, LKS Czarnylas, LKS Jankowy 1968, Orła Mroczeń. Był założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, a także nauczycielem wychowania fizycznego. 

ZOBACZ TEŻ: Paweł Pajewski nie żyje. Sportowiec, trener, nauczyciel i dyrektor szkoły w Mogielnicy miał 45 lat

Autor:jdw//am

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Wielkopolski ZPN

Pozostałe wiadomości