TVN24 | Kultura i styl

Gloria Estefan po raz pierwszy o traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa: byłam molestowana

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Gloria Estefan po raz pierwszy publicznie wyznała, że była molestowana seksualnie jako dziewięciolatka. - To był ktoś, kto wykorzystał zaufanie mojej mamy - powiedziała trzykrotna laureatka nagrody Grammy.

Gloria Estefan - jedna z najwybitniejszych latynoamerykańskich artystek wszech czasów - wyznała, że była molestowana seksualnie, gdy miała 9 lat. Królowa latynoskiego popu - jak bywa nazywana kubańsko-amerykańska gwiazda - po raz pierwszy opowiedziała o swoich przeżyciach w internetowym show, które prowadzi wspólnie z córką Emily i bratanicą męża Lili Estefan "Red Table Talks: The Estefans". 

Gościem ostatniego odcinka była gwiazda amerykańskiej telewizji - Clare Crawley, która opowiedziała o tym, jak padła ofiarą przemocy ze strony księdza, gdy uczęszczała do katolickiej szkoły. 

- Chciałam poruszyć ten temat, ponieważ to bardzo ważne, aby próbować zapobiegać tym zdarzeniom. Nie chcę też siedzieć tu cicho, gdy jesteś dzielna i dzielisz się z nami doświadczeniami - powiedziała laureatka trzech nagród Grammy. 

Lili Estefan zareagowała: - Czekałaś na ten moment bardzo długo.

- Czekałam. Miałam 9 lat, gdy do tego doszło, to był ktoś, komu moja mama ufała. Był członkiem rodziny, ale nie tej bliskiej. Wykorzystał swoją przewagę, ponieważ moja mama wysłała mnie do jego szkoły muzycznej. Od razu zaczął jej mówić, jaka to jestem utalentowana i że potrzebuję specjalnej uwagi. Mama czuła się szczęśliwa, że da mi tę specjalną uwagę - powiedziała Gloria. 

Gloria Estefan o swoim oprawcy

Autorka takich hitów jak "Conga" czy "Rhythm Is Gonna Get You", wyznała, że doszło do jednej szczególnie niebezpiecznej sytuacji. - Powiedziałam mu: to nie może się zdarzyć, nie możesz tego robić. On na to: twój ojciec jest w Wietnamie, twoja mama jest samotna. Zabiję ją, jeśli jej powiesz - wyznała. 

- Wiedziałam, że ten człowiek jest chory i dlatego myślałam, że może naprawdę skrzywdzić moją mamę - dodała. Stany lękowe doprowadziły ją do tego, że zaczęła tracić włosy. Ostatecznie opowiedziała mamie o tym, co się wydarzyło. Gdy jej matka poszła na policję, doradzono jej, żeby nie wnosiła zarzutów, ponieważ "większą traumą byłoby przechodzenie przez proces i zeznawanie" - relacjonowała Estefan. 

Gloria Estefan. Królowa latynoskiego popu

Gloria Estefan urodziła się w 1957 roku na Kubie, ale jej rodzice emigrowali do Miami, gdy była jeszcze niemowlakiem. Swoją karierę rozpoczęła na początku lat 80. Uznawana jest za latynoską artystkę, której udało się przebić sufit w amerykańskiej branży muzycznej i otworzyć drzwi do międzynarodowej kariery takim gwiazdom jak Shakira, Jennifer Lopez, Ricky Martin czy Selena Gomez. 

Magazyn "Billboard" umieścił ją na trzecim miejscu zestawienia Latynosek, odnoszących największe sukcesy oraz na 23. miejscu zestawienia najlepszych artystów latynoskich wszech czasów. Wylansowała prawie 40 hitów, które docierały do pierwszego miejsca różnych zestawień przygotowywanych przez "Billboard". Bardzo często w mediach opisywana jest jako "Queen of Latin Pop" (królowa latynoskiego popu). W 2015 roku ówczesny prezydent USA Barack Obama przyznał Estefan Prezydencki Medal Wolności - najważniejsze odznaczenie cywilne w Stanach Zjednoczonych.

Autor:tmw

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości