Zdjęcia do Bonda wstrzymane. Daniel Craig miał wypadek

TVN24

Premiera filmu planowana jest na 2020 rok

Kolejne trudności na planie 25. części przygód Jamesa Bonda. Jak informuje brytyjski "The Sun", producent musiał przerwać zdjęcia na Jamajce po tym, jak wypadkowi uległ Daniel Craig, wcielający się w rolę agenta 007.

Zdaniem brytyjskiego dziennika podczas kręcenia sceny akcji aktor poślizgnął się i niefortunnie upadł. Kontuzja kostki, jakiej nabawił się Daniel Craig, okazała się na tyle poważna, że został przetransportowany do USA na prześwietlenie.

Zdjęcia do najnowszej produkcji zostały chwilowo wstrzymane.

Wybite zęby, ucięty opuszek

To nie pierwsza kontuzja, jaką odniósł Craig na planie przygód agenta 007, odkąd w 2005 roku przejął rolę James Bonda. Podczas zdjęć do "Casino Royale" aktorowi zostały wybite dwa zęby, zaś podczas kręcenia "007 Quantum of Solace" stracił opuszek palca. Uszkodzenie kolana, jakiego doznał na planie "Spectre", sprawiło, że zdjęcia zostały przerwane na dwa tygodnie.

ZOBACZ > James Bond będzie jeździł elektrykiem

Ostatni Bond Craiga

Najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda będzie piątym i ostatnim, w którym rolę główną zagra Daniel Craig.

Wiadomo, że w rolę czarnego charakteru wcieli się tym razem Remi Malek, który zdobył Oscara za rolę Freddiego Mercurego w "Bohemian Rhapsodhy", zaś dziewczynę Bonda zagra Ana de Armas.

Na ekranie zobaczymy zdecydowaną większość aktorów, którzy wystąpili we wcześniejszych częściach Bonda, m.in. Naomi Harris, Raplha Fiennesa i Bena Whishawa.

Tajemnicą wciąż pozostaje tytuł najnowszego filmu.

Pechowa część

Ekipa kręcąca 25. część serii o Bondzie od początku nie miała szczęścia. W sierpniu 2018 roku brytyjski reżyser Danny Boyle zrezygnował z realizacji przygód agenta 007 z powodu "różnic twórczych" między nim a producentami.

Brytyjski dziennik "The Telegraph" informował wówczas, że Boyle nie mógł porozumieć się z producentami co do wyboru aktora mającego wcielić się w rolę głównego przeciwnika Bonda. Zdaniem dziennika reżyser miał widzieć w tej roli Tomasza Kota.

Ostatecznie film reżyseruje Cary Joji Fukunaga.

Spowodowało to przesunięcie daty premiery, którą początkowo planowano na październik 2019 roku. Obowiązujący obecnie termin to 8 kwietnia 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ > "James Bond zażywał tam kąpieli". Podróż śladami słynnego agenta

Autor: dp//mro / Źródło: Variety, The Sun, TVN24