Młody mężczyzna utonął na kąpielisku. "Ludzie chodzili, przepływali koło niego, nikt nie zareagował"

Kraków

Monitoring z kąpieliska BagryMłody mężczyzna utonął na kąpielisku. Nikt nie zauważył, co się stało

Ostatni weekend był szczególnie tragiczny na krakowskich kąpieliskach - utonęli trzej młodzi mężczyźni. TVN24 dotarł do nagrania z monitoringu, na którym widać moment utonięcia 25-latka w jeziorze Bagry w Krakowie. Widać na nim, że chociaż dookoła jest wiele osób, nikt nie zauważa dramatu.

"Bardzo słabe umiejętności pływackie"

TVN24 dotarł do nagrania z monitoringu niestrzeżonego kąpieliska Bagry. Widać na nim, jak 25-latek wchodzi do wody i zaczyna płynąć, a następnie traci kontrolę nad sytuacją.

- Płynie tam, gdzie jest uskok do czterech metrów, zatrzymuje się i nie ma dna pod nogami. Zaczyna się topić - tłumaczy Artur Wysocki, kierownik kąpieliska strzeżonego Plaża Bagry. Mężczyzna zauważa, że umiejętności pływackie 25-latka są "bardzo słabe".

Zastanawia fakt, że dookoła, w wodzie i na plaży, bawi się bardzo wiele osób. - Ludzie chodzą, przepływają koło niego, praktycznie zero reakcji - dziwi się Wysocki.

Kilka sekund po tym, jak 25-latek po raz ostatni zniknął pod powierzchnią wody, dokładnie w tym miejscu przepływa inny plażowicz na dmuchanym materacu.

Kamery na tym kąpielisku nie są pod stałą kontrolą, dlatego moment dramatu zauważono dopiero po przejrzeniu nagrań.

Policję zawiadomili znajomi

Strażacy i policjanci prowadzili poszukiwania obu zaginionych mężczyzn do późnych godzin nocnych w sobotę. Musieli je jednak zawiesić ze względu na słabą widoczność. Ciało mężczyzny zostało wyłowione około południa w niedzielę.

Jak podaje Radio Kraków, znajomi 25-latka widzieli, jak mężczyzna wchodzi do wody, a kiedy długo nie wracał, usiłowali go znaleźć samodzielnie i dopiero wieczorem zawiadomili policję. Ciało 25-letniego mężczyzny policyjni nurkowie wyłowili tego samego dnia około południa.

Tego samego dnia z kąpieliska w Kryspinowie pod Krakowem strażacy wyłowili ciało 28-letniego mężczyzny, który zaginął dzień wcześniej. Tragiczna była też noc z niedzieli na poniedziałek - w zalewie Zakrzówek w Krakowie utonął 28-letni Amerykanin. Wiele wskazuje na to, że obcokrajowiec był pod wpływem alkoholu i spadł ze skarpy do wody. To jednak potwierdzić ma sekcja zwłok.

Śledztwa w sprawie tych tragedii prowadzi policja.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Monitoring z kąpieliska Bagry