Ciekawostki

Pasażerowie uwielbiali kotkę z przystanku. Teraz zbierają na pomnik

Ciekawostki

Kotka Missy została brutalnie pobita
twitter.com13-letnia kotka została najprawdopodobniej brutalnie pobita

Missy codziennie umilała pasażerom czas oczekiwania na autobus. W weekend kotka wróciła do domu na tyle poturbowana, że musiała zostać uśpiona. Mieszkańcy brytyjskiego Havant zostawiają na jej ulubionym przystanku kwiaty i laurki. Chcą również... wybudować pomnik.

13-letnia kotka Missy codziennie siedziała na jednym z przystanków autobusowych w brytyjskim mieście Havant. Była niemal lokalną gwiazdą.

Właściciel Missy, Richard McCormick, wyjaśniał że kotka po powrocie do domu w weekend krwawiła z pyska. Mężczyzna zabrał ją do weterynarza. Tam okazało się, że Missy należy uśpić, ponieważ jej obrażenia są tak rozległe, że nie ma szans na jej uratowanie. Miała złamaną czaszkę, a jej szczęka była pęknięta w dwóch miejscach. Miała wybite wszystkie zęby.

Kotka skopana?

Właściciele Missy podejrzewają, że kotka została zaatakowana. Richard McCormick sądzi, że jego kot został "skopany na śmierć". - Rodzice byli załamani po wypadku - mówi córka właścicieli.

Rzecznik policji w Hampshire twierdzi, że obrażenia kotki mogą wskazywać na atak. Dodaje jednak, że są aktualnie badane wszystkie możliwości. Nie może być również wykluczony wypadek samochodowy.

"Dziękuję ci za podnoszenie mnie na duchu"

W poniedziałek, po informacji o śmierci kotki, ludzie zaczęli przynosić na przystanek kwiaty. Dzieci przygotowały wiele laurek.

- Dziękuję ci za podnoszenie mnie na duchu za każdym razem, gdy mój autobus zatrzymywał się na przystanku, zawsze wywoływałaś u mnie uśmiech - powiedział kierowca autobusu, który pracował na trasie gdzie znajdował się przystanek.

Internetowy odzew

Jeden z internautów stworzył internetową zbiórkę pieniędzy dla upamiętnienia Missy. Internauci zebrali ponad 3 tys. funtów na produkcję pomnika, który będzie upamiętniać Missy. Mężczyzna wyjaśnia, że pieniądze, które nie zostaną wydane na tablicę, chce przekazać organizacjom pomagającym zwierzętom.

Locals 'FURIOUS': After Missy The Bus-Stop #Cat: Kicked To DEATH By Vicious 'THUGS' https://t.co/WhMmoiEGwu pic.twitter.com/0RLZsOAhTT— Pepsy (@1Pepsy) luty 2, 2016

Autor: pw, kry/ja / Źródło: Independent, Telegraph, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości