Najpiękniejsze kwiaty świata

Ciekawostki

Aktualizacja:

Choć na zewnątrz środek zimy i sypie śnieg, w tropikach Nowojorskiego Ogrodu Botanicznego rozpoczął się doroczny pokaz orchidei, uważanych przez wielu florystów za najpiękniejsze kwiaty świata.

Choć orchidee wciąż uchodzą za kwiaty egzotyczne, zdaniem kuratora wystawy Marka Hachadouriana, coraz częściej możemy je zobaczyć w prywatnych domach. - Orchidee stały się szalenie popularne w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ możne je teraz hodować masowo - powiedział Hachadourian.

Choć na zewnątrz ogrodu botanicznego śnieg i mróz, w środku panowała zupełnie inna atmosfera. - Coś rodem z tropików w środku Nowego Jorku, w samym środku zimy. To nie jest nasz pierwszy raz, wracamy tutaj każdego roku i z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie - powiedział Vladimir Lunis, jeden ze zwiedzających.

- Jest super. Przyszliśmy tutaj, gdy szalenie sypał śnieg, weszliśmy, zdjęliśmy płaszcze i teraz jesteśmy w tropikach - powiedziała kolejna miłośniczka kwiatów, Loretta Bellom-Woltmann.

Nowojorska wystawa będzie otwarta do 6 kwietnia.

30 tysięcy gatunków

W naturze występuje około 30 tysięcy znanych gatunków orchidei. Jest to największa rodzina w świecie roślin. Wiele ze współcześnie istniejących odmian to "krzyżówki", wyhodowane przez człowieka.

Źródło: APTN