Z kraju

Z kraju

Zmiany w zarządzie strategicznej spółki skarbu państwa

Odchodzą dwaj członkowie zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, strategicznej spółki skarbu państwa odpowiedzialnej za druk pieniędzy i dokumentów - dowiedział się tvn24.pl. Zmiany następują, gdy spółka powinna finalizować trzy kluczowe projekty dla państwa: nowy paszport, nowy dowód osobisty i cyfrowy tachograf.

Pracodawcy piszą do premiera. "Przykład bardzo złej legislacji"

Dzień wolny od pracy 12 listopada będzie miał negatywny wpływ, zarówno na gospodarkę, jak i poszczególne przedsiębiorstwa - przekonują w piśmie skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego organizacje zrzeszające pracodawców. Według nich sposób uchwalania ustawy jest sprzeczny z podstawowymi zasadami państwa prawa, naraża obywateli na dodatkowe straty.

Rozmowy w LOT z problemami. Jest kolejna propozycja spotkania

Polskie Linie Lotnicze LOT wystosowały ponowne zaproszenie na rozmowy do przedstawicieli protestujących związków, tym razem na godzinę 14 - poinformował Adrian Kubicki, rzecznik prasowy przewoźnika. Jak dodał, związkowcy nie przyszli na rozmowy na godzinę 11. W środę nie odbędzie się osiem rejsów narodowego przewoźnika.

Wzrost cen nieco przyhamował

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2018 roku wzrosły o 1,7 procenta rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,4 procenta - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

Rozmowy w LOT przerwane. Związkowcy: powodem groźby

Związkowcy w Polskich Liniach Lotniczych LOT przedłużają zawieszenie strajku do środy do godziny 22.30, a zarazem domagają się zmiany negocjatora ze strony LOT - poinformował po zakończeniu wtorkowych negocjacji szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Pracodawca z asem w rękawie. "Ten benefit staje się coraz popularniejszy"

Firmowe żłobki i przedszkola są jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników dodatków. - Staje się to coraz popularniejszym elementem pakietu motywacyjnego dla firm, które zatrudniają rodziców - wskazała w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Karina Trafna z Kids&Co. - Idealne jest, jeśli przedszkole czy też żłobek jest zlokalizowany albo bardzo blisko, albo najlepiej w tym samym budynku, w dużych miastach jest to ogromne wyzwanie - dodała. Jednocześnie zwróciła uwagę, że "po stronie deweloperów jest coraz większe zrozumienie i staje się to naturalnym elementem tkanki biurowcowej".

Rozmowy w LOT z przerwami. Tematem warunki wynagradzania

Około godziny 12.40 rozpoczęły się we wtorek rozmowy przedstawicieli zarządu LOT i protestujących związkowców, jednak po kilkunastu minutach nastąpiła przerwa w negocjacjach. Tematem wtorkowych rozmów - jak deklarowano w poniedziałek - mają być warunki wynagradzania w spółce.

Rozprawa w sprawie składek na ZUS odroczona. Ważny apel do rządu

Trybunał Konstytucyjny odroczył do 13 listopada rozprawę w sprawie tak zwanej 30-krotności - poinformowała prezes TK Julia Przyłębska. Chodzi o nowelę dotyczącą zniesienia górnego limitu składek na ZUS, do której zastrzeżenia miał prezydent Andrzej Duda. We wtorek - przez dwie godziny - Trybunał Konstytucyjny wysłuchał stron postępowania.

Lotnisko Chopina z zimowym rozkładem. Sporo nowości

Lotnisko Chopina w rozkładzie zimowym w swojej siatce połączeń będzie miało 114 tras regularnych i 40 czarterowych - poinformował w poniedziałek port. Wśród nowości są między innymi loty brytyjskiego przewoźnika EasyJet z Warszawy na lotnisko Londyn Gatwick czy rejsy LOT-u do London City.

Tabletki na alergię wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w poniedziałek lek na alergię o nazwie Aerius. Tabletki skierowane na rynek polski były w opakowaniach opisanych po rumuńsku i bułgarsku.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie niemal 32 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, Kleszczów w województwie łódzkim jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów. Na drugim biegunie znalazła się gmina Potok Górny (województwo lubelskie), w której wpływy z podatków na osobę wyniosły 406 złotych.

Seremet przed komisją do spraw VAT. "Zrobiłem wszystko, co możliwe"

W okresie sprawowania przeze mnie urzędu udało się zabezpieczyć mienie na łączną kwotę około 1,3 miliarda złotych - powiedział w poniedziałek podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT Andrzej Seremet, prokurator generalny w latach 2010-16. - Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co możliwe - stwierdził w odpowiedzi na pytania o jego działania jako prokuratora generalnego w sprawie ścigania przestępstw VAT-owskich.

"Próba sił" w lotniczej spółce. Strajk został zawieszony

Strajk protestujących związkowców zostaje zawieszony do wtorku do godziny 22.30; wznowienie rozmów między przedstawicielami zarządu a protestującymi odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00 - poinformował w poniedziałek szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Ponad 40 milionów kart płatniczych w Polsce

Liczba kart płatniczych w Polsce wzrosła na koniec drugiego kwartału tego roku do 40,2 miliona. To o 685 tys. więcej niż zanotowano na koniec marca - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Święto 12 listopada. Rzecznik zmienił zdanie w sprawie decyzji prezydenta

Andrzej Duda podpisze ustawę wprowadzającą dodatkowy dzień wolny od pracy 12 listopada tego roku - zapewnił na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Co ciekawe, kilkadziesiąt minut wcześniej Spychalski przekonywał, że "dzisiaj ciężko jest mówić, jaka będzie decyzja, bo nie znamy ostatecznego kształtu ustawy, która wpłynie na biurko prezydenta".