Z kraju

Z kraju

Znana sieć handlowa w obliczu strajku. "Chodzi nam o płace i warunki pracy"

2 maja zaplanowano protest przeciwko warunkom pracy - poinformował przewodniczący krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara. W akcję tzw. strajku włoskiego włączą się pracownicy kilku sieci, w tym Biedronki. Przedstawiciel tej sieci zaznaczył, że prowadzony jest "stały i otwarty dialog" z organizacjami związkowymi i przedstawicielami pracowników.

Poczta Polska zmienia plany na przyszłość

W nowej strategii Poczta Polska rezygnuje z planów upublicznienia i pozostanie w 100 proc. spółką Skarbu Państwa - wynika z zaprezentowanej we wtorek nowej strategii rozwoju grupy na lata 2017 - 2021. Dodano, że spółka chce rocznie przeznaczać 400 mln zł na inwestycje związane z logistyką, IT oraz siecią placówek.

Włosi nie chcieli jagniąt z Podhala. Hodowcy proszą o pomoc

W związku z załamaniem skupu jagniąt na rynek włoski, hodowcy owiec z Podhala wystąpili do ministra rolnictwa o interwencyjny skup jagniąt. Jagnięcina to obowiązkowe danie na wielkanocnych stołach we Włoszech, ale w tym roku góralom nie udało się sprzedać nawet połowy przeznaczonych do sprzedaży zwierząt.

Znajomości, nie kompetencje. Zobacz, jak wielu obsadzono "Misiewiczów"

"Misiewicze", czyli ludzie obsadzani na wysokich stanowiskach przez partię rządzącą, gdzie głównym kluczem są nie kompetencje, ale przynależność do partii, rodziny, znajomych. Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik resortu obrony i szef gabinetu Antoniego Macierewicza stał się twarzą i synonimem zjawiska, które pod rządami PiS nabrało niespotykanych dotąd rozmiarów. "Obsadzają" jednak wszyscy, a zjawisko to jest znane i powszechne nie od dziś. Zobacz, jak to działa.

Duży koncern przenosi fabrykę do Polski. Francuzi: zawiedziecie się

Związkowcy z przenoszonej z Francji do Łodzi fabryki suszarek do prania Whirlpool ostrzegają polskich pracowników, by nie ufali obietnicom przyszłego pracodawcy. Mieszkańcy Amiens, skąd przenoszona jest produkcja, od 2008 roku byli świadkami zamknięcia 24 przedsiębiorstw, a miasto straciło prawie 5 tys. miejsc pracy w przemyśle.

Polacy na potęgę kupują towary z zagranicy. "Dobrze, że nie mamy euro"

Wzrost importu jest zwiastunem ożywienia polskiej gospodarki - uważają ekonomiści, komentujący dane GUS za pierwsze miesiące roku. - Dobrze, że nie mamy euro, że mamy polskiego złotego. Dzięki temu, w oparciu o korzystne relacje kursowe, możemy osiągać pewną przewagę konkurencyjną w eksporcie - ocenił Janusz Szewczak, ekonomista, poseł PiS.