Władimir Putin

Władimir Putin

Brytyjska korporacja BBC Worldwide z powodu sankcji USA i Unii Europejskiej przeciwko Rosji odmówiła sprzedania do tego kraju licencji na swoje reality show "Tumble" - poinformował w środę dziennik "Kommiersant", powołując się na ustalenia pisma "Forbes".

Tuż po tym, jak z Syrii nadeszły doniesienia o pierwszych rosyjskich nalotach, Władimir Putin na posiedzeniu rządu powiedział, jak będzie wyglądać zaangażowanie Rosji w Syrii. - Będzie obejmować tylko siły powietrzne i będzie jedynie tymczasowe - stwierdził prezydent. Relacje i komentarze na bieżąco w TVN24 Biznes i Świat a więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20.

Poniedziałkowe przemówienie prezydenta Rosji Władimira Putina na sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ w Nowym Jorku było częścią strategii politycznej, mającej na celu zniesienie zachodnich sankcji - ocenia w dzienniku "Wiedomosti" politolog Aleksiej Makarkin.

- Chcemy, by stworzono szeroką, prawdziwą, międzynarodową koalicję antyterrorystyczną, podobną do koalicji antyhitlerowskiej - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Podkreślił również znaczenie ONZ dla ochrony przed "wojną i rozpadem świata".

Zgromadzenie Ogólne ONZ w Nowym Jorku to wyśmienita okazja do spotkań dwustronnych na jego marginesie. Kreml ogłosił, że prezydent Rosji Władimir Putin spotka się nie tylko z Barackiem Obamą, ale i z Raulem Castro oraz Hasanem Rowhanim. Ten ostatni skrócił swoją wizytę w USA i wraca do kraju wcześniej, by być w Teheranie, gdy przybędą do niego trumny z ciałami ofiar tragedii w Mekce.

W poniedziałek ma dojść do spotkania prezydentów USA Baracka Obamy i Rosji Władimira Putina. Jednak jeszcze przed początkiem rozmów doszło do spięcia na linii Biały Dom - Kreml. Chodzi o to, kto kogo prosił o spotkanie. Amerykanie twierdzą, że wielokrotnie robił to rosyjski przywódca. Kreml temu zaprzecza i twierdzi, że to Putin został zaproszony przez Amerykanów.

Władimir Putin ociepla wizerunek przed przyszłotygodniowym spotkaniem z prezydentem USA Barackiem Obamą. Udzielił nawet wywiadu amerykańskiej telewizji, w którym zdradza, co najbardziej ceni u Amerykanów. Opowiada także, dlaczego nie lubi, gdy nazywa się go carem Rosji. Telewizja pokaże wywiad na dzień przed spotkaniem z Obamą.

Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił do piosenkarza Eltona Johna i zaproponował mu spotkanie. Muzyk chce przedyskutować z prezydentem swoje wątpliwości dotyczące praw homoseksualistów w Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił w sobotę Ministerstwu Obrony i Ministerstwu Spraw Zagranicznych wynegocjowanie, a następnie podpisanie porozumienia z Białorusią o utworzeniu na jej terytorium bazy Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej.

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że Władimir Putin, przy okazji udziału w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, na razie nie planuje spotkań z papieżem Franciszkiem i prezydentem USA Barackiem Obamą. Gdyby jednak spotkanie Putina z Franciszkiem zostało zaplanowane, prezydent nie mógłby się spóźnić. Powiedział o tym dziennikowi "The New York Times" wysłannik Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Bernardito Auza.

Papież Franciszek 25 września będzie rozmawiał między innymi w prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformowała w środę misja Stolicy Apostolskiej przy Narodach Zjednoczonych. Do spotkania ma dojść w siedzibie ONZ w Nowym Jorku podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego.

Po spotkaniu Władimira Putina z Dmitrijem Miedwiediewem w Soczi nad Morzem Czarnym dziennikarze zainteresowali się strojem prezydenta. Okazało się, że Putin trenował w spodniach włoskiej firmy Loro Piana, które kosztują ponad 1,4 tys. dol. "Dres, w którym ćwiczył prezydent, okazał się zbyt drogi i niepatriotyczny” – ironizuje białoruski opozycyjny portal Charter97.