Ropa naftowa

Ropa naftowa

Ceny paliw na stacjach rosną kolejny tydzień z rzędu. Skala podwyżek jest niemal identyczna jak w poprzednim tygodniu. Średni poziom cen benzyny w skali tygodnia wzrósł o 8 groszy na litrze, a oleju napędowego o 12 groszy na litrze. W sumie od początku lutego ceny benzyny są wyższe o 19 groszy na litrze, a oleju napędowego o 28 groszy na litrze - podaje MB Reflex.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie spadają po mocnym wzroście podczas piątkowej sesji - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 52,74 USD, po zniżce o 4 centy.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spekulacje, że z powodu mniejszej ilości odwiertów produkcja ropy w USA spadnie, a tym samym zmniejszy się jej nadpodaż na rynkach - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 51,87 USD, po zwyżce o 66 centów.

To najpewniej jeszcze nie koniec dramatycznego spadku cen ropy naftowej - podaje CNN Money. Wprawdzie na początku tygodnia wartość surowca nieco wzrosła, ale teraz znów trend odwrócił się. Analitycy Citigroup uważają, że ceny ropy mogą w 2015 roku spaść do 30 dolarów za baryłkę.

Ceny ropy skoczyły we wtorek o ponad 3 proc., czyli o 1,5-2 dol. na baryłce. Zdaniem analityków, to reakcja rynku na spekulacje o możliwości ograniczenia produkcji w USA. Po godz. 13 ropa Brent zbliżała się do 57 dol., a amerykańska WTI - przekraczała 51 dol.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powracają do spadków po środowym wzroście, najmocniejszym od czerwca 2012 r. - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 47,85 USD, po zniżce o 63 centy.

Ceny ropy naftowej będą w ciągu najbliższych miesięcy wahać się między 70 a 90 dolarów za baryłkę. Eksperci twierdzą, że producenci ropy potrzebują cen ropy na poziomie 90 dolarów za baryłkę, aby przyciągnąć nowe inwestycje i uzyskać odpowiednią marżę - podaje rosyjski serwis Sputnik, który jest propagandową tubą Kremla.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną zmniejszając tygodniową stratę - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 53,11 USD, po wzroście o 1,84 dolara.

Spadek ceny ropy naftowej do poziomu bliskiemu 50 dolarów za baryłkę doprowadza do powstawania wielu spekulacji na temat planu Arabii Saudyjskiej. Część ekspertów uważa, że to jej celowa polityczna gra, która ma uderzyć w Iran. Czy ta teoria ma jednak uzasadnienie w rzeczywistości?

Mijający rok zapamiętamy jako okres taniejącego paliwa na stacjach, a były to znaczące obniżki zwłaszcza w II połowie roku. Ceny benzyny spadły w tym okresie o 91 groszy na litrze, a oleju napędowego o 80 groszy. W nieco mniejszym stopniu taniał autogaz i od maksymalnego w tym roku poziomu cena LPG spadła o 28 groszy na litrze - wynika z analizy BM Reflex.

To bez wątpienia był przełomowy rok dla rynku ropy naftowej. Dziś za baryłkę tego surowca płacono niewiele ponad 53 dolary. A jeszcze w połowie roku ropa WTI kosztowała ponad 100 dolarów za baryłkę. Na takiej obniżce zyskali też kierowcy, którzy mniej płacą za paliwo. Mogą liczyć na dalsze spadki cen?

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na wzrosty giełdowych indeksów. Środa w USA przyniosła mocne odbicie wskaźników giełdowych po spadkach z poprzednich sesji - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 56,47 USD, po zwyżce o 54 centy, czyli 1 proc.

Unia Europejska rozważa rozszerzenie zakazu inwestycji na Krymie o zakaz sprzedaży technologii wydobycia ropy i gazu, a także zaprzestanie działalności europejskich firm turystycznych na półwyspie - wynika z projektu dokumentu, do którego w środę dotarł Reuters.