Najnowsze

Najnowsze

Frankowicze kontra banki. Jest kolejny wyrok sądu

Po wykreśleniu niedozwolonych zapisów w sprawie indeksacji do franka szwajcarskiego umowa kredytowa nadal może obowiązywać, tyle że jest to już kredyt w złotych - uznał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie. To jedno z pierwszych prawomocnych orzeczeń po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie frankowiczów.

Obietnice wyborcze PiS. "Rządzącym trudniej będzie tworzyć bezpieczne budżety"

Dotrzymywanie słowa, w tym czteroleciu, które jest przed nami, może być trudniejsze niż w tym, które jest za nami - powiedział w niedzielę podczas wieczoru wyborczego prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Skąd taka deklaracja szefa zwycięskiego ugrupowania? - Poprzednie cztery lata rządów PiS odbywały się w środowisku fantastycznego wzrostu gospodarczego. Dzisiaj pytanie nie brzmi, czy będzie spowolnienie, ale jak będzie głębokie i jak długo potrwa - mówi ekonomista Marek Zuber.

Ekonomiczny Nobel przyznany

Abhijit Banerjee, Esther Duflo i Michael Kremer zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Zespół naukowców otrzymał to wyróżnienie za badania nad praktycznymi sposobami łagodzenia skutków ubóstwa.

Spokojna reakcja rynków na wyniki wyborów

Częściowe wyniki wyborów są dla rynków finansowych neutralne - oceniają analitycy. Na otwarciu giełdy zanotowano niewielkie wzrosty, kurs złotego względem głównych walut pozostaje stabilny.

Wyjątkowy katamaran w Londynie. "Myślę, że to jest dobry sygnał"

Pierwszy na świecie katamaran napędzanym paliwem wodorowym zacumował kilka dni temu w Londynie. To tylko przystanek w mającej trwać sześć lat wyprawie dookoła świata. Jacht jest całkowicie zeroemisyjny, a podróż ma udowodnić, że ekologiczne rozwiązania mogą sprawdzić się w każdych warunkach.

Duża popularność "pochłaniaczy butelek". Kolejki chętnych

Mieszkańcy Rzymu oddali w ciągu trzech miesięcy 750 tysięcy plastikowych butelek do recyklomatów ustawionych na stacjach metra. Za każde wrzucone opakowanie można otrzymać specjalny bon, a gdy zgromadzi się ich odpowiednią liczbę - bilet komunikacji miejskiej. Akcję podsumowały właśnie władze miasta.

Odkrywanie Afryki. "Najkrótsze safari to pięć dni, na krócej nie warto"

Afryka to odpowiednie miejsce zarówno na wycieczkę, jak i na wielką podróż. Kraje tego kontynentu wiele razy - wspólnie z żoną - odwiedził dziennikarz i autor strony Avidhiker.pl Piotr Jaźwiński. - Kochamy zwierzęta, lubimy podglądać je w ich naturalnym środowisku. Głównie Afryka Wschodnia, czyli Kenia, Tanzania, z wypadem do Ugandy, byliśmy także w Mozambiku. Najkrótsze safari to pięć dni, na krócej nie warto - mówił w rozmowie z Jakubem Poradą.

Przebiec maraton w 249 miejscach na świecie. Polak chce pobić kolejny rekord

Odwiedzić 249 miejsc na świecie i w każdym z nich przebiec maraton - taki cel chce osiągnąć Wojciech Machnik. Wcześniej pobił rekord świata, jeżeli chodzi o największą liczbę maratonów w różnych krajach w ciągu roku. O swoich starych i nowych wyzwaniach maratończyk opowiedział podczas rozmowy z Jakubem Poradą. - Przede mną różne kraje. Bliski Wschód, kraje takie jak Jemen, czy Irak, do których bardzo rzadko się jeździ, ale tam też są maratony i też zamierzam w nich pobiec - powiedział w programie "Pokaż nam świat".

USA i Chiny osiągnęły częściowe porozumienie handlowe

Pierwszy etap porozumienia handlowego został osiągnięty - poinformował dziennikarzy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Ma ono dotyczyć własności intelektualnej, usług finansowych i eksportu produktów rolnych. Spisanie umów dotyczących tych ustaleń zajmie do pięciu tygodni - dodał Trump.

Giganci budują latający samochód elektryczny

Elektrycznie napędzany koncepcyjny pojazd latający zdolny do przewozu osób w miastach - nad takim projektem pracują amerykański gigant lotniczy Boeing oraz niemiecki producent luksusowych aut sportowych Porsche.

Kolejna niedziela z zakazem handlu

W niedzielę 13 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko mniejsze placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Kilka serii leku na zgagę wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dziewięciu serii leku na zgagę, w którego główną składnikiem jest ranitydyna. Powodem jest potwierdzenie przekroczenia limitu substancji, która może powodować raka.

Pierwszy taki szczyt w Polsce. Debata polityków o nowych technologiach

10 października odbył się pierwszy w Polsce Digital Summit. W debacie polityków o propozycjach w sprawie nowych technologii i cyfryzacji udział wzięli Marek Zagórski z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Bosak z Konfederacji, Krzysztof Liedel z Lewicy, Władysław Teofil Bartoszewski reprezentujący Koalicję Polską oraz Piotr Cieśliński z Koalicji Obywatelskiej.