Najnowsze

Najnowsze

Tysiące nowych aut na polskich drogach. Nowy lider wśród marek

Ponad 39 tysięcy nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zarejestrowano we wrześniu - wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. W porównaniu do ubiegłego miesiąca to spadek o 27,2 procent. We wrześniu zmieniła się też pozycja lidera, jeżeli chodzi o najpopularniejsze marki.

Firmy nie wierzą w emerytalną rewolucję

Jedynie 7 procent firm uważa, że większość zatrudnionych w ich organizacjach pracowników przystąpi do Pracowniczych Planów Kapitałowych - wynika z raportu KPMG. Dodatkowo, aż 9 na 10 przedsiębiorców planuje wdrożyć tylko minimalną wersję programu.

Uważaj na takie maile. Można stracić pieniądze

mBank ostrzega przed oszustami rozsyłającymi wiadomości ze złośliwym oprogramowaniem. Celem hakerów jest przechwycenie danych, które mogą posłużyć do próby wyłudzenia pieniędzy lub ich kradzieży - alarmuje bank.

Drogówka namierzy piratów z każdego miejsca

Już niedługo policjanci drogówki będą mogli prowadzić kontrolę w miejscach niedozwolonych, takich jak zatoki autobusowe czy chodniki - wynika z projektu rozporządzenia, który trafił do Rządowego Centrum Legislacji.

Czerwony czwartek dla banków. Silna reakcja złotego

W czwartek kursy banków na warszawskiej giełdzie ulegały dużym wahaniom - raz gwałtownie spadały, raz rosły w zaskakującym tempie. Taka reakcja jest efektem ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dotyczącego kredytów we frankach. Ostatecznie wiele z notowanych banków na koniec dnia znalazło się na minusie. W parze do najważniejszych walut zyskuje natomiast złoty.

Co wyrok TSUE oznacza dla frankowiczów? Możliwe scenariusze

Czy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest korzystny dla frankowiczów, czy może jednak dla banków? Jakie są możliwe konsekwencje tego wyroku? Co mogą zrobić posiadacze kredytów we frankach? Poniżej przedstawiamy możliwe konsekwencje decyzji TSUE dla frankowiczów.

Bankowcy: wierzymy, że nie będzie absurdalnego uprzywilejowania kredytobiorców

Nie chciałbym, żeby dochodziło do tego, że osoby, które świadomie zgodziły się na wzięcie ryzyka walutowego, uzyskały nadzwyczajne uprzywilejowanie - powiedział w czwartek Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. - Należy wierzyć, że w rozstrzygnięciach sądy będą uwzględniały fakt, że klienci na piśmie potwierdzali swoją wiedzę na temat ryzyka walutowego - podkreślił w odniesieniu do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Rzecznik Finansowy: wyrok poprawia pozycję frankowiczów

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej poprawia pozycję frankowiczów w sporach z bankami i może doprowadzić do ukształtowania się korzystnej dla nich linii orzeczniczej w polskich sądach - komentuje wyrok trybunału Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow. Również zdaniem ministra finansów oraz rozwoju i inwestycji Jerzego Kwiecińskiego wyrok TSUE stawia kredytobiorców w lepszej sytuacji.

Ważny wyrok w sprawie kredytów we frankach. Jest decyzja TSUE

Sąd nie ma możliwości zastąpienia sprzecznych z prawem zapisów w umowie kredytowej innymi rozwiązaniami - uznał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Takie orzeczenie jest oceniane jako korzystne dla frankowiczów. Z jednej strony daje możliwość unieważnienia umowy kredytowej, z drugiej - zdaniem części prawników - może skutkować "odwalutowaniem" kredytu, licząc po kursie z dnia zaciągnięcia zobowiązania, zmniejszeniem obecnego zadłużenia i spadkiem raty kredytu.

USA będą mogły nałożyć karne cła na unijne produkty. Rekordowa kara

Światowa Organizacja Handlu (WTO) uznała, że subwencje unijne dla Airbusa były nielegalne i w związku ze stratami Boeinga Stany Zjednoczone mogą nałożyć na Unię Europejską cła odwetowe na produkty warte 7,5 miliarda dolarów. - Wybór tej ścieżki byłby krótkowzroczny - ostrzegła jednak unijna komisarz do spraw handlu Cecilia Malmstroem.

Glapiński: budżet bez deficytu nie budzi wątpliwości

Zrównoważenie budżetu w 2020 roku jest jak najbardziej realne, zważywszy na przekształcenie Otwartych Funduszy Emerytalnych i likwidację 30-krotności składek na ZUS - ocenił w środę prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Szef banku centralnego wskazał również, że NBP nie przewiduje negatywnego scenariusza w związku z istotnym dla frankowiczów wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Uwaga na SMS-y od oszustów. "Apelujemy o nieodpowiadanie"

Oszuści mają nową metodę działania. Tym razem podszywają się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wysyłanych wiadomościach SMS przekazywana jest fałszywa sugestia, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

Stopy procentowe ani drgną

Stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego pozostaną bez zmian - taką decyzję na środowym posiedzeniu podjęła Rada Polityki Pieniężnej.