Coraz więcej płacimy za wynajem mieszkań w dużych miastach - pisze "Gazeta Wyborcza". Jak wylicza, w ciągu miesiąca średnia cena najmu mieszkania w Warszawie wzrosła od 1000 do ponad 3000 złotych.
Politycy PO chcą obniżyć koszty ponoszone przez pracodawców. Dzięki zmniejszeniu liczby dni, za które przy chorobie pracownika płaci jego szef, właściciele firmy mogą oszczędzić nawet miliard złotych rocznie - pisze "Życie Warszawy".
Rząd Donalda Tuska czeka jedno z najpoważniejszych wyzwań - dokończenie reformy emerytalnej, na której poległ PiS - przypomina "Gazeta Wyborcza". Rząd zmierza do tego, by obciąć emerytury mężczyznom i podwyższyć kobietom.
Akcjonariusze Stoczni Gdańsk uzgodnili w czwartek ostateczną wersję porozumienia dotyczącego podniesienia kapitału zakładowego spółki - poinformował prezes Stoczni Andrzej Jaworski. Jego zdaniem proces prywatyzacji stoczni powinien zakończyć się do 29 listopada.
Gazprom kontynuuje ekspansję na europejskim rynku. W Moskwie właśnie podpisano porozumienie o utworzeniu spółki, która zaprojektuje gazociąg South Stream. Rosyjski gaz ma popłynąć nim przez Morze Czarne i Bałkany do Europy Południowej i Środkowej.
- Nie ma powodów by przedłużać proces przejmowania nadzoru bankowego przez Komisję Nadzoru Finansowego - uważa szef KNF Stanisław Kluza. Prezydent Lech Kaczyński chce odsunięcia połączenia o 5 lat, PO zapowiada, że nastąpi to lada chwila.
Kolejny cieplejszy powiew z Moskwy: prezydent Władimir Putin stwierdziłm, że dostrzega postęp w relacjach Rosji z Polską i wskazał jako przykład zgodę na kontrolę polskich zakładów mięsnych przez rosyjskich weterynarzy.
Uroczysta gala w Wenecji, międzynarodowe jury i 34 najlepsze programy satelitarne w Europie - a wśród nich polski TVN Med. Kanał otrzymał specjalne wyróżnienie w kategorii kultura i edukacja.
Pieniądze, które powinny być wysyłane na konto emerytki - trafiały na zupełnie inny rachunek bankowy. Powód: ZUS zmienił konto na podstawie rzekomego listu od emerytki, który na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie.
Chińscy producenci zabawek poczynili duże postępy w poprawie bezpieczeństwa swoich produktów - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Niemal 80 proc. wszystkich zabawek sprzedawanych w Europie pochodzi właśnie z Państwa Środka.
Kompletnie nie rozumiem swoich poprzedników, dlaczego nie doprowadzili do sprywatyzowania rządowych ośrodków wczasowych - mówi Donald Tusk. Premier zapowiada, że dla jego rządu będzie to "kwestia tygodni".
- Rząd zareaguje na uwolnienie cen energii elektrycznej - jeśli nie przy okazji piątkowego expose, to najdalej w przyszły wtorek - zapowiedział w czwartek premier Donald Tusk. Tymczasem URE właśnie wysłał listy informujące 172 firmy z branży o wstrzymaniu uwolnienia cen prądu.
21 grudnia Sejm ma uchwalić budżet na 2008 rok, a 25 stycznia budżet ma być przekazany do podpisu prezydenta - wynika z harmonogramu prac nad projektem budżetu, przyjętego przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.
Władze SNCF twierdzą, że odkryły skoordynowany atak na newralgiczne miejsca kolejowego systemu łączności. Jego celem miały być systemy czterech głównych linii ekspresowych do Paryża.
Trzy godziny pikietowali związkowcy z telekomunikacyjnej "Solidarności" przed siedzibą Telekomunikacji Polskiej i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Związkowcy protestowali przeciw planom podziału TPSA. Takie plany wobec największej polskiej firmy telekomunikacyjnej ma UKE.
Wyjątkowo tani dolar może ułatwić zrobienie świątecznych zakupów za oceanem. Ceny niektórych produktów są nawet o połowę niższe, czytamy w portalu gazeta.pl.
Sytuacja we francuskiej komunikacji kolejowej poprawia się. Po ośmiu dniach strajku, "wyjście z kryzysu zdaje się rysować" - podaje agencja France Presse.
Ocena długoterminowego ryzyka korporacyjnego Grupy TVN oraz ocena ryzyka zadłużenia niezabezpieczonego spółki została podniesiona przez agencję ratingową. Standard & Poor’s Rating Services przyznała Grupie TVN ocenę "BB-".
Miliard złotych zainwestował producent opon Michelin w fabrykę w Olsztynie. Zbudował nową linię produkcji, zakład produkcji mieszanek i centrum logistyczne, podaje "Puls Biznesu".
Błąd w ustawie, którą opracował resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry może zastopować prawie 1,5 tysiąca procesów - donosi "Puls Biznesu". W rezultacie nawet 10 tysięcy oskarżonych może uniknąć skazania wskutek przedawnienia.
Po sukcesie rozporządzenia roamingowego, Komisja Europejska planuje kolejne zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Chce m.in. ułatwić zmianę operatora, poprawić przejrzystość cen i taryf i usprawnić działanie numeru alarmowego 112 - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Boeing, największy obok europejskiego Airbusa producent samolotów pasażerskich na świecie otrzymał w tym roku zamówienia na 1047 maszyn. To najlepszy wynik w historii firmy.
Zmniejszenie biurokracji, prywatyzacja, wejście do strefy euro - te tematy zdaniem ludzi biznesu powinien poruszyć premier Tusk w jutrzejszym exposé, pisze "Gazeta Prawna".
Kurs dolara spadł w środę w USA do rekordowo niskiego poziomu, w związku z pesymistycznymi nastrojami co do przyszłości gospodarki USA oraz spekulacjami, że Waszyngton jeszcze raz obniży stopę procentową.
Dobra wiadomość dla osób, które wygrają w sądzie z ZUS. Jak informuje "Gazeta Prawna", w razie wypłaty zaległych świadczeń ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odsetki od zaległości - jeśli sąd wskaże, że wina leży po stronie Zakładu.
Deutsche Telekom rozpoczyna sprzedaż kultowego iPhone'a także tym, którzy nie chcą zostać abonentami firmy i podpisywać długoterminowej umowy. Oni jednak zamiast 399 euro muszą za urządzenie bez simlocka zapłacić... 999 euro.
Rosyjskie inspekcje w polskich zakładach mięsnych mają się zakończyć jeszcze w tym roku - zapowiedziała strona rosyjska. Rosjanie zamierzają wkrótce przysłać kolejną grupę inspektorów.
Po osiągnięciu w środę rekordowego pułapu ponad 99 dolarów, cena ropy znowu nieznacznie spadła. Na wiadomość o wzroście zasobów ropy w USA zareagowały rynki.