Najnowsze

Najnowsze

Do Włoszczowy bez zmian?

PKP Intercity rozważa wydłużenie od grudnia trasy pociągu Tanich Linii Kolejowych, łączącego Warszawę z Częstochową, zatrzymującego się we Włoszczowie.

Zdążyć z VAT-em przed wyborami

Ustawa dotycząca budownictwa społecznego oraz zwrot części akcyzy od importowanych pojazdów - to najpilniejsze sprawy resortu finansów, którymi Sejm powinien zająć się jeszcze przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami.

Giełdy idą w górę

Po kilku dniach dramatycznych spadków, giełdy na całym świecie poszły w górę. Na odwrócenie spadkowego trendu wpłynęła decyzja amerykańskiego banku centralnego o obniżeniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Gilowska apeluje do inwestorów o spokój

- Sytuacja na giełdzie nie powinna wpłynąć niekorzystnie na polską gospodarkę, bo ma ona bardzo silne fundamenty - uważa wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Stop dla miliona samochodów

Ponad milion samochodów wyłączono w piątek z ruchu ulicznego w Pekinie. To eksperyment komunikacyjno-ekologiczny, który w razie konieczności może być wznowiony w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Strach znów rządzi na parkiecie?

Próba nerwów na światowych giełdach trwa. Dotyczy ona także inwestorów nad Wisłą. Po wzrostach z początku dnia nie ma już śladu. Wracają spadki i to niemałe.

KE chce prześwietlić rynek kredytów

Komisja Europejska ma zamiar wziąć pod lupę firmy ratingowe oceniające zdolność papierów dłużnych firm pod względem wiarygodności kredytowej. Bruksela obawia się, ze po załamaniu się rynku kredytów hipotecznych w USA, system oceny może być nie do końca wiarygodny.

Zajdel-Kurowska: II kwartał najsłabszy w całym roku

Dynamika PKB w II kw. 2007 roku wyniosła ok. 6 proc, ale później będzie lepiej - powiedziała w piątek wiceminister finansów, Katarzyna Zajdel-Kurowska. Nie wykluczyła też korekty resortowych prognoz inflacji oraz założenia wpływów i wydatków w budżecie na 2008 rok.

15 proc. chińskiej żywności poniżej standardów

15 proc. chińskich produktów żywnościowych nie przeszło testu jakości. Mimo takich wyników władze uspokajają konsumentów coraz bardziej zaniepokojonych kolejnymi doniesieniami o zepsutej żywności czy toksycznych zabawkach produkowanych w za Wielkim Murem.

Gminy zapłacą wielkie odszkodowania?

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał wyrok umożliwiający właścicielom gruntów, zarezerwowanych przez gminy pod inwestycje, dochodzenie odszkodowań za ograniczenie możliwości korzystania z własności - ostrzega "Gazeta Prawna".

Polska skończy jak USA?

Szastamy pieniędzmi, a sprzedawcy, widząc popyt, podnoszą ceny. Nakręca się inflacja i niedługo stopy procentowe znów pójdą w górę. A wtedy setki tysięcy Polaków podobnie jak Amerykanów będą mieć poważne problemy ze spłatą zadłużenia - donosi "Rzeczpospolita".

Unia pompuje pieniądze w polskie firmy

Przedsiębiorcy z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego) dostaną w najbliższych latach 660 mln euro z Brukseli. To ponad 20 razy więcej niż dotychczas. Jednak problemem mogą być polskie przepisy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przeceny wstrząsnęły światowymi giełdami

Problemy kredytowe Amerykanów odbijają się echem na całym świecie, w tym także nad Wisłą. Prasa alarmuje: trzęsienie ziemi, początek bessy, czarny czwartek. - Spadki są i będą, ale to normalna kolej rzeczy. Prawdziwy krach nie nadejdzie - uspokajają eksperci.

Zbudować stadiony... i umrzeć

Unijne pieniądze trafią do miast organizujących EURO 2012. Połowa wszystkich środków popłynie tam, gdzie rozgrywane będą mecze. Na takiej decyzji straci polska turystyka - pisze "Puls Biznesu"

Spadki stulecia na warszawskim parkiecie

Silne spadki i wyprzedaż akcji - tak wyglądał czwartek na warszawskim parkiecie. Analitycy alarmują, że to wina tego, że inwestorom puszczają emocje. - Nie patrzą już na ceny, tylko zamykają pozycje bojąc się dalszych strat - mówią eksperci.

Nowojorska giełda zaczęła od spadków

Amerykańskie indeksy - po dużych wczorajszych spadkach - znów idą w dół. Dow Jones obniżył się o 1,05 proc. Komisja Europejska zamierza zainteresować się agencjami ratingowymi, które wg Brukseli zbyt wolno zareagowały na oznaki kryzysu.

Giełda: emocje biorą górę

Przecena akcji na światowych giełdach nasila się. Po środowym fatalnym finiszu notowań na Wall Street, spadki - największe od roku - stały się rano udziałem parkietów w Azji.

Inwestorom puszczają nerwy

Na warszawskiej giełdzie trwają w czwartek silne spadki. Ok. 13.20 WIG20 tracił 4,27 proc., WIG - 6,45 proc. Indeksy mniejszych spółek - mWIG40 i sWIG80 traciły więcej: mWIG40 - 9,79 proc., a sWIG80 - 10,19 proc.

Airbus 380 od października z pasażerami

25 października na trasie między Singapurem a Sydney w Australii zadebiutuje Airbus 380. Spóźniony prawie dwa lata samolot wprowadzą do eksploatacji linie Singapore Airlines.

Afera gruntowa sięga Telefonii Dialog

Agenci CBA zatrzymali w czwartek rano dyrektora ds. logistyki „Telefonii Dialog”. Zarzucono mu branie łapówek, a na jego trop agenci wpadli przy okazji śledztwa dotyczącego odrolniania ziemi w resorcie rolnictwa.

Doniesienia z warszawskiego parkietu

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tomasz Hatala, prezes debiutującej na giełdzie firmy Quantum Software opowiada o swoich obawach w związku z sytuacją na rynkach.

Czerwień zalała parkiety

Giełdowi gracze mają przed sobą dzień próby cierpliwości przed rozpoczęciem kolejnych sesji w Stanach Zjednoczonych. A scenariusze nie są optymistyczne. Większość indeksów poszła mocno w dół.