Najnowsze

Najnowsze

Banki otwarte... dla bandytów

Średnio w ciągu dwóch tygodni w Polsce okradane są trzy banki. Pieniądze klientów są ubezpieczone i większość banków uważa, że wszystko jest w porządku. Tyle, że w razie ewentualnego napadu nic nie chroni ludzkiego życia - czytamy w "Rzeczpospolitej".

4Fun chce na parkiet, choć może zniknąć z telewizorów

Spółka 4Fun Media, do której należy młodzieżowa telewizja 4fun tv, przygotowuje się do debiutu giełdowego, mimo że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie o odebranie kanałowi koncesji za nadawanie programu demoralizującego nieletnich - pisze "Rzeczpospolita".

Notariusze nie obniżają stawek

Minister sprawiedliwości ogłosił w ubiegłą środę, że obniża stawkę notarialną, aby Polacy przy kupnie mieszkań płacili notariuszom mniej. Ale notariusze nie chcą stosować niższych stawek. - W przepisach jest błąd - mówią "Gazecie Wyborczej".

Prąd może podrożeć o 10 procent

Spółki górnicze zapowiadają znaczny wzrost cen węgla już w 2008 roku - donosi "Gazeta Prawna" i prognozuje: jeśli tak się stanie, podrożeje też energia.

Polscy imigranci najtańszą siłą roboczą

Polscy imigranci w Wielkiej Brytanii są najgorzej opłacaną grupą zawodową. Pracują najciężej, często poniżej swoich kwalifikacji - wynika z brytyjskiego raportu Instytutu Badań nad Polityką Państwa (IPPR).

Birmański wirus w sieci

- Nasi eksperci wykryli akcję "spamową", próbującą wykorzystać międzynarodowe zaniepokojenie sytuacją w Birmie do rozpowszechniania szkodliwych programów - informuje firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem internetowym.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma nowego szefa

Dominique Strauss-Kahn został w piątek formalnie wytypowany na nowego dyrektora generalnego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jego jedynym kontrkandydatem był popierany przez Rosję eks-prezes banku centralnego Czech Jozef Toszowsky.

Ministerstwo finansów traci specjalistów

- Coraz więcej specjalistów, zwłaszcza w dużych miastach, odchodzi z administracji podatkowej - mówi "Rzeczpospolitej" wiceminister finansów Marian Banaś. Pracownicy urzędów masowo odchodzą do pracy w firmach i kancelariach.

Resort gospodarki morskiej negocjuje dorsza

Ministerstwo Gospodarki Morskiej powołało specjalny sztab kryzysowy, który ma zbadać sytuację 24 polskich jednostek rybackich, które złamały unijny zakaz połowu dorsza na Bałtyku Wschodnim - poinformował rzecznik resortu Krzysztof Gogol.

Niemieckie firmy wycofują się z Polski

Niemieckie firmy, które od lat intensywnie inwestują za granicą, powoli wracają do domu. Wycofują się także z Polski - głównie ze względu na permanentny wzrost płac - donosi "Der Spiegel".

Rekordowy spadek dolara

W piątek popołudniu kurs dolara spadł do 1,4208 za euro z 1,4152 w czwartek po południu - podają dealerzy. W ciągu dnia strata dolara jeszcze postępowała, bowiem rano kurs wynosił 1,4197, a popołudniu już 1,4208 właśnie. Analitycy spodziewają się dalszych spadków.

Cena ropy bliska rekordowego poziomu

Ceny ropy na azjatyckich giełdach przez cały dzień utrzymują się na poziomie powyżej 83 dolarów za baryłkę i niebezpiecznie zbliżają się do rekordowego poziomu.

Hortex na sprzedaż?

300 mln euro - tyle ma kosztować polski potentat w branży soków i mrożonek. Rynek zaczął spekulować o jego sprzedaży.

Komórkowa eurotaryfa już od jutra

Od soboty zaczyna obowiązywać ustanowiona przez Komisję Europejską eurotaryfa na komórkowe połączenia roamingowe. Ma obniżyć koszty połączeń międzynarodowych nawet o 70 procent.

Kryzys na rynku zbóż

Na całym świecie występuje ogromny deficyt na rynku zbóż - ostrzega "Rzeczpospolita". Aby zatrzymać galopujące ceny i przyczynić się do wzrostu ilości plonów UE zasiewa nieużytki i znosi bariery w imporcie.

Koniec leków za grosz?

Już w sobotę w aptekach w całym kraju mogą wzrosnąć ceny leków. Znikną też prawdopodobnie popularne "leki za grosz" - ostrzega "Rzeczpospolita". Winne są niejasne przepisy, które właśnie wchodzą w życie.

Lotnicza wojna w Trójmieście?

Choć miała być współpraca i partnerstwo, najprawdopodobniej będzie zdrowa konkurencja. Gdynia chce zbudować port lotniczy po swojemu, a nie tak, jak chciałby tego Gdańsk - donosi "Puls Biznesu".

Wzbiera fala nielegalnych imigrantów

Coraz więcej nielegalnych imigrantów próbuje dostać się do Polski - alarmuje "Rzeczpospolita". Ma to związek ze zbliżającym się terminem wejścia Polski do strefy Schengen.

Bezrobocie w Niemczech najniższe od 12 lat

Liczba bezrobotnych w Niemczech spadła do poziomu najniższego od 12 lat. Jak podała Federalna Agencja Pracy w Norymberdze, we wrześniu bez pracy było 3,5 mln osób, a wskaźnik bezrobocia spadł w ciągu roku z 10,1 do 8,4 proc.

Prognozy wzrostu w strefie euro

Wzrost gospodarczy w strefie euro w 2007 roku wyniesie prawdopodobnie 2,7 proc - oceniają analitycy Euroframe. W latach 2008-09 ma nieznacznie zwolnić do 2,25 proc. rocznie.

Mandela otworzył sklep

Nelson Mandela dokonał uroczystego otwarcia największego w RPA centrum handlowego. Stanęło w prawie dwumilionowym Soweto, wchodzącym w skład aglomeracji Johannesburga.

Europosłowie PiS bronią pieniędzy Rydzyka

Eurodeputowani PiS wystosowali do szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso list w sprawie skorzystania z unijnych środków pomocowych przez szkołę o. Rydzyka. Komisja Europejska ostatnio zaostrzyła kryteria przyznawania unijnych funduszy.

Odessa-Brody przedłużony do Gdańska?

Przywódcy Polski, Litwy, Ukrainy, Azerbejdżanu i Gruzji podpiszą porozumienie regulujące rozbudowę rurociągu Odessa-Brody-Gdańsk. Sygnatariusze spotkają się 10 i 11 października na wileńskiej Konferencji Energetycznej.

Ukraińcy budują elektrownie

Rozbudowę potencjału energii atomowej i zwiększenie produkcji energii z alternatywnych źródeł - to założenia nowej ukraińskiej strategii energetycznej.

Prezydent na koncercie KGHM

Państwowa spółka KGHM zapłaciła za koncert w Chicago, który oglądał prezydent Lech Kaczyński. Koncert kosztował 190 tys. złotych.

Bank Światowy ocenia nowe państwa UE

Bezrobocie spada, ale duża część osób w wieku produkcyjnym pozostaje nieaktywna zawodowo. Ponadto brakuje wykwalifikowanych pracowników, a inflacja wciąż rośnie - tak zdaniem Banku Światowego wygląda sytuacja gospodarcza w nowych państwach UE.