Najnowsze

Najnowsze

"Rząd planuje budżet wyborczy"

Budżetem stagnacji i przedwyborczych obietnic określiła projekt na 2008 rok Konfederacja Pracodawców Polskich. Organizacja twierdzi, że nie przyniesie on potrzebnego finansom państwa przełomu.

Komunikacja w Warszawie - po niemiecku

Warszawa i Berlin będą współpracować w dziedzinie transportu miejskiego. Polska stolica ma czerpać z doświadczeń niemieckiej, jakie ta ostatnia nabyła podczas organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2006r.

Katastrofalny stan francuskiego budżetu

Finanse publiczne Francji znalazły się w "krytycznej" sytuacji - tak twierdzi francuski premier. Francois Fillon poinformował, że w 2006 roku deficyt budżetowy wyniósł 1,15 biliona euro.

Świadkowie obciążają Kaczmarka

To pozytywna opinia ministra gospodarki miała decydujące znaczenie w sprawie przyznania poręczenia Skarbu Państwa dla Laboratorium Frakcjonowania Osocza - zeznała była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

Zalew pieniędzy z Unii

Po opłaceniu składki członkowskiej w Unii Europejskiej Polska otrzymała na czysto z unijnej kasy prawie trzy miliardy euro. To prawie dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych i niż to co w 2006 roku wpłaciliśmy.

Szef NBP: euro najwcześniej w 2012 roku

Zdaniem szefa banku centralnego, Polska może przyjąć wspólną walutę najwcześniej w 2012-2013 roku. Skrzypek chciałby także jak najkrótszego okresu przygotowawczego.

Śląsk się jednoczy

14 największych miast leżących w centralnej części województwa śląskiego utworzyło Górnośląski Związek Metropolitalny. Jest to pierwszy krok do powołania planowanej od dawna ponad 2-milionowej aglomeracji śląskiej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Krauze znalazł ropę w Kazachstanie

W sobotę Petrolinvest dowiercił się do ropy ze złoża Żubantam. Wielkość wydobycia z tego miejsca szacuje się na 40 baryłek dziennie - poinformowały władze spółki.

Złote czasy dla informatyków

W Polsce na informatyków czeka kilkadziesiąt tysięcy wakatów. Programiści, specjaliści i administratorzy baz danych, graficy, projektanci stron internetowych oraz analitycy systemów komputerowych to najbardziej poszukiwanie specjaliści na rynku - czytamy w "Dzienniku".

Tani dolar niepokoi europejskich eksporterów

Kurs euro po raz pierwszy przekroczył psychologicznie istotny poziom 1,4 dol., powodując nasilenie obaw o eksport ze strefy euro do Stanów Zjednoczonych. Eksporterzy liczą, że EBC nie będzie chciał dalej umacniać waluty - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Większość Polaków nie ma oszczędności

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej", wciąż aż 58 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności. Jednak w zeszłym roku ten wskaźnik wynosił 64 procent.

Odpowiedzą za dorsze na pokładzie?

Złamanie unijnego zakazu połowu dorsza stwierdzono dziś na dwóch łodziach z miejscowości Chłopy w Zachodniopomorskiem. Rybaków na łowisku skontrolował polski inspektor, któremu towarzyszyli przedstawiciele Unii Europejskiej.

T-Mobile sprzeda iPhona Niemcom

Amerykańska firma Apple z impetem wchodzi na europejski rynek ze swoim najnowszym produktem - iPhonem. Koncern ujawnił, że ma zamiar sprzedawać swój gadżet w Niemczech we współpracy z T-Mobile.

Łukaszenka ostrzega Gazprom

- Jeśli Gazprom zrealizuje swoje zapowiedzi i podniesie nam ceny gazu, my zrobimy to samo z opłatami za tranzyt do krajów Europy Zachodniej - ostrzegł prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka.

Rząd chce fuzji Orlenu z Lotosem

Premier Jarosław Kaczyński potwierdził, że dojdzie do fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos. - To jest kwestia 10, 11 miesięcy - powiedział w wywiadzie dla Radia Gdańsk szef rządu.

Za pracą do... Luksemburga

Od 1 stycznie 2008 r. obywatele ośmiu nowych krajów członkowskich UE, w tym Polski, będą mogli legalnie pracować w Luksemburgu. - To doskonała wiadomość dla unijnych gospodarek - komentuje Komisja Europejska.

Dolar amerykański wart tyle, co kanadyjski

Po raz pierwszy od 30 lat dolar amerykański zrównał się ceną z dolarem kanadyjskim. Jego kurs spadł też do rekordowo niskiego poziomu wobec innych walut, przede wszystkim euro.

Mattel przeprasza Chińczyków

Amerykański producent zabawek Mattel wziął na siebie całkowitą odpowiedzialność za wycofania z rynku milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek. Koncern oświadczył, że problem wynikał z błędnego zaprojektowania, a nie złego wykonawstwa.

Pierwsza wersja raportu komisji bankowej mało istotna

- Jest pierwsza wersja raportu sejmowej komisji śledczej ds. banków, ale jest to wersja informacyjna, bez wniosków wynikających z przesłuchań - poinformował w piątek wiceprzewodniczący komisji Marek Sawicki z PSL.

Łowiąc dorsze rybacy podpisują na siebie wyrok

Polscy rybacy nic nie robią sobie z unijnego zakazu połowu dorszów i wypływają w morze. Mówią, że od tego zależy życie ich i ich rodzin. Tymczasem niedostosowanie się do zaleceń Brukseli może sprawić, że w przyszłym roku w ogóle nie wypłyną w morze.

Do parku na telewizję

Koncerty, imprezy sportowe, atrakcje dla dzieci, a przede wszystkim dużo telewizji - już w najbliższą niedzielę na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się największy event tej jesieni - telewizyjne miasteczko n.

Niebawem piąty, a może i szósty operator komórkowy

- Czekamy jeszcze tylko na opinię prezesa UOKiK - powiedziała szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska w TVN CNBC Biznes. Dodała, że liczy, że wejście na rynek nowego gracza zmieni stan rynku komórkowego.

Po 500 zł podwyżki dla policjantów

- Te środki pozwolą zmienić oblicze polskiej policji - mówił szef MSWiA Władysław Stasiak. Wraz z premierem specjalnie pojechał do policyjnej szkoły w Słupsku, aby uroczystoście podpisać rozporządzenie o podwyżkach dla funkcjonariuszy.

Gilowska przeciw podwyżkom stóp NBP

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska uważa, że zapowiedź kolejnej podwyżki stóp procentowych kreuje w Polsce oczekiwania inflacyjne. Dodała, że obserwacja gospodarki mogłaby nawet dać argumenty do ruchu w dół.

Elektrownia w Ignalinie nawet pięć lat później

Elektrownia atomowa na Litwie nie będzie wybudowana w miejscu likwidowanej ignalińskiej siłowni do 2015 roku, jak zakładano to wcześniej. Dlatego, w ocenie litewskich ekspertów, projekt zostanie zrealizowany najwcześniej w latach 2017-2020.

Zrobić kasę na kolegach z klasy

Kilka miesięcy temu liczba osób korzystających z portalu odnajdującego szkolnych znajomych przekroczyła tysiąc. Dzisiaj użytkowników jest siedemset razy więcej, a twórcy naszej-klasy.pl z dnia na dzień stali się milionerami - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Rząd chciał, ale nie zdążył

Posłowie i ministrowie starali się w ostatnich tygodniach przeprowadzić przez Sejm najważniejsze ustawy. W kilku przypadkach to się udało. Jednak nie uchwalono wielu ustaw, które są istotne dla obywateli i przedsiębiorców - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Koncerny paliwowe chcą chrzcić swoją benzynę

Orlen ma Vervę, BP - Ultimate, a Shell V-Powera i V-Powera Racine. Do wprowadzenia własnego, markowego "superpaliwa" przymierza się także gdańska Grupa Lotos. I liczy, że zawładnie 10 proc. detalicznego rynku - informuje "Parkiet".