Najnowsze

Najnowsze

Rosja odwdzięczy się Niemcom gazem i rurami

Największe zamówienie związane z budową Gazociągu Północnego - dostawa rur do pierwszej nitki morskiego odcinka gazociągu z Rosji do Niemiec - przypadnie niemieckiej spółce Europipe - poinformowała "Niezawisimaja Gazieta".

OC wzrośnie... Albo i nie

Towarzystwa sprzedające polisy ubezpieczenia komunikacyjnego OC kuszą kierowców, aby kupili nową polisę po "starej cenie", zanim jej podwyżka stanie się nieunikniona. Ale na razie kierowcy mogą spać spokojnie - uważa "Gazeta Prawna".

Nowy dziennik przed wyborami

"Polska" - to oficjalna nazwa nowego dziennika, który jeszcze przed wyborami ma się pojawić w całym kraju. W jego winiecie pojawi się również logo "The Times", z którym Polskapresse nawiązała współpracę, a w przypadkach lokalnych wydań także nazwa miasta.

Dymisja niewygodnego fachowca

Wicedyrektor ds. naukowych Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni Zbigniew Karnicki podał się do dymisji. Jego decyzja to protest przeciw polityce rybackiej Ministerstwa Gospodarki Morskiej, które ignoruje suwerenne decyzje KE.

Markiewicz ma swoją wizję Polsatu

Polsat powinien stworzyć kanał informacyjny, niezależny od TV Biznes - uważa nowo powołany szef TV Biznes Marek Markiewicz. Dodaje, że jest to w planach, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Kupcy ze Stadionu bliżej Radzymińskiej

- Cieszę się, że udało mi się dotrzymać słowa - powiedziała minister sportu Elżbieta Jakubiak, przekazując przedstawicielom kupców za Stadionu X-lecia kopię decyzji Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazaniu nieruchomości przy ul. Radzymińskiej jej resortowi.

Gęsicka: Polska nie straci unijnych pieniędzy

Zdaniem Grażyny Gęsickiej Polsce nie grozi utrata środków unijnych z Funduszu Spójności. W poniedziałek KE stwierdziła, że chociaż absorpcja funduszy przez nowych członków UE rośnie, to wciąż jest zbyt mała, a Polska wypada pod tym kątem najsłabiej.

Rząd: mamy projekt budżetu na 2008 rok

Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2008 roku, z deficytem ponad 28 mld zł - poinformował premier Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił - projekt uwzględnia "podwójną" ulgę na dzieci. Rząd przyjął też wart 120 mld zł pięcioletni plan budowy dróg oraz znalazł dodatkowe środki dla nauczycieli.

Superszybka kolej magnetyczna za 5 lat w Monachium

W Monachium do 2012 roku ma powstać pierwsza na terenie Niemiec komercyjna linia superszybkiej kolei na poduszce magnetycznej - Transrapid. Mimo zeszłorocznego wypadku pracę nad projektem podjęto ponownie. Pojawiły się plany, że pociąg zajedzie nad Wisłę.

Coraz więcej Biedronek

Właściciel sieci sklepów Biedronka, portugalska firma Jeronimo Martins Dystrybucja, planuje uruchomienie w Polsce każdego roku po 120 nowych sklepów w latach 2007 - 2009.

Irlandzki rynek nieruchomości zagrożony kryzysem?

Rynek nieruchomości w Irlandii obok brytyjskiego, holenderskiego i hiszpańskiego jest najbardziej narażony na ryzyko negatywnych perturbacji na rynku kredytowym w USA - donosi wtorkowy "The Irish Times".

PE liberalizuje rynek kolei

Unijny rynek kolejowy zostanie od 2010 roku częściowo uwolniony. Rok wcześniej przewoźnicy zostaną zobowiązani do wypłaty odszkodowań za spóźnienia pociągów.

Japończycy pomogą Azotom Tarnów

Zakłady Azotowe w Tarnowie do 90 proc. ograniczą emisję gazów cieplarnianych. W realizacji tych założeń tarnowska spółka będzie współpracować z japońskim koncernem Mitsubishi Corporation.

Lotos szuka ropy w Norwegii

Grupa Lotos będzie szukać i wydobywać ropę na norweskim szelfie kontynentalnym. Powołała w tym celu nową spółkę.

Gospodarka światowa zwalnia, ale...

Eksperci uspokajają: choć wzrost gospodarczy na świecie prawdopodobnie zostanie spowolniony, utrzyma się. Nie przeszkodzi nawet ostatnie zamieszanie na rynkach finansowych i kryzys kredytowy, czytamy w "Parkiecie".

Bezrobocie spadło w sierpniu

Z 12,2 proc. w lipcu do 12 proc. w sierpniu spadło według danych Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce. Rok temu bezrobocie wynosiło 15,5 proc.

Malezja ukarze Bumar?

Zakłady zbrojeniowe Bumar zapewniają, że rząd Malezji nie będzie chciał od nich egzekwować kary za opóźnienie dostawy czołgów. Spółka liczy na dobrą wolę "azjatyckiego tygrysa".

Odrolnienie ziemi powstrzyma giganta komputerowego?

Lada chwila chiński producent komputerów Lenovo powinien podjąć decyzję o tym, czy będzie inwestować w Polsce. Może dać pracę tysiącom osób i wpompować miliony w gospodarkę, informuje "Puls Biznesu".

Złoto dla Złotych Tarasów

Charakterystyczna kopuła przykrywająca część restauracyjno-handlową warszawskiej galerii Złote Tarasy zdobyła międzynarodowe uznanie. Nagrodzono ją w europejskim konkursie.

Jedna Unia, jeden CIT?

Ponad 3/4 europejskich przedsiębiorców chce ujednolicenia podatku CIT dla firm, które działają w więcej niż jednym kraju UE. Wprowadzenie takiego rozwiązania planuje Komisja Europejska - informuje "Rzeczpospolita".

Tanie latanie na Wschód?

Centralwings, spółka zależna LOT, wzorem Germanwings należących do Lufthansy, może jako pierwsza oferować tanie połączenia na Wschód - pisze "Puls Biznesu".

Dolar leci w dół. Ropa dalej droga

Dolar amerykański nie potrafi poprawić swojej pozycji, spada jeszcze bardziej i bije nowy historyczny rekord słabości wobec euro. Ropa naftowa wciąż utrzymuje się wyraźnie powyżej granicy 80 dol.

Lepszy fach w ręku, niż magister na dachu

- Zamiast ogólniaka - zdecyduj się na szkołę dającą zawód. Zamiast licencjatu - wybierz szkołę pomaturalną. A najlepiej postaw na dobre studia - zarobisz najwięcej. Takie wnioski wypływają z najnowszego raportu "Pracujący Polacy 2007", o którym pisze "Dziennik".

Polacy nie chcą harować 12 godzin

- Mieliśmy być elitą, a wylądowaliśmy w obozie pracy – skarżą się pracownicy łódzkiego zakładu Dell, którzy polecieli na trzymiesięczne szkolenie do irlandzkiego Limerick.

Polscy rybacy wyjdą w morze

Sztab Kryzysowy Rybołówstwa poparł rybaków protestujących przeciwko zakazowi połowów dorsza na Bałtyku Wschodnim. Decyzję podjął jednogłośnie.

Unia wstrzyma fundusze?

Zaledwie w 16 proc. Polska wykorzystała do tej pory przysługujące jej środki z unijnego Funduszu Spójności. Jeśli nie wykorzysta ich do 2010 roku, pieniądze przepadną.

Woźniak: grozi nam import energii

Jeśli wielkie inwestycje w branży elektroenergetycznej nie ruszą w najbliższym czasie, możemy być zmuszeni do importowania energii - uważa minister gospodarki Piotr Woźniak.