Najnowsze

Najnowsze

Telepraca (prawie) dla każdego

Praca w domu - a jednak na etacie? W Sejmie posłowie zgodnie pracują nad zmianami w kodeksie pracy, które stworzą taką możliwość. Wszystkie kluby parlamentarne popierają rządowy projekt.

Szósty operator komórkowy stawia na kobiety

We wtorek ma zostać oficjalnie przedstawiona oferta myAvon, wirtualnego operatora komórkowego stworzonego przez firmę Avon - producenta i dystrybutora kosmetyków. Będzie działać, wykorzystując sieć PTK Centertel i oferować usługi przedpłacone przeznaczone przede wszystkim dla kobiet - konsultantek i klientek Avon - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Niemcy skonfiskowali polskie mięso

Niemiecka policja skonfiskowała pięć ton mięsa przewożonego polską ciężarówką - potwierdziła berlińska policja. Część dostawy była rozmrożona.

Harry Potter na znaczkach pocztowych

Dzięki tym znaczkom listy nie dotrą szybciej do adresatów, ale Poczta Królewska w Wielkiej Brytanii przewiduje, że seria znaczków z Harrym Potterem podziała magicznie na fanów małego czarodzieja, wymyślonego przez J.K. Rowling.

"Prezesa banku zatrudnię od zaraz"

Największy polski banki detaliczny wciąż bez szefa. Ani była szefowa Pekao SA Maria Wiśniewska, ani wiceprezes The Boston Consulting Group Andrzej Klesyk nie spełnili wymagań rady nadzorczej PKO BP. Rada ogłosiła więc nowy, czwarty już konkurs na prezesa banku.

Telepraca bez ulgi internetowej

Do pierwszego czytania w Sejmie trafił właśnie projekt rewolucyjnych zmian w kodeksie pracy oraz niektórych innych ustawach. Osoby pracujące w domu przy użyciu komputera mogą stracić prawo do odliczenia 760 zł za korzystanie z internetu, bo pracodawca zwraca im te wydatki. Niby wszystko jest w porządku, tyle, że od uzyskanego zwrotu muszą zapłacić podatek - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Odprawa prezesa skandalisty

Prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz może wkrótce odejść ze stanowiska. Jeśli tak się stanie, stan jego konta powiększy się o 375 tys. USD. Prezes nie odchodzi jednak w normalnych okolicznościach. Na całej sprawie cieniem kładzie protekcja, jakiej Wolfowitz udzielił swej "życiowej partnerce".

Truskawki, jabłka, śliwki - będą, ale drogie

- Straty idą w miliardy złotych. Najbardziej ucierpiały owoce rosnące na drzewach, czyli jabłka, gruszki, śliwki i czereśnie - mówi TVN24 Mirosław Maliszewski ze Związku Sadowników RP. Sadownicy kończą szacować straty wywołane ostatnią falą mrozów.

Kariera Wolfowitza wisi na włosku

Wpływowy prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz nie został usunięty ze stanowiska. Zarząd Banku jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji i postanowił kontynuować wczorajsze obrady dziś. Zwolnienie grozi Wolfowitzowi z powodu skandalu obyczajowego. Okazało się, że swojej bliskiej przyjaciółce przyznał podwyżkę w wysokości 60 tys. dolarów rocznie.

Wolfowitz "odejdzie z twarzą"?

Oskarżony o nepotyzm Paul Wolfowitz może ustąpić ze stanowiska jeszcze w środę. Według przecieków z zarządu Banku Światowego, finalizowane są negocjacje nad odprawą dla Wolfowitza. Zgodnie z kontraktem z 2005 roku, w razie ustąpienia lub zwolnienia ze stanowiska powinien on otrzymać roczną pensję, czyli ok. 375 tys. dolarów.

Borowski: Jeśli Pęk ma dowody, to niech je pokaże

Marek Borowski uważa, że podczas przesłuchania europosła LPR Bogdana Pęka przez sejmową komisję śledczą ds. banków padło wiele nieprawdziwych sformułowań dotyczących prywatyzacji Banku Śląskiego (BSK). Lider SdPl przedstawi swoją wizję prywatyzacji BSK podczas przesłuchania przed komisją. - W konia nikt mnie nie zrobił, podejmowałem decyzje świadomie - oświadczył.

Komisja bankowa nie zobaczy Gronkiewicz-Waltz

Była prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że mimo ponownego wezwania nie stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. banków. Powiedziała, że stawi się dopiero wtedy, gdy zadecyduje o tym sąd.

Polskie mięso znów w Rosji dzięki Niemcom?

Wtorkowa wizyta ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Moskwie przyczyniła się do opracowania planu stopniowego znoszenia rosyjskich ograniczeń na import polskiej żywności - poinformowały w środę źródła w niemieckim rządzie.

Śledczy wzywają kolejnych świadków

Komisja śledcza ds. banków poszerza listę świadków, których planuje przesłuchać. Lista wzywanych poszerza się głównie o osoby związane z prywatyzacją Banku Śląskiego w 1993 roku. To niewątpliwie efekt środowych zeznań Bogdana Pęka, europosła z ramienia LPR.

Borowski pod ostrzałem Pęka

Po 14 latach od prywatyzacji Banku Śląskiego odżywa spór, czy dokonano przy niej nadużyć. Na przesłuchaniu przed sejmową komisją śledczą ds. banków Bogdan Pęk obwinił Marka Borowskiego o złą wycenę i inne nieprawidłowości, na których niektórzy mieli zbić majątek. - Pęk nie ma żadnych dowodów, które uprawdopodobniałyby te oskarżenia. Jest przekonany, że ma racje i już - odpowiada Marek Borowski.

Pęk: okradli polskie społeczeństwo

- Procesy przekształcania polskiej gospodarki na początku lat 90. okradły polskie społeczeństwo - stwierdził przed sejmową komisją śledczą ds. banków Bogdan Pęk, dziś europoseł LPR. Jego zdaniem w Polsce funkcjonuje "lobby prywatyzacyjne", które na tych operacjach odnosi materialne korzyści.

Balcerowicz: Nie ma potrzeby zmiany szefa Banku Światowego

- Czuję się zaszczycony faktem, że wpływowa prasa zagraniczna wymienia moje nazwisko jako kandydata na szefa Banku Światowego - tak Leszek Balcerowicz komentuje doniesienia zachodnich gazet, m.in Washington Post, które widzą byłego prezesa NBP w gronie możliwych następców Paula Wolfowitza.

PKP nie przygarnie Jarmarku Europa

PKP SA nie zgadza się na przeniesienie kupców z warszawskiego Stadionu X-lecia na tereny położone w sąsiedztwie Dworca Wschodniego. Miasto proponuje handlowcom różne lokalizacje, ci jednak chcą terenu przy Dworcu Wschodnim.

Mieszkanie za kilkaset złotych

Nie więcej niż kilkaset złotych trzeba będzie zapłacić za odkupienie od spółdzielni mieszkania lokatorskiego. Tak wynika z nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych przyjętej wczoraj przez Sejm. Dotyczy 900 tysięcy lokali w całej Polsce - czytamy w "Dzienniku".

Reuters (prawie) w rękach Thomsona

Agencja informacyjna Reutera potwierdziła, że trwają rozmowy na temat jej przejęcia przez kanadyjskiego Thomsona. Firma zajmująca się dystrybucją informacji i danych biznesowych chce zapłacić za brytyjską agencję za 17,5 mld dol.

Play tłumaczy się z dzieci

Szef marketingu sieci Play Jacek Hensler przyznał w rozmowie z "Dziennikiem", że wykorzystanie wizerunku dzieci w reklamie Playa było błędem. Plakaty, na których osobom siedzącym przy stoliku w klubie przyprawiono twarze dzieci, wzbudziły mnóstwo kontrowersji i zostały zaskarżone do Komisji Etyki Reklamy.

Elektroniczna karta zamiast książeczki zdrowia

Już na początku roku do rąk pacjentów mają trafić pierwsze plastikowe karty ubezpieczenia zdrowotnego. Prezes NFZ Andrzej Sośnierz przekonał rząd do swojego pomysłu. Przeciwne jest MSWiA - podaje "Dziennik".

Będzie można kupić leki przez internet

Od początku maja wchodzi w życie znowelizowane prawo farmaceutyczne, które pozwala na sprzedaż wysyłkową leków bez recepty. Na stronach internetowych ministerstwa zdrowia jest już dostępny tekst rozporządzenia, które reguluje warunki takiej sprzedaży.

Komisja bankowa coraz szczuplejsza

Ubyło posłów z i tak już przetrzebionej bankowej komisji śledczej. Sejm odwołał z jej składu Jacka Kościelniaka (PiS), Aleksandra Grada (PO) i Tomasza Szczypińskiego (PO). Przewodniczącym komisji pozostał nadal Artur Zawisza, który ostatnio PiS-owskiego orła zamienił na barwy Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka.

Trwa licytacja o przejęcie ABN AMRO

Grupa banków skupionych wokół Royal Bank of Scotland (RBS) złożyła ofertę kupna holenderskiego banku ABN AMRO za 72 mld euro. To odpowiedź na propozycję brytyjskiego banku Barclays, który za przejęcie ABN AMRO oferuje prawie 70 mld euro.

Chrapka na "polskie funty"

600 tysięcy imigrantów z Polski zamieszkujących obecnie Wielką Brytanię zarabia 4 miliardy funtów rocznie - szacuje Centre for Economics and Business Research. Dlatego banki na Wyspach toczą zażartą batalię o zdobycie dla siebie choć części tej sumy i przygotowują specjalne oferty skierowane m. in. do naszych rodaków.

Bomba w górę!

Na warszawskim Służewcu na pewno będzie można postawić na konia, choć nie wiadomo czy na właściwego. Do tej pory nie było jasne, czy będzie można tam uprawiać hazard, bo organizator nie miał umowy na zawieranie zakładów.

Polskie jedzenie podbija brytyjskie żołądki

Na sklepowych półkach w Wielkiej Brytanii można znaleźć flaczki, ogórki kiszone a nawet musztardę. Ale w kolejkach z koszykami pełnymi polskich specjałów ustawiają się nie tylko nasi rodacy. Brytyjczycy z zainteresowaniem im się przyglądają i też pakują. Zarabiają supermarkety, które sprowadzają nasze towary i tłumacze, którzy ledwo nadążają z przekładem treści na polskich etykietach - podaje "Financial Times"

PKO BP rusza śladem emigrantów

Największy polski bank detaliczny PKO BP zamierza wejść na rynki brytyjski i irlandzki, by objąć kompleksową obsługą Polaków wyjeżdżających do pracy na Wyspach. Na polskim rynku podejmie walkę o pozycję lidera z włoskim Pekao SA - zapowiada "Nasz Dziennik".