Najnowsze

Najnowsze

A jednak przyjeżdżają pracować do Polski

W ciągu miesiąca od częściowego otwarcia polskiego rynku pracy polscy pracodawcy sprowadzili z Ukrainy, Rosji i Białorusi 7-9 tys. osób. Dla porównania - w całym I półroczu legalną pracę podjęło w Polsce 2,3 tys. obywateli tych krajów - wylicza "Rzeczpospolita".

Ramówki pełne gwiazd

Taniec na lodzie i parkiecie oraz śpiew - to tylko niektóre konkurencje, w których tej jesieni zobaczymy gwiazdy na ekranach naszych telewizorów. Poza tym nowe programy i nowi prowadzący. A wszystko oceniane w najważniejszej konkurencji: oglądalności - zauważa "Rzeczpospolita".

Antczak nie będzie szefem PZU

Zatrzymany przez ABW Jaromir Netzel nie jest już prezesem PZU. Kto obejmie po nim fotel? W mediach pojawiło się nazwisko Rafała Antczaka, dotychczas doradcy ekonomicznego PZU. Jest to jednak niemożliwe.

Spółki Krauzego odrabiają straty

Inwestorzy zachowali zimną krew i w piatek już nie reagowali nerwowo na nowe doniesienia o poszukiwaniu Ryszarda Krauzego. Spółki z nim związane odrabiały czwartkowe spadki.

Rolnictwo ma nowego wiceministra

Nowym wiceministrem rolnictwa został Jacek Bogucki. Zajął miejsce związanego z Samoobroną Sebastiana Filipka-Kaźmierczaka.

Polscy stoczniowcy protestują w Brukseli

Około stu związkowców ze Stoczni Gdańskiej protestowało w Brukseli przeciwko ograniczeniu produkcji ich zakładu. Domaga się tego Komisja Europejska. W przeciwnym razie s=Stocznia będzie musiała zwrócić wielomilionową dotację z budżetu państwa.

120 tys. pechowych spółdzielców

Prawie 120 tys. spółdzielców nie może skorzystać z prawa do wykupu mieszkania za kilkadziesiąt złotych. Spółdzielnie żądają od nich, aby dopłacili nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Krauze pilnie poszukiwany

Od czwartku Ryszard Krauze jest jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Polsce. Prokuratura ma sformułowane zarzuty i zastanawia się nad wnioskiem o europejski nakaz aresztowania. Tymczasem władze Prokomu nabrały wody w usta.

Oszczędny minister likwiduje swój resort

Minister Budownictwa zapowiedział likwidację swojego resortu i połączenie jego zadań z kompetencjami Ministerstwa Transportu. Powrót do sytuacji sprzed 2006 roku ma obniżyć koszty funkcjonowania obu ministerstw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zarząd komisaryczny wejdzie do PZU?

Zatrzymanie szefa PZU Jaromira Netzla może zachwiać sytuacją największego ubezpieczyciela w tej części Europy. Komisja Nadzoru Finansowego grozi wprowadzeniem zarządu komisarycznego w spółce - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Zarządy spółek Krauzego uspokajają inwestorów

Petrolinvest, Polnord i Bioton - spółki ze stajni Ryszarda Krauzego wydały w piątek rano oświadczenia, że informacje dotyczące ich szefa nie wpływają na przyjętą strategię rozwoju, a ich działalność przebiega bez zakłóceń.

Sarkozy goni Francję do pracy

- Jeżeli Francja ma niższy wskaźnik wzrostu gospodarczego niż jej sąsiedzi, to dlatego, że pracujemy za mało - powiedział Nicolas Sarkozy podczas spotkania z organizacją pracodawców MEDEF. I zapowiedział duże zmiany - pisze "Rzeczpospolita".

Rządowe obietnice nie pozwolą na obniżkę deficytu

Ministerstwo finansów powinno dziś ujawnić nowe założenia do przyszłorocznego budżetu. Wiadomo już, że przez kosztowne obietnice dane wyborcom dochody państwa będą niższe od zakładanych 241,6 mld zł - pisze "Rzeczpospolita".

Ważą się losy Jaromira Netzla

Jeśli Jaromirowi Netzlowi zostaną postawione prokuratorskie zarzuty, natychmiast straci on funkcję prezesa PZU SA - oświadczył wiceminister Skarbu, Paweł Szałamacha. Oficjalnie ministerstwo skarbu mówi, że decyzje "zostaną podjęte po wyjaśnieniu statusu pana Netzla w postępowaniu co zakładamy nastąpi dziś lub jutro".

Protest polskich stoczniowców w Brukseli

Belgijska policja nie pozwoliła polskim stoczniowcom protestować w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli i wyprowadziła około 30 osób z budynku. Protest przeciwko żądaniom KE o ograniczenie produkcji w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się dzień wcześniej niż planowano.

CNN: Koniec współpracy z Reuterem

Amerykańska telewizja CNN od piątku przestaje korzystać z serwisu informacyjnego brytyjskiej agencji Reutera. Z powodu cięć wydatków po 27 latach kończy się współpraca Reutera i CNN należącego do koncernu medialnego Time Warner Inc.

BCC przeciwko zatrzymaniom "dla teatru politycznego"

- Czwartkowe zatrzymania, bez publicznego podania poważnych podstaw prawnych nie mogą być traktowane inaczej, jak vendetta polityczna - uznali członkowie elitarnego Business Centre Club i wystosowali apel do rządu.

Nielegalna płatna autostrada?

Grupa posłów z Małopolski złoży do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa w związku z pobieraniem opłat od kierowców na płatnym odcinku autostrady A4. Pobieranie opłat za produkt, którego się nie dostarcza, nie jest zgodne z prawem - argumentują posłowie.

Krauze biedniejszy o 700 milionów

Ryszard Krauze stracił dziś na giełdzie ponad 697 mln zł. Kiedy okazało się, że biznesmanem interesuje się prokurator, akcje jego spółek drastycznie poszybowały w dół.

KE zablokuje chińskie żarówki?

Komisja Europejska zdecydowała się podtrzymać na rok cła na produkowane w Chinach energooszczędne żarówki. Decyzja zapadła mimo, że tylko jeden z czterech europejskich producentów żarówek poprosił o czas na dostosowanie się do nowej konkurencji.

Zagranica zainwestuje w Polsce mniej niż oczekiwano

Bezpośrednich inwestycje zagraniczne w roku 2007 wyniosą 10-11 mld euro - poinformował prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Paweł Wojciechowski. Agencja spodziewała się, że inwestycje osiągną przynajmniej wartość zeszłoroczną, czyli 12 mld euro.

GUS: PKB w II kwartale 6,7 procent

GUS podał, że polski Produkt Krajowy Brutto w II kwartale wzrósł o 6,7 procent. - Te dane świadczą o umacnianiu się polskiej gospodarki - oceniła wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska.