Najnowsze

Najnowsze

Banki opieszale podnoszą oprocentowanie lokat

Mimo podwyższanie stóp procentowych, stawki za lokaty wzrosły średnio tylko o ćwierć procentu, zaś połowa posiadaczy lokat nie zobaczyła jeszcze w kieszeni ani grosza z wyższych odsetek! - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Coraz więcej wydajemy na luksus

W Polsce powstaje coraz więcej butików z luksusową odzieżą. Obok Zegny, Bossa czy Burberry pojawić się ma Cacharel oraz Chanel. Prawdziwe pieniądze tkwią jednak nie w drogich ubraniach, ale delikatesowej żywności - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dodatkowe opłaty ukryte w bagażach

Od 12 do 48 zł żądają niektóre linie lotnicze od osób, które chcą zabrać ze sobą więcej, niż bagaż podręczny. To nowy sposób przewoźników na ukrycie prawdziwej ceny przelotu - pisze "Rzeczpospolita"

ARiMR pod lupą nowego ministra

Opóźnienia w systemie informatycznym ARiMR są tak poważne, że grozi to niewywiązaniem się agencji z jej zobowiązań wobec rolników - uważa minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Hossa na rynku mleczarskim

Mleko staje się coraz bardziej poszukiwanym produktem na światowych rynkach. Przetwórcy prześcigają się w podnoszeniu cen skupu, a do polskich rolników zgłaszają się także zagraniczni odbiorcy - pisze "Rzeczpospolita".

Bezkarne ściąganie z sieci

Internauci znaleźli sposób na ściąganie filmów i muzyki z sieci bez narażania się na odpowiedzialność karną. Umożliwia to technika Peer-to-Mail - pisze "Gazeta Prawna".

Jak uszyć budżet na miarę?

Resort finansów pracuje nad zmianą założeń makroekonomicznych do budżetu. Zdaniem ekonomistów, szacunki dotyczące wzrostu gospodarczego powinny spaść z 5,7 do 5 proc. PKB.

"Kobieto, weź sprawy w swoje ręce"

Aż 52 proc. Polek nie jest aktywnych zawodowo. Zajmują się domem, dziećmi i po cichu marzą, by zrobić karierę. Wiceminister Joanna Kluzik-Rostkowska chce im w tym pomóc.

Stopy procentowe w USA bez zmian

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy procentowe na poziomie 5,25 proc. Fed nie zmienił wysokości oprocentowania swojego kredytu od ponad roku.

Dymisja szefowej PZU Życie

Prezes PZU Życie Henryka Rupik podała się do dymisji - dowiedział się nieoficjalnie Newsweek. Powodem dymisji miał być był ostry spór z prezesem PZU Jaromirem Netzlem.

Xbox coraz tańszy

Komputerowy gigant, amerykański koncern Microsoft, chce obniżyć ceny Xboxa 360 Premium o 13 proc., aby zwiększyć sprzedaż w okresie wakacyjnym. Spadną też ceny dwóch pozostałych modeli: Core i Elite

Czarne chmury nad USA

Amerykanie, jedni z najbardziej zadłużonych mieszkańców świata, nie radzą sobie ze spłatą kredytów. Firmy i banki pożyczające im pieniądze bankrutują pociągając za sobą swoich inwestorów. Eksperci twierdzą, że to jeszcze nie krach.

Koniec awarii w Banku Millennium

Kilka godzin trwała we wtorek awaria systemu obsługi klientów Banku Millenium. Nie była dostępna bankowość internetowa, nie można było posługiwać się niektórymi kartami banku, a także zrealizować zleceń w oddziałach. Usterki usunięto po godzinie 15.

Lepsza woda we Wrocławiu

We wrześniu rusza kolejny etap projektu "Poprawa jakości wody we Wrocławiu". Inwestycja pochłonie 18,5 mld euro, a prace potrwają 21 miesięcy.

Doniesienia z warszawskiego parkietu

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wojciech Kruk, prezes firmy jubilerskiej W. Kruk przedstawia wyniki spółki za II kwartał br.

Unijna kasa pcha nas ostro do przodu?

Polska otrzymała już ponad 15,8 mld zł z z funduszy strukturalnych przyznanych nam na lata 2004-2006. A to nawet jeszcze nie połowa. Kiedy za kilka lat pojawią się skumulowane efekty Narodowego Planu Rozwoju, Polskę czeka ekspresowe tempo rozwoju.

Najdroższe mandaty za jazdę bez biletu

Skończyły się spokojne czasy dla poznańskich gapowiczów. Od środy za jazdę bez ważnego biletu będzie trzeba zapłacić wysoką, najwyższą w kraju karę - nawet 195 zł. Do tej pory mandaty w stolicy Wielkopolski były najniższe w Polsce.

Rosyjski Łukoil wyrzucony z USA

Rosyjski Łukoil i wenezuelska PDVSA oraz saudyjski Aramco będą musiały zapłacić karę za zmowę cenową i zakończyć działalność w USA - pisze "Rzeczpospolita". Dla PDVSA i Łukoila to dotkliwa kara.

Zmiany kadrowe w ZUS

16 szefów ZUS w największych miastach Polski zostało zwolnionych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Większość z nich została powołana jeszcze przez rząd SLD.

Ceny mieszkań znowu pójdą w górę

Poznań, Warszawa, Kraków - w tych miastach mieszkania zdrożeją najbardziej w przeciągu najbliższego roku - twierdzą eksperci z firmy Home Broker.

W ubezpieczeniach zmiany na lepsze

Przedsiębiorcy i klienci indywidualni, którzy kupią polisy po 10 sierpnia, mogą ponosić niższe niż do tej pory koszty ubezpieczeń - pisze "Gazeta Prawna".